Kto siedzi przy głównym stole na weselu

Istnieje wiele opcji dotyczących tego, kto siedzi przy głównym stole na weselu. Porozmawiamy o tradycyjnym sposobie, w którym jest tylko panna młoda i pan młody oraz o innych podejściach, w których niektóre osoby są również włączane do stołu.

Masz inne pytania sprzed ślubu na wesele? Przejrzyj naszego bloga i dowiedz się, na przykład, jak przeprowadzić próbę ślubu.

Kto zwykle siedzi przy głównym stole na weselu?

Tradycyjne podejście

Tradycyjnie tylko państwo młodzi zasiadają przy głównym stole w dniu ślubu, aby uzyskać najlepszy punkt w pokoju. Z tego powodu stół główny jest czasami nazywany stołem dla ukochanych, co jest doskonałym sposobem na intymny moment między parą podczas ruchliwego wydarzenia, podczas którego mogą nie mieć czasu prywatnego.

Z drużbą i druhną

Jeśli para nie chce być sama przy głównym stole, może również dołączyć swoją druhnę i drużbę. W ten sposób mogą rozmawiać z najbliższymi przyjaciółmi i odpoczywać.

Zorganizuj całe przyjęcie weselne

Niektóre pary nie mają nic przeciwko towarzystwu przy głównym stole. Obejmują nawet całe przyjęcie weselne, ponieważ przy stole odbywają się przemówienia i toasty.

Dołącz rodzinę

Możesz także dołączyć rodzinę do głównego stołu, aby uhonorować członków rodziny. W ten sposób rodzice młodej pary, a nawet rodzeństwo przy głównym stole mogą połączyć i świętować związek dwóch rodzin.

Gdzie panna młoda i pan młody siedzą w recepcji?

Państwo młodzi zazwyczaj siedzą na stole dla ukochanych lub na stole głowy. Wybór należy do pary, czy chcą być jedynymi na stole, czy też chcą dołączyć do swojego wesela lub rodziny.

Jak decydujesz, czy chcesz mieć stół dla ukochanych, czy stół główny? Ta pierwsza opcja jest lepszą opcją, jeśli chcesz spędzić bardziej intymny moment ze współmałżonkiem, ale niektóre pary mogą wolą, aby inni goście byli przy swoim stole, aby uniknąć poczucia zbytniej izolacji od rozmów.

Para może też nie lubić uczucia bycia „na pokaz” z przodu, więc przy stole będzie druhna i drużba. Nie ma jednak żadnych zasad dotyczących tego, gdzie powinni siedzieć państwo młodzi i kogo powinni mieć przy głównym stole.

Czy pary siedzą obok siebie czy obok siebie na weselu?

Pary siedzą obok siebie przy głównym stole. Tradycyjnie panna młoda siedzi po prawej stronie pana młodego, a sam główny stół jest ustawiony naprzeciw pokoju.

Najlepszy mężczyzna usiądzie obok panny młodej i druhny obok pana młodego, jeśli masz ich przy głównym stole. Tworzenie wzorca damsko-męskiego jest powszechne, ale to pozycjonowanie nie jest obowiązkowe.

W zależności od układu przyjęcia weselnego, główny stół może znajdować się na wprost zespołu lub na środku sali, jeśli parkiet taneczny jest oddzielony od jadalni. Goście powinni znajdować się wokół pary, a stół jest idealnie wyśrodkowany.

A co z parami osób tej samej płci? Nie ma reguły z ustawieniem, gdy nowożeńcy tej samej płci siedzą obok siebie.

Czy rodzice siedzą na głównym stole?

Rodzice Pary Młodej mogą zasiąść z nimi przy głównym stole. To świetny sposób, aby im podziękować, ponieważ rodzice często organizują wesele.

Posiadanie rodziców siedzących przy głównym stole może również pomóc w mieszaniu się rodzin pary. Należy jednak pamiętać o istniejącej dynamice między rodzinami, aby uniknąć niezręcznych spotkań.

Nie chcesz też, aby członek rodziny czuł się przeoczony, więc rozważ pozostanie z najbliższą rodziną tylko przy głównym stole. Niektóre rodziny mają wyjątkowe otoczenie, więc porozmawiaj o zaplanowaniu miejsc przy głównym stole ze swoją drugą połówką.

Czy druhny siedzą przy głównym stole?

Druhny mogą również usiąść przy głównym stole. Być może para chce spotykać się ze swoimi gośćmi, zamiast siedzieć tylko sama.

Niektóre wesela będą nawet obejmować drużbów przy stole, aby stworzyć naprzemienny wzór gości płci męskiej i żeńskiej wokół głównego stołu. Więc jedyną kwestią, jaka pozostała, jest upewnienie się, że będziesz miał wystarczająco dużo miejsca dla tego tłumu przy stole.

A jeśli rodzina pary jest już przy głównym stole? Aby nie zajmować zbyt dużo miejsca, można wyznaczyć inny stół na wesele w pobliżu stołu głównego.

Przeczytaj o tym, czym jest przyjęcie w domu weselnym, które odnosi się do innych bliskich przyjaciół i rodziny, których nie można włączyć do przyjęcia weselnego.

Wniosek

Czy ten artykuł był pomocny? Właśnie odkryłeś, kto siedzi na głównym stole na weselu, gdzie tradycyjnie są tylko nowożeńcy.

Mogą jednak mieć też druhnę i drużbę, a nawet całe przyjęcie weselne. Inną opcją jest posiadanie ze sobą rodziców.

Mamy nadzieję, że to dało ci pomysł na układ weselny; zostaw nam pytanie, jeśli je masz.