Jak prawidłowo aplikować Florel?

Aby właściwie nauczyć się nakładać Florel, zastanów się, jaki jest stosunek do tworzenia roztworu przed natryskiwaniem go w określonych okresach. Uprawa w tunelu apoliamidowym powinna pomóc w uzyskaniu zdrowych i produktywnych roślin, ale stosowanie regulatora wzrostu, który pomaga w rozgałęzianiu i zapobiega pączkowaniu, może jeszcze bardziej poprawić jakość roślin. W końcu w dzisiejszych czasach ogrodnicy często doświadczają niezadowalających tempa rozgałęzień i wzrostu, zwłaszcza w przypadku roślin jednorocznych.

Byłoby najlepiej, gdybyś pamiętał również, że nie powinieneś polegać tylko na Florelu. Właściwa konserwacja i praktyki są koniecznością, aby doświadczyć wspaniałych korzyści z plonów. Dostosuj idealne warunki dla swoich roślin za pomocą szklarni i przeczytaj poniżej, jak prawidłowo stosować Florel.

Jak prawidłowo aplikować Florel?

Ogrodnictwo 101: Jak zastosować Florel

Mieszanie roztworu

Na początek stwórz roztwór składający się z Florelu i wody. Trzy kwarty Florel na 40 do 100 galonów wody na akr będą twoim stosunkiem. W przypadku roztworu do opryskiwania powinieneś mieć od 300 do 750 ppm regulatora wzrostu roślin.

Stężenie roztworu jest kluczowym aspektem prawidłowego stosowania Florelu. Doświadczeni ogrodnicy zalecają rozpoczęcie od 500 ppm, a to, o ile więcej lub jak mniej powinieneś zejść, zależy od reakcji twoich roślin. Niektóre rośliny, takie jak fuksja i niecierpek, są szczególnie wrażliwe na Florel, więc zamiast tego spryskuj je 250 ppm.

Kolejnym składnikiem jest woda i jej poziom pH. Ideałem jest 4,0 do 4,5 dodawania Florel. Dzieje się tak, ponieważ substancja chemiczna ma tendencję do obniżania pH wody, co może spalić i uszkodzić rośliny.

W niektórych przypadkach może być również konieczne dodanie środka buforującego, aby zapobiec zbyt niskiemu poziomowi pH; w przeciwnym razie zmniejszy się skuteczność rozwiązania.

Opryskiwanie i interwały

Opryskiwanie należy rozpocząć natychmiast po przygotowaniu roztworu. Nigdy nie trzymaj go przez noc, a najdłużej możesz czekać to 3 godziny. Sama aplikacja jest prosta i powinieneś starać się pokryć wszystkie liście i łodygi swoich roślin.

Roztwór nie przyda się w glebie, ponieważ korzenie nie są tak efektywne jak liście i łodygi. Chcesz, aby liście były mokre do 4 godzin, aby zagwarantować efekt. To z kolei będzie wymagało mniej spryskiwania.

Marka zaleca również stosowanie 10-dniowych przerw w oprysku i zbiorów dopiero po 42 dniach od ostatniej aplikacji. Dodatkowo pamiętaj, że w ciągu roku możesz wykonać tylko sześć aplikacji w sprayu.

Kiedy używać Florela?

Zaleca się spryskiwanie Florelem, gdy rośliny mają od dwóch do czterech liści. Jednak rośliny powinny być również zdrowe i nie zestresowane, ponieważ substancja chemiczna zaostrzy ten stan. Skończysz ze słabymi roślinami i żółtymi liśćmi. Aby zapewnić zdrowe rośliny do aplikacji Florel, należy je odpowiednio przechowywać w wodzie z apolitunelu.

Kiedy powtórzyć aplikację Florel? Będzie to zależeć od czasu ponownego kwitnienia twoich upraw. Na przykład pelargonie mogą mieć tylko jedną aplikację niż lantana, ponieważ ta pierwsza potrzebuje ośmiu tygodni, aby ponownie zakwitnąć.

Możesz również spryskać Florel podczas rozmnażania, gdy odsadzasz rośliny od mgiełki, aby wyeliminować potrzebę szczypania i zwiększyć rozgałęzianie. Jednak pomogłoby, gdybyś przestał to robić dwa tygodnie przed zbieraniem sadzonek. W przeciwnym razie rozmnażanie może zatrzymać rozwój, co objawia się problemami z korzeniami i żółknięciem liści.

Co to jest Florel?

Prawdopodobnie znasz Florel jako regulator wzrostu. Ale aby lepiej zrozumieć jego właściwe użycie, powinieneś wiedzieć więcej o tej substancji chemicznej. Co Florel robi dla roślin?

Florel to substancja chemiczna wytwarzająca etylen, który odgrywa znaczącą rolę we wzroście i rozwoju roślin. To, co dla Ciebie robi, obejmuje usuwanie wczesnych pąków kwiatowych, a nawet zwiększanie rozgałęzień roślin. Te efekty eliminują potrzebę szczypania, a twoje rośliny nadal będą rosły wydajnie i zapewnią ci więcej sadzonek.

Możesz spodziewać się szybszego rozgałęziania się na swoich uprawach, gdy opryskujesz Florel bezpośrednio po doniczce, gdy rośliny wykorzenią się lub w trakcie rozmnażania, aby uzyskać bardziej wydajną produkcję materiału. Ponadto te, które uprawiają wegetatywne rośliny jednoroczne, odniosą największe korzyści z tej substancji chemicznej, ponieważ opóźnia ona kwitnienie, a nawet zdejmuje kwiaty, więc roślina koncentruje się tylko na uprawie. Nie musisz już samodzielnie usuwać zawiązków, ale nadal będzie to zależeć od rodzaju posiadanych roślin.

Inne zastosowania Florel

Oprócz regulacji wzrostu i zwiększania rozgałęzień, Florel jest również przydatny w hodowli roślin i ogólnie na całym etapie produkcji rośliny. Pamiętaj, że możesz go użyć do hodowli, rozmnażania, rozwoju młodej rośliny i po zakończeniu wzrostu.

To, co jest doskonałe w tym sprayu, polega na tym, że eksponujesz lub dostarczasz etylen do tkanki roślinnej w dawkach, które nie uszkodzą. A jednak aplikacja Florel powinna dawać omówione wcześniej dobroczynne działanie etylenu.

Wniosek

Każdy chce mieć produktywny ogród, a używanie i utrzymywanie kontrolowanego idealnego środowiska powinno pomóc Twoim roślinom rozwijać się przez cały cykl życia. Musisz jednak również nauczyć się stosować Florel, ponieważ wiedza na temat korzystnych chemikaliów jest długa. Na przykład możesz być bardziej oszczędny pod względem kosztów i czasu, ponieważ pomaga regulować wzrost i rozgałęzianie się roślin.

Ponadto stosowanie Florel jest łatwe, o ile przestrzegasz zalecanego rozwiązania i odstępów czasu. Pomyśl o tym jako o czerpaniu korzyści z chemicznego etylenu bez ryzyka potencjalnych wad.