Ile nafty zużywa grzejnik? 3 zaskakujące czynniki wpływające na jego użycie!

Po przeczytaniu tego poradnika uzyskasz odpowiedź na to, ile nafty zużywa grzejnik. Wiesz, że energia jest istotną częścią naszego życia, niezależnie od tego, czy jest to energia słoneczna, elektryczna, fizyczna czy paliwowa. Nikt z nas nie może przetrwać bez zużywania energii z różnych źródeł w każdej minucie naszego życia.

Dlatego musimy pilnować, ile pieniędzy wydajemy na zakup nafty do rozpalania grzejnika.

Ile nafty zużywa grzejnik? 3 zaskakujące czynniki wpływające na jego użycie!

Musisz należeć do tych wszystkich oszczędzających energię, którzy chcą służyć innym, sprawdzając zużycie energii przez urządzenia w twoim domu i jest to całkiem dobra praktyka. Przeczytajmy ten przewodnik na temat zużycia nafty przez grzejnik, a będziesz w stanie zaplanować jego zakup i magazynowanie. Jest o wiele więcej do nauczenia się, więc najlepiej zagłębić się w ten artykuł!

Co to jest nafta?

Po pierwsze, musisz mieć pojęcie o nafcie, zanim dowiesz się, ile nafty zużywa grzejnik. Parafina lub nafta to ekstrakcja ropy naftowej i jest rodzajem paliwa, które ma kolor 1-K i jest barwione na czerwono. Możesz używać obu rodzajów w podgrzewaczu po upewnieniu się, że nie będzie mętny, a nie przezroczysty i przezroczysty. Nafta jest lepkim paliwem o dużej gęstości i nie można go łatwo zapalić ze względu na wysoką temperaturę zapłonu. Termin temperatura zapłonu odnosi się do granicy temperatury, w której ciecz zaczyna przechodzić w pary. Dzięki temu nafta jest bezpieczna i łatwa do przechowywania bez dodatkowych środków ostrożności.

Zużycie nafty przez podgrzewacz

Wydajność magazynowania paliwa podgrzewacza nafty waha się od 1,2 do 2,0 galonów. Musimy mieć jasne pojęcie o czasie pracy, aby obliczyć zużycie nafty przez grzejnik. Na przykład 8-12 godzin to maksymalny czas ogrzewania przeciętnego domu? Standardowy grzejnik na naftę może podnieść temperaturę w domu, w tym w trzech małych sypialniach i kuchni. Możesz cieszyć się ciepłem i przytulnością przez następne osiem do dwunastu godzin, jeśli dziś napełnisz zbiornik grzałki i ustawisz go na małym ogniu. Czas nagrzewania może skrócić się do prawie 6 godzin, jeśli nie lubisz palić na sucho knota.

Zastosowanie nafty do podgrzewacza monitora

Ogrzewanie monitora działające na naftę zużywa jeden galon dziennie, aby zamienić zimne miejsce o powierzchni 2000 stóp kwadratowych w przytulne i wygodne miejsce. Ogrzewacz monitora może być również zasilany drewnem, gazem ziemnym lub propanem.

Dobre paliwo wydłuża czas pracy

Musimy skupić się na regularnej konserwacji knota i używaniu wysokiej jakości nafty klasy 1-K, aby uzyskać lepsze i bardziej wydajne wyniki z naszej grzałki. Najwyższej jakości paliwo pomaga również zapobiegać gromadzeniu się dymu na ścianach i meblach w otoczeniu.

Czynniki wpływające na zużycie nafty

Nafta nie jest tanim paliwem i nie wolno jej nieostrożnie używać. W przeciwnym razie twoje pieniądze spłoną w płomieniach grzejnika. Przewiń w dół, aby sprawdzić, ile nafty zużywa Twoja grzałka i czynniki wpływające na zużycie.

#1. Wydajność jednostki

Grzałka o wysokiej sprawności i mocy spala naftę wydajniej niż taniej grzałki niskiej jakości. Musisz kupić grzejnik o maksymalnej możliwej reputacji marki i nie zapomnij sprawdzić recenzji na innych stronach. Wolę czytać recenzje najlepszych grzejników naftowych na wszystkich dużych rynkach, takich jak Amazon i Walmart. Możesz również poznać porady i wskazówki dotyczące maksymalizacji wytwarzania ciepła z grzejników naftowych przy użyciu niskiego zużycia energii.

#2. Ustawienie grzania

Ustawienia grzałki odgrywają również kluczową rolę w wykorzystaniu nafty przez grzałkę. Na przykład, jeśli chcesz pozostać przytulnie i po prostu usiąść na łóżku, aby oglądać ulubione seriale, możesz wybrać ustawienie wysokiej temperatury. Alternatywnie opcja niskiego ogrzewania będzie idealnym rozwiązaniem, jeśli masz ochotę posprzątać lub przearanżować garderobę, ponieważ te prace wymagają ciągłego ruchu fizycznego. Wybierz więc ustawienie zgodnie z własnymi preferencjami i nastrojem, aby zaoszczędzić lub zwiększyć wydatki na zakup nafty. Możesz również chcieć dowiedzieć się, jak rozwiązać typowe problemy z podgrzewaczem nafty.

#3. Pozycja grzejnika

Możesz myśleć, że połączenie jest dość dziwne. Można to jednak łatwo zrozumieć po zjawisku, że grzałka wymaga nie tylko nafty do spalania i dostarczania ciepła. Jako nafta, opary muszą mieszać się z tlenem do procesu spalania. Stosunek tlenu na jard sześcienny jest dość niski w podwyższonych lokalizacjach. W ten sposób grzałka wyczerpuje się nafty częściej niż na powierzchni gruntu. Podobnie zbiornik z propanem o wadze 20 funtów pali się przez 26 godzin na wysokości 4600 stóp. Natomiast propan zabraknie w grzejniku w ciągu zaledwie 20 godzin na wysokości 6500 z powodu niskiego poziomu tlenu.

Porównanie cen nafty i propanu

Oto jasne wyobrażenie o cenach zarówno nafty, jak i propanu, jeśli jesteś zdezorientowany i chcesz poznać najtańszy wybór. Propan jest dostępny za 3,6$, a nafta za 4,2$ za galon. Ale nadal będziemy używać nafty ze względu na jej wysoką temperaturę zapłonu.

To okładka!

Ile nafty zużywa grzejnik, nie można obliczyć za pomocą twardej reguły? Jednak staraliśmy się zgadywać, jakie jest średnie użycie. Nie wahaj się też wiedzieć o tych rzeczach; przeczytaj o tym, jak uruchomić grzejnik na naftę i jaki jest najlepszy wewnętrzny grzejnik propanowy.