Co zrobić, gdy Twoje ubezpieczenie odmawia Ci roszczenia o pomniejszoną wartość? Przeczytaj te fakty!

Bez względu na to, jak skrupulatnie naprawisz swój samochód po wypadku, wartość się zmniejszy, ale co zrobić, gdy ubezpieczenie odmówi Ci roszczenia o zmniejszoną wartość? Jeśli Twój samochód zostanie zużyty w wypadku, możesz być uprawniony do zwrotu kosztów za zmniejszoną wartość.

Utrata wartości jest terminem technicznym dla roszczenia o zmniejszoną wartość. W takim przypadku skontaktuj się z ubezpieczycielem i zgłoś roszczenie o niższej wartości, aby zapobiec dalszym szkodom finansowym. Czy roszczenia o zmniejszoną wartość są łatwe do zrealizowania i czy będziesz w stanie odzyskać całą inwestycję, jeśli ci się uda? Czytaj dalej aby się dowiedzieć.

Co zrobić

Co to jest zmniejszony łańcuch wartości?

Wartość każdego samochodu maleje wraz z użytkowaniem. Warto zmniejsza się, gdy tylko odjedziesz z parkingu. Istnieją podobieństwa między tą amortyzacją a przymusową amortyzacją (w przeciwieństwie do przymusowej amortyzacji, w której zwiększa się wartość nieruchomości). Wyobraźmy sobie, co następuje:

Właśnie zapłaciłeś 35 000 USD za nowy pojazd. Drzwi pasażera z przodu ulegają uszkodzeniu w wypadku tydzień po zakupie. Chociaż samochód można naprawić w warsztacie blacharskim, wypadek obniżył jego wartość o 7000 dolarów. Na dłuższą metę sprzedaż samochodu kosztowałaby 7000 dolarów strat.

Kiedy spada wartość samochodu?

Istnieją trzy scenariusze, w których wartość samochodu spada po wypadku. Pozwól nam omówić każdy z nich w szczegółach poniżej, aby lepiej zrozumieć pojęcie malejącej wartości samochodów.

#1. Natychmiastowa utrata wartości

Gdy pojazd ulegnie wypadkowi, jego wartość rynkowa natychmiast spada. Dzieje się tak nawet przed zakończeniem jakichkolwiek napraw. Rzadko zdarzają się roszczenia o wartości niższe niż całkowita wartość pojazdu, ponieważ firmy ubezpieczeniowe pokrywają naprawy po wypadku. Możesz chcieć wiedzieć, jaki rodzaj polisy na życie generuje natychmiastową wartość pieniężną.

#2. Amortyzacja z powodu napraw

Wartość samochodu maleje po wypadku z powodu drobnych napraw potrzebnych do niższej wartości wypadku. Jest to przykład utraty wartości związanej z naprawą: gdy malowanie samochodu zużyje się, właściciel próbuje odtworzyć kolor za pomocą lakieru kupionego w sklepie. Akcent nie wydaje się rozsądny na całym samochodzie, mimo że ma ten sam kolor. Założenie: RRDV nie może przywrócić pojazdu do stanu sprzed wypadku.

#3. Z powodu wcześniejszych uszkodzeń

Wartość samochodu spada z powodu wcześniejszych uszkodzeń, co jest najczęstszą przyczyną zmniejszonej wartości wewnętrznej. Uważa się jednak, że tego rodzaju pojazd miał wszystkie potrzebne naprawy wykonane przez profesjonalnego, wysoko wykwalifikowanego technika i jest w dobrym stanie technicznym. Możesz przeczytać więcej na temat wyjaśnień dotyczących roszczeń o obniżonej wartości.

Dlaczego wartość samochodu maleje z czasem?

Wartość samochodu spada po wypadku z różnych powodów. Samochód, który uległ wypadkowi, jest wart mniej niż podobnie wyposażony pojazd, który nie miał wypadku. W rezultacie część pierwotnej wartości została utracona.

Jeśli wypadek nie był z Twojej winy i został spowodowany przez kogoś innego, stracisz pieniądze, jeśli kiedykolwiek zdecydujesz się sprzedać swój samochód, bez względu na to, jak dobrze został przywrócony do dawnej świetności. Z drugiej strony, jeśli zażądasz malejącej wartości, otrzymasz zwrot pieniędzy. Roszczenie o zmniejszoną wartość jest dokładnie tym, na co wygląda.

Zgłaszając roszczenie z tytułu ubezpieczenia o obniżonej wartości, żądasz od ubezpieczyciela pojazdu pieniędzy na pokrycie różnicy między wartością samochodu przed wypadkiem a jego bieżącą wartością po naprawie. W przypadku współczesnych samochodów jego wartość może sięgać tysięcy dolarów.

Co się stanie, jeśli nie popełnisz błędu?

Jeśli miałeś wypadek, który nie był twoją winą, firmy ubezpieczeniowe są bardziej skłonne wypłacić ci odszkodowanie. Jeśli ktoś inny spowodował twoją stratę, możesz pozwać tę osobę lub jej ubezpieczenie, w zależności od faktów. Aby rozpocząć, złóż wniosek o płatność do swojej firmy ubezpieczeniowej. Na dłuższą metę może to zaoszczędzić dużo czasu i frustracji. Większość firm ubezpieczeniowych stosuje formułę, aby ocenić, czy obniżona wartość polisy wzrosła, czy spadła.

Co należy zrobić, gdy ubezpieczenie odrzuca roszczenie dotyczące wartości zmniejszonej

Co więc zrobić, gdy ubezpieczenie odrzuca roszczenie o obniżoną wartość? Jeśli tak się stanie, skontaktuj się z komisarzem ubezpieczeniowym w swoim stanie. Jeśli dokumentacja nie zostanie wypełniona poprawnie lub jeśli brakuje ważnych informacji lub są one niewystarczające, firmy ubezpieczeniowe mogą odmówić roszczeń na niższą kwotę.

Jeśli odmówiono Ci zgody lub masz pytania dotyczące ugody, możesz porozmawiać z firmą ubezpieczeniową lub prawnikiem o swoich opcjach. Powinieneś również sprawdzić, czy Twój ubezpieczyciel zapewnia tego rodzaju ochronę. Niektóre firmy mogą już oferować to jako opcję lub dodatek do obecnego ubezpieczenia.

To okładka!

Wartość samochodu maleje wraz z jego użytkowaniem. W związku z tym po złożeniu wniosku możesz kwalifikować się do odszkodowania za spadek wartości. Pamiętaj jednak, że częściowo zależy to od miejsca zamieszkania.

Polityka każdego stanu i towarzystwa ubezpieczeniowego jest inna. Twoja firma ubezpieczeniowa rozważy, kto ponosi winę za wypadek, podejmując decyzję o wypłacie niższej kwoty. Dobrze, że wiesz, co zrobić, gdy ubezpieczenie odmawia Ci roszczenia o obniżoną wartość, tak na wszelki wypadek. Możesz przeczytać, kiedy samochód zostanie skradziony, w jaki sposób obejmuje go ubezpieczenie i kiedy jest najlepszy czas na wykupienie ubezpieczenia samochodu.