Jak naprawić tarcie dzwonka na piaście krzesła obrotowego?

Cześć! Piszę ten wpis na blogu, aby pomóc ci naprawić otarcia dzwonka na piaście krzesła obrotowego. Jest to powszechny problem, który można rozwiązać przy niewielkim wysiłku. Są trzy proste kroki i zajmie to tylko około 10 minut od początku do końca.

Kroki mocowania dzwonka na piaście krzesła obrotowego

Krok 1. Najpierw wyjmij podkładkę siedziska i cztery śruby w każdym rogu podstawy (łącznie osiem).

Jak naprawić tarcie dzwonka na piaście krzesła obrotowego?

Krok 2. Po drugie, odkręć dwie śruby mocujące podłokietnik od środka z każdej strony (w sumie cztery).

Krok 3. Po trzecie, usuń wszelkie zadziory lub ostre krawędzie powstałe przez usunięcie nadmiaru materiału za pomocą metalowego pilnika, a następnie papierem ściernym wygładzając szorstkie miejsca. Złóż wszystko razem, wykonując te same kroki w odwrotnej kolejności i gotowe!

Jak naprawić krzesło obrotowe, które pochyla się do tyłu

Do tego zadania będą potrzebne dwie osoby, ponieważ jedna osoba nie może wykonać tego sama, nie ryzykując zranienia się lub zranienia się od ciężaru krzesła podczas próby jego podniesienia.

Krok 1. Pierwszą rzeczą, którą musisz zrozumieć, jest to, jak te krzesła działają i jak zostały zaprojektowane. Kiedy krzesło nie jest używane, powinno być jak najbardziej równe i płaskie, aby podczas obciążania go lub wstawania nie było ryzyka przewrócenia się do tyłu.

Krok 2. To samo dotyczy sytuacji, gdy krzesło zaczyna się odchylać, zamiast stać prosto, gdy ktoś na nim siedzi – jak to się może stać? Może to być spowodowane zepsutą sprężyną, która wspiera naprężenie, które fotel będzie naciskał na twoje ciało, ale zwykle przyczyną tego problemu jest poluzowana jedna lub więcej śrub.

Krok 3. Odkręć wszystkie cztery śruby z dolnej płyty podparcia nóg za pomocą elektrycznego śrubokręta, a następnie poluzuj wszelkie inne śruby znajdujące się w pobliżu ich lokalizacji za pomocą szczypiec, a następnie obróć śruby przeciwnie do ruchu wskazówek zegara śrubokrętem.

Krok 4. Ważne jest, aby nie dokręcać ich wszystkich zbyt mocno, po prostu upewnij się, że są wystarczająco luźne, aby można było poruszać krzesłem zgodnie z przeznaczeniem, ale nadal mieć pewne napięcie w sprężynach podczas dociskania się do masy ciała – ile kosztują te sprężyny?

Krok 5. Sprawdzenie, czy osprzęt nie jest uszkodzony, będzie łatwiejszy dzięki odnalezieniu, które śruby zostały poluzowane jako pierwsze, a następnie dokręceniu ich odpowiedników po obu stronach, aż będą „równe”. Musisz pamiętać, gdzie każdy z nich musi się udać, zanim wyjmiesz inne, w przeciwnym razie wszystko może się ponownie pomieszać.

Ostatnim krokiem byłoby nałożenie gumowych nakładek na nowe śruby, jeśli nie ma już czegoś zakrywającego je, jak stara gumowa podkładka lub plastikowa nakrętka.

Pokrętło regulacji napięcia pochylenia

Każde krzesło obrotowe posiada pokrętło regulacji naciągu nachylenia. W ten sposób kontrolujesz, jak daleko do tyłu będzie się kołysać siedzisko i jak duży opór pojawi się podczas kołysania do przodu, aby się zatrzymać.

Pokrętło może wymagać regulacji, jeśli dzwonek lub metalowa piasta na spodzie obrotowego pierścienia podstawy (tutaj mocuje się do krzesła) ociera się o spód krzesła i nie możesz znaleźć sposobu na naprawienie dzwonka na piasta krzesła obrotowego.

Pokrętło regulacji napięcia pochylenia należy obrócić, aby je poluzować, a następnie w razie potrzeby zgodnie z ruchem wskazówek zegara, aż problem zostanie rozwiązany.

Jak naprawić przekrzywione krzesło komputerowe?

Przekrzywione krzesło komputerowe to dość powszechny problem i nie jest trudno go naprawić. Aby uniknąć tego problemu, upewnij się, że podstawa krzesła obrotowego (metalowe kółko) ma co najmniej taką samą średnicę, jak spód siedziska.

Zapewni to, że gdy odwrócisz się plecami na przekrzywionym krześle komputerowym, spód twojego siedzenia będzie podparty.

Jak naprawić krzesło biurowe, które chwieje się z boku na bok

Wiele osób spotyka się, jak naprawić krzesło biurowe, które chwieje się na boki. Najczęstszą przyczyną mocowania krzesła biurowego, które chwieje się na boki, jest to, że kółka na siedzeniu nie są wystarczająco ciasne lub występuje problem z łożyskami w zespole kółek – obejmuje to również sposób mocowania krzesła obrotowego, które nie przestań się kołysać w przód iw tył.

Zwykle dzieje się tak, gdy ktoś rozleje coś na podłogę wyłożoną wykładziną, która dostaje się do jednego z zamków, aby ustawić go na miejscu podczas toczenia się po drewnianej podłodze.

Kiedy kółka z blokadą elektryczną zostaną cofnięte z zablokowanej pozycji, często zaczynają naprawiać krzesło obrotowe, które nie przestanie kołysać się do tyłu i do przodu, gdy spróbujesz usiąść przy biurku.

Jak naprawić krzesło biurowe, które się nie podnosi?

Sposób naprawienia krzesła obrotowego, które nie przestanie się kołysać, można rozwiązać, rozkładając krzesło i czyszcząc je.

Krok 1. Najpierw zdejmij podłokietniki śrubokrętem (po tym będziesz wiedział, czy są luźne).

Krok 2. Następnie usuń wszystkie śruby, które przytrzymują osłonę lub panele użyte do przykrycia krzesła.

Krok 3Następnie zdejmij siedzisko i wyjmij wszystkie śruby, które mogą przytrzymywać podłokietnik lub inną część krzesła obrotowego, które nie przestaną się kołysać – cokolwiek jest luźne.

Na koniec wyczyść odkurzaczem wszystkie części, które zostały usunięte z krzesła obrotowego. Złóż krzesło obrotowe.