Jak połączyć drewniane stopy z kanapą?

Brakująca lub spadająca noga może spowodować, że fotelik stanie się nierówny lub będzie się trząść. Nie wszystkie nogi fotelika są takie same i nie wszystkie są przymocowane w ten sam sposób. W tym artykule dowiemy się, jak połączyć drewniane nóżki z fotelikiem.

Według Table Legs niektóre nogi są wyposażone w śruby wieszakowe, które wkręca się w nakrętki teowe umieszczone wewnątrz sofy. Zapewnia to bardzo solidne połączenie i wielu profesjonalistów jest za tym zwolennikiem. Inni stosują blaty przykręcane do mebli.

Istnieją również przykręcane śrubami nogi kanapy, które za pomocą wkrętów do drewna przymocowują się bezpośrednio do ramy sofy. Możesz ponownie przymocować nogę do swojej dwuosobowej kanapy, niezależnie od tego, jak była początkowo zapięta.

Omówimy wiele metod łączenia drewnianych nóżek z fotelikiem, oto:

Metoda nr 1: użycie nakrętek teowych

Nakrętki teowe to najprostszy sposób na dodanie nóżek do mniejszego mebla! T-Nuts są również znane jako Tee-Nuts, Rivet Nuts lub Blind Nuts. Można go kupić w większości lokalnych sklepów z artykułami żelaznymi za mniej niż 50 centów za sztukę.

Są dostępne w różnych rozmiarach, aby pasowały zarówno do dużych, jak i małych śrub, a po włożeniu zapewniają piękne, bezpieczne mocowanie.

Potrzebne materiały i sprzęt:

 • drewniane nogi do mebli
 • T-nakrętki
 • młotek
 • taśma miernicza
 • wiertło + wiertło

Proces:

Możesz zacząć od zlokalizowania środkowego punktu. Tutaj połączysz nogi. Po zaznaczeniu środka wywierć otwór o tej samej głębokości, co śruba na nodze mebla.

Po wywierceniu otworu o odpowiednim rozmiarze, wbij nakrętkę młoteczkową. Rób to, aż zęby zatrzasną się w drewnie, a nakrętka całkowicie zrówna się z powierzchnią. Drewniane nóżki meblowe wkręca się bez wysiłku po włożeniu nakrętki teowej.

Dotyczy to nóżek montowanych do drewnianych podstaw poddawanych silnym obciążeniom. A jeśli chcesz, aby nogi meblowe były niewidoczne, jest to wspaniała opcja. Przesuwanie nie stanowi problemu, ponieważ jest to idealne rozwiązanie w przypadku mebli, które są stale przesuwane lub przesuwane po podłodze.

Nie jest to jednak sugerowane w przypadku mebli z metalowymi podstawami. Podobnie w przypadku mebli, które nie mają dostępu do górnej części powierzchni montażowej.

Metoda nr 2: Używanie wkrętów do kołków

Śruby do kołków to rodzaj łącznika, który nie ma łba i ma gwint opóźniający na obu końcach. Umieść śruby do kołków w wywierconym otworze prowadzącym.

Końcówka drewnianej nici ma kształt stożka nagwintowanego aż do tępego końca. Wkręty do kołków to łączniki drewno-drewno służące do łączenia dwóch kawałków drewna.

Potrzebne materiały i sprzęt:

 • drewniane nogi do mebli
 • śruby do kołków
 • śrubokręt

Proces:

Śruba ustalająca 14 cali na 2 cale jest umieszczana częściowo w stopie, pozostawiając ⅞ cala odsłoniętych gwintów, aby wkręcić stopę prosto w spód mebla. Szybkie, proste i niedrogie rozwiązanie, ale tak mocne jak materiał, do którego przymocowana jest stopa.

Umożliwia to prostą, szybką i niedrogą instalację. Jest również idealny, gdy jedyną rzeczą, którą chcesz zobaczyć, jest sama stopa. Podobnie dla krótszych stóp połączonych z mocnymi lub wytrzymałymi drewnianymi podstawami.

Nie jest to jednak odpowiednie dla dłuższych i cieńszych nóżek mebli. To może nie być tak trwałe i bezpieczne, jeśli tak było. Nie nadaje się również do mebli o dużej wadze. Podobnie w przypadku mebli, które są regularnie przesuwane lub ciągnięte po podłodze.

Możesz użyć tego do mebli drewnopochodnych. Należy jednak zachować ostrożność podczas korzystania z bardziej miękkiego mebla z drewna. To może nie być idealne. To samo dotyczy mebli metalowych.

Metoda nr 3: używanie wkładek gwintowanych

Wkładki gwintowane są często nazywane tulejami gwintowanymi. Jest to element zapięcia, który służy do dodania gwintowanego otworu do ubrania.

Potrzebny materiał i sprzęt:

 • drewniane nogi do mebli
 • wstawka z gwintem
 • wkładka z gwintem
 • wiertło

Proces:

Stosowanie wkładek gwintowanych wymaga pewnej wiedzy w zakresie obróbki drewna. Mocuje się je bezpośrednio do spodu mebla za pomocą wiertarki. Pozwala to na dodanie dowolnej stopy ze śrubą o szerokości ⅜ cala.

Następnie nóżki można po prostu odkręcić do przechowywania i transportu. Wytrzymałe i niepozorne rozwiązanie, które jest wystarczająco wydajne dla każdego zastosowania.

Jest to idealne rozwiązanie dla stóp z drewnianymi podstawami. Idealny również do dużych obciążeń. To niepozorny sposób łączenia nóżek mebla.

Ponadto jest to korzystne w przypadku mebli, które są stale przesuwane lub przesuwane po podłodze. Nie dotyczy to mebli z metalowymi podstawami.

Metoda nr 4: Korzystanie z prostych i kątowych płyt metalowych

Płyty metalowe to metale i stopy, które występują w postaci płaskich płyt lub półfabrykatów z płyt metalowych. Płyty metalowe są zwykle wykonane ze stali nierdzewnej, witalium, tytanu i innych materiałów. Są one również dostępne w postaci prostych i kątowych metalowych płyt.

Potrzebny materiał i sprzęt:

 • drewniane nogi do mebli
 • proste lub pod kątem metalowe płytki
 • śruby
 • śrubokręt

Proces:

Za pomocą czterech śrub przymocuj metalowe płytki do spodu mebla. Wkręć pozostałe 5/16 cala odsłoniętych gwintów w metalową płytkę po częściowym umieszczeniu śruby w stopie. Nóżki można łatwo odkręcić do przechowywania i transportu.

Umożliwia to prostą, szybką i niedrogą instalację. Nadaje się również do stóp dłuższych i cieńszych, połączonych z solidnymi lub solidnymi drewnianymi podstawami.

Co więcej, jest to praktycznie niewykrywalna metoda mocowania stopek – po zamontowaniu wszystko, co jest widoczne w samej stopie. Posiada również nasadki kątowe lub proste, dzięki czemu możesz wybrać ten, który najlepiej pasuje do Twojego stylu.

Nie nadaje się jednak do znacznej nośności. Nie dotyczy to również mebli, które często są przesuwane lub przesuwane po podłodze. Podobnie należy unikać mebli z metalowym lub miękkim dnem z drewna.

Wniosek

To tylko cztery z wielu sposobów łączenia drewnianych nóżek z fotelikiem. Mogą wystąpić przypadki, w których niektóre z tych metod mogą nie działać dla Ciebie, dlatego udostępniliśmy więcej niż jedną metodę.