Jak naprawić podarty skórzany fotel?

Skórzany fotel to kosztowna inwestycja, ale przy odpowiedniej pielęgnacji przetrwa lata. Niestety zdarzają się wypadki i czasami skóra zostaje rozdarta lub uszkodzona w sposób, którego nie da się naprawić jednym narzędziem.

Dobrą wiadomością jest to, że istnieje wiele sposobów na naprawę podartego skórzanego fotela, aby znów wyglądał jak nowy!

Jak naprawić podarty skórzany fotel?

Kroki naprawy rozdarcia w skórzanym fotelu

Krok 1. Użyj skórzanego zestawu naprawczego, jeśli w skórze jest tylko jedna mała dziura lub rozdarcie. Pomoże to wzmocnić obszar i zapobiec dalszym uszkodzeniom.

Krok 2. Możesz również użyć żelazka, aby zrobić własną łatkę, najpierw nakładając na nią ochronę przed ciepłem, a następnie przykryj mocną taśmą klejącą, taką jak taśma klejąca, przed użyciem nici do dywanów do jej związania.

Krok 3. Jeśli w skórze jest wiele dziur lub rozdarć, nadal możesz użyć żelazka, ale zamiast bandaża taśmowego po prostu najpierw zaklej wszystkie otwory taśmą klejącą, a następnie zakryj je mocną taśmą klejącą, taką jak taśma klejąca. za pomocą nici do dywanów.

Krok 4. W przypadku większych problemów, w których Twój fotel został rozwiązany, będziesz chciał użyć kleju w sprayu.

Krok 5. Po nałożeniu kleju i uszczelniacza taśmą klejącą upewnij się, że wszystkie otwory są zamknięte przed kontynuowaniem.

Krok 6. Teraz weź nitkę i owiń ją wokół całego obszaru, w którym znajduje się rozdarcie, tyle razy, ile potrzeba do wzmocnienia lub dopóki nie będziesz zadowolony z tego, jak wygląda.

Krok 7. Odetnij nić i uszczelnij ją igłą.

Wskazówka: jak naprawić rozdarcie w skórzanym fotelu, jak naprawić podartą tapicerkę na meblach Ikea, jak bezpłatnie obić kanapę w domu

Co to jest skórzany fotel?

Skórzany fotel to krzesło z siedziskiem, które można przesunąć do pozycji pionowej, a następnie ponownie opuścić do najbardziej wygodnego kąta odchylenia. Â Podłokietniki zwykle również dopasowują się do wysokości, dzięki czemu możesz znaleźć swój ulubiony poziom komfortu. Krzesła skórzane są dostępne w wielu różnych stylach, ale wszystkie mają te same cechy podczas leżenia.

Co powoduje rozdarcie skóry?

#1. Dwie najczęstsze przyczyny rozdarcia to przeżuwanie materiału przez zwierzęta lub zadrapania i zadrapania spowodowane przesuwaniem mebli podczas odkurzania. Jeśli masz zwierzę, które lubi gryźć rzeczy, takie jak psy lub koty, ważne jest, aby nigdy nie zostawiać skórzanego fotela na wolnym powietrzu. Â Jeśli masz zwierzaka, będzie żuć wszystko i wszystko, łącznie ze skórzanym fotelem.

#2. Inną przyczyną rozdarcia są zadrapania i zadrapania, które zdarzają się podczas rutynowego czyszczenia lub przenoszenia mebli po domu. Odkurzanie może być szczególnie szkodliwe dla dostania się do niego skrawków, ponieważ często ludzie odkurzają meble, nie zdając sobie sprawy, jak blisko jest do nich dysza.

#3. Dobrą rzeczą w tego typu ripach jest to, że są one zwykle bardziej zlokalizowane i nie przechodzą przez cały materiał. Potrzebujesz tylko odrobiny cierpliwości i wiedzy, aby zrobić kilka łatek, abyś mógł samodzielnie naprawić swój fotel! Â Jeśli masz maszynę do szycia, trochę nici i igłę, jesteś gotowy do pracy.

Jak zapobiegać rozdarciom skórzanych foteli

#1. Najważniejszą wskazówką, aby przede wszystkim zapobiec rozdarciu, jest sposób pielęgnacji skórzanego fotela. Zawsze należy używać suchej szmatki lub ręcznika do wycierania rozlanych i plam z niej, ponieważ pozwoli to uniknąć dodatkowego zużycia powierzchni, które prowadzi do rozdarcia. Dobrze jest również regularnie czyścić tapicerkę lub włókna dywanowe, które mogą przyklejać się do skóry.

#2. Nigdy nie należy używać żadnego środka czyszczącego na rozkładanym fotelu, ponieważ spowoduje to jedynie większe zużycie powierzchni w przypadku rozdarcia. Zamiast tego możesz oddzielnie czyścić tapicerkę i dywany przed odkurzaniem ich z krzesła za pomocą mocnej końcówki do węża.

#3. Jeśli masz rozdarty skórzany fotel, istnieje kilka sposobów na jego naprawę. Pierwsza opcja to użycie tego samego materiału, co oryginalne pokrycie. Można to zrobić, dopasowując kolor i wzór słojów do identycznego elementu, który jest sprzedawany w tym celu w większości sklepów z tkaninami lub za darmo w domu na miękkich meblach.

#4. Możesz również użyć łaty ze skóry wyciętej z tego samego rodzaju i koloru. Za pomocą kleju musisz przykleić tę łatkę do rozdartego obszaru, aż zrówna się z resztą krzesła. Następnie należy pozostawić do wyschnięcia przed przejściem do kroku trzeciego.

#5. Lekko naciskając, ostrożnie wygładzaj wszelkie pęcherzyki powietrza lub pomarszczone plamy. Będziesz chciał użyć do tego szpachli lub podobnego narzędzia, ale uważaj, aby otwór nie był większy niż jest!

Jak dbać o skórzane fotele

Dbanie o skórzany fotel jest dość łatwe. Pierwszą rzeczą, którą będziesz chciał zrobić, to odkurzyć go, gdy kurz i brud zaczną gromadzić się na jego powierzchni. Jeśli są jakieś wycieki, takie jak kawa lub woda, upewnij się, że są całkowicie wysuszone, zanim ponownie włożysz je na krzesło.

Unikaj stosowania środków chemicznych na skórzanych rozkładanych fotelach. Jeśli masz problem z plamami, wypróbuj trochę mydła siodłowego lub odrobiny płynu do mycia naczyń, który pomoże usunąć plamę bez uszkadzania mebli.