Jak naprawić skrzypiące sprężyny krzeseł w 3 prostych krokach?

Wiedza o tym, jak naprawić sprężyny skrzypiących krzeseł, to przełom w grze dla tych, którzy często mają problemy z piszczącym krzesłem. Irytujące, jak brzmią skrzypiące krzesła, ich ustawienie jest łatwe, ponieważ wymagają nasmarowania.

Dlatego wymieniliśmy kroki, które należy wykonać, aby naprawić skrzypiące sprężyny krzeseł i jak je odpowiednio nasmarować, a także więcej szczegółów, które mogą pomóc na dłuższą metę!

Jak naprawić skrzypiące sprężyny krzeseł w 3 prostych krokach?

Kroki mocowania skrzypiących sprężyn krzeseł

Do tego projektu naprawczego potrzebujesz tylko smaru.

Krok 1. Sprawdź krzesło

Najpierw zidentyfikuj część, która wydaje pisk krzesła. Możesz to sprawdzić, siadając na krześle lub każ komuś usiąść, gdy będziesz szukał, skąd pochodzi hałas.

Krok 2. Uzyskaj dostęp do strefy wiosennej

Po zidentyfikowaniu części krzesła, która wydaje skrzypiący dźwięk lub konkretnie, która sprężyna wymaga naprawy, odwróć krzesło do góry nogami, aby mieć lepszy dostęp do elementu wymagającego smarowania.

Krok 3. Smaruj i konserwuj

Po uzyskaniu dostępu do części krzesła, która wymaga smarowania, nałóż spray smarujący na ten obszar. Upewnij się, że spryskałeś ruchome części i śruby. Wreszcie, aby zapobiec skrzypieniu, co miesiąc należy smarować sprężyny krzesła.

Jak smarować sprężyny fotela bujanego?

Krok 1. Znajdź wadliwe sprężyny

Włóż ściereczki pod fotel i przesuń go tak, aby jego spód był odsłonięty. Następnie zlokalizuj wadliwe sprężyny lub metalowe części, o które prawdopodobnie ocierają się sprężyny krzesła.

Krok 2. Smaruj

Użyj czystego oleju mineralnego na sprężynach i metalowych częściach, które ocierają się o siebie. Unikaj rozpylania na nity krzesła i usuń nadmiar smaru czystą szmatką.

Krok 3. Suche

Pozostaw smar do wyschnięcia na piętnaście do dwudziestu minut. Następnie przywróć krzesło do normalnej pozycji.

Następnie usiądź na krześle i sprawdź, czy nadal słychać skrzypienie. Jeśli tak, w razie potrzeby spryskaj sprężyny fotela większą ilością smaru.

Najlepsze smary do skrzypiących krzeseł

Po pierwsze, musisz wziąć pod uwagę materiał lubrykantu, aby znaleźć najlepszy dla siebie. Jeśli Twoje krzesło jest wykonane z drewna, nie możesz używać olejów na bazie silikonu.

W przypadku krzeseł drewnianych idealnym wyborem będzie wosk pszczeli. Z wyjątkiem krzeseł drewnianych, smary na bazie silikonu nadają się do krzeseł plastikowych, metalowych i gumowych.

Następnie zastanów się, czy Twoje krzesło jest krzesłem wewnętrznym czy zewnętrznym. Dzieje się tak, ponieważ krzesła domowe wymagają smaru o niskim zapachu. Z drugiej strony krzesła ogrodowe wymagają wodoodpornego smaru, który jest również odporny na rdzę i korozję.

Jeśli masz zardzewiałe skrzypiące krzesło, potrzebujesz oleju penetrującego. Dzieje się tak, ponieważ olej przenikający do małych pęknięć smaruje i rozluźnia zardzewiałe części krzesła.

Jednym z najpopularniejszych obecnie smarów na rynku jest WD-40 Specialist Lubricant. Jest to lepsze niż formuła WD-40, ponieważ jest wodoodporna i może być stosowana na plastiku, gumie i winylu.

Jeśli potrzebujesz lubrykantu, który nie ma zapachu, to uniwersalny lubrykant 3-IN-ONE może być dla Ciebie idealny. Ten został zaprojektowany z wyciskaną butelką, dzięki czemu łatwiej jest nakładać dokładną ilość lubrykantu dokładnie tam, gdzie chcesz. Jednak ten nie jest wodoodporny, więc nie nadaje się do mebli ogrodowych.

Wood Polish to idealny środek poślizgowy do drewnianych krzeseł. Nie jest na bazie oleju, więc nie zamoczy twojego drewnianego krzesła i nie uszkodzi go.

Zamiast tego składa się z brazylijskiego wosku carnauba, wosku pszczelego, olejku pomarańczowego i oleju mineralnego. Oprócz właściwości smarnych może być również stosowany do kondycjonowania dowolnej powierzchni drewnianej.

Wreszcie, olej penetrujący Kano nie jest tani, ale jest bardzo skuteczny, gdy skrzypiąca sytuacja pochodzi od śrub, śrub, nakrętek, zardzewiałych śrub lub innych zaciętych metalowych elementów. Może być bardzo skuteczny na metal, ale nie należy go nakładać na plastik, drewno, winyl lub gumę.

Czy możesz użyć oliwy z oliwek do naprawy skrzypiącego krzesła?

Tak. Jeśli potrzebujesz łatwej i szybkiej alternatywy dla lubrykantu, możesz użyć oliwy z oliwek, aby naprawić skrzypiące krzesło. Musisz nałożyć trochę oliwy z oliwek na ręcznik papierowy i natrzeć nią piszczącą część.

Przedmioty gospodarstwa domowego, których możesz użyć do naprawy skrzypiącego krzesła

Oprócz oliwy z oliwek możesz również użyć oleju kuchennego w sprayu. Jest to podobne do oliwy z oliwek, więc nie jest szokującą alternatywą.

Możesz jednak również użyć wazeliny lub oleju mineralnego na skrzypiących stawach. Możesz je mieć jako dodatek do oleju smarującego, zwłaszcza jeśli olej smarowy lub spray nie naprawił problemu z piszczeniem. Po nałożeniu olejku mineralnego lub wazeliny na miejsce, podgrzej je suszarką do włosów, aby dotrzeć do sprężyn i zmniejszyć ich skrzypienie.

Oprócz wymienionych powyżej, możesz również użyć stopionego wosku ze świecy, jeśli Twoje krzesło jest wykonane z drewna. Aby wosk osiadł na krześle, usiądź na krześle i buj się na nim.

Wniosek

W tym artykule dowiedzieliśmy się, jak naprawić skrzypiące sprężyny krzeseł i ich rozwiązanie, czyli smarowanie. Jeśli natkniesz się na podobny problem, mamy nadzieję, że ten artykuł o naprawie skrzypiących sprężyn krzesełek będzie pomocny.