Jak naprawić krzesło obrotowe, które kołysze się w lewo i w prawo?

Krzesła obrotowe są świetne, ponieważ pozwalają obracać się z boku na bok i zwracać się w różne strony. Czasami jednak krzesło zacznie się kołysać w lewo i w prawo i nic nie możesz na to poradzić! Jeśli tak się stało, przeczytaj, jak naprawić krzesło obrotowe, które kołysze się w lewo iw prawo.

Kroki mocowania fotela obrotowego bujanego w lewo i w prawo

Krok 1. Umieść gumową matę pod krzesłem. Pomoże to uchwycić i powstrzymać Cię przed poruszaniem się w miejscu, co sprawi, że będzie bardziej kołysać!

Jak naprawić krzesło obrotowe

Krok 2. Zastosuj urządzenie, aby wyrównać wszelkie nierówne nogi, które mogą powodować brak równowagi. Na przykład użyj drewnianych klocków lub stosu książek, aby znajdowały się w każdym rogu dolnej nogi; to powinno zatrzymać kołysanie.

Krok 3. Jeśli używasz krzesła z kółkami, upewnij się, że nie są one zbyt ciasne lub ustawione pod kątem do wewnątrz, ponieważ spowoduje to kołysanie. Poluzuj je, a jeśli to nie zadziała, umieść podkładki dystansowe za osią każdego koła, aby nie ocierały się o podłogę; używaj wszystkiego, od plastikowych kubków po drewniane klocki.

Krok 4. Sprawdź, jak krzesło jest ustawione na podłodze; podczas gdy powinna być dość pozioma, jeśli jedna strona maty opadnie od ciebie, spowoduje to również kołysanie.

Jeśli żaden z tych kroków nie zadziała, a Twoje krzesło nadal kołysze się w jedną lub drugą stronę – nawet gdy wszystko jest mocno dokręcone – może nadszedł czas, aby pomyśleć o wymianie krzesła obrotowego.

Jak naprawić krzesło, które przechyla się na jedną stronę?

Krok 1. Krzesło pochylone w jedną stronę spowoduje, że się przechyli. Poluzuj je, a jeśli to nie zadziała, umieść podkładki dystansowe za osią każdego koła, aby nie ocierały się o podłogę; używaj wszystkiego, od plastikowych kubków po drewniane klocki.”

Krok 2. Sprawdź, jak krzesło jest ustawione na podłodze; podczas gdy powinien lekko przechylić się do przodu krzesła, nie powinien przechylać się zbytnio.

Krok 3. Sprawdź dokręcenie wszystkich śrub i wkrętów po obu stronach krzesła; jeśli jest jedna strona, która wydaje się luźna, podczas gdy wszystko inne jest zaciśnięte tak bardzo, jak to możliwe, może to być twój problem. Poluzuj je, aby sprawdzić, czy można je dokręcić.

Krok 4. Upewnij się, że krzesło nie toczy się z powrotem na podłodze; jeśli tak, musisz znaleźć coś, co możesz umieścić pod jego kołami lub pod spodem, co sprawi, że się wypoziomuje i zapobiegnie temu.”

Cechy krzesła obrotowego

Krzesła obrotowe są świetne, ponieważ pozwalają osobom siedzącym na nich łatwo odwrócić się, pozostając w jednym miejscu.

Świetnie sprawdzają się również w środowiskach pracy, w których pracownicy muszą szybko zmienić sposób, w jaki odnoszą się do różnych osób, które przychodzą do ich biura lub jak mogą odwrócić się i porozmawiać ze współpracownikiem bez ciągłego wstawania i chodzenia.

Co to jest regulacja napięcia pochylenia?

Regulacja napięcia pochylenia określa, jak daleko odchyla się oparcie krzesła obrotowego, gdy osoba na nim siedząca pochyla się do przodu. Im wyższe napięcie pochylenia, oznacza, że ​​mniejsze pochylenie spowoduje większe pochylenie krzesła, niż gdyby napięcie pochylenia było mniejsze.

Jak mogę naprawić moje obrotowe, tapicerowane krzesło obrotowe?

Krok 1. Użyj śrubokręta, aby poluzować śruby na jednej z nóżek i delikatnie ją wyciągnij.

Krok 2. Obróć krzesło obrotowe do góry nogami, aby uzyskać dostęp do wszystkich czterech nóg, odkręć je z odpowiednich miejsc, aż całkowicie się wyłączą.

Krok 3. Umieść nowe nogi na miejscu, ustawiając je w odpowiedniej pozycji i wkręcając je z powrotem. Obróć krzesło prawą stroną do góry, a następnie sprawdź, jak się kołysze, zanim przejdziesz do następnego kroku.

Krok 4. Jeśli masz obrotowe krzesło bujane, które nie jest zbytnio uszkodzone, może to być wszystko, co musisz zrobić. Ale jeśli twoje krzesło zostało zużyte lub krzesło jest na ostatniej nodze, masz jeszcze kilka kroków.

Krok 5. Odwróć krzesło obrotowe do góry nogami, tak aby wszystkie cztery nogi były odsłonięte. Wywiercić śruby w każdym z czterech rogów, w których były pierwotnie wkręcone, aby zabezpieczyć je przed wypadnięciem po ponownym złożeniu i przetestowaniu, jak się kołysze.

Krok 6. Zawieś krzesło z powrotem i sprawdź, jak się kołysze, tym razem bez śrub w środku. Jeśli kołysanie zniknie po zabezpieczeniu wszystkich czterech rogów śrubami, twoja praca jest skończona!

Jak powstrzymać chybotanie mojego krzesła biurowego?

Krzesło biurowe chwieje się, ponieważ musi być całkowicie dokręcone. Sprawdź, jak dokręcone są aktualnie śruby i dokręć je jak najmocniej śrubokrętem lub kluczem.

Jeśli nadal masz problemy, sprawdź pod biurkiem, czy nie ma przeszkód, które mogłyby spowodować kołysanie (np. luźne kable). Przesuń kable, aby nie znajdowały się pod biurkiem i dokręć wszelkie inne luźne śruby.

Jeśli Twoje krzesło biurowe nadal się kołysze, sprawdź, jak dokręcone są wszystkie śruby po obu stronach płyty podstawy. Dokręć je jak najmocniej za pomocą śrubokręta lub klucza.