Szczegółowy przewodnik po tym, jak wlać powietrze do opony wózka

W tym artykule dowiemy się, jak napowietrzyć oponę wózka i czego należy szukać, aby zrobić to bez żadnych problemów!

Jest to jeden z najczęstszych problemów, z jakimi borykają się rodzice, gdy są poza domem ze swoimi dziećmi. To, co kiedyś było łatwym zadaniem, stało się trudniejsze z powodu wszystkich nowych wzorów na wózkach, ale nie jest to niemożliwe.

Szczegółowy przewodnik po tym

Kroki, jak wlać powietrze do opony wózka

Pierwszą rzeczą do zrobienia jest umieszczenie dyszy pompki dokładnie między uchwytem a oponą, a następnie przykręcenie. Będziesz potrzebował około 20 pompek do zwykłej opony do wózka, jeśli używasz więcej niż jednej ręki, po prostu policz na głos!

Drugim krokiem jest użycie sprężarki powietrza lub skorzystanie z pomocy innej osoby, która będzie pompować podczas prowadzenia. Wykonanie tej części w pojedynkę może być trudne, więc upewnij się, że w pobliżu jest ktoś, kto może nadążyć za obciążeniem obu końców węża.

Trzeci krok: Po całkowitym odkręceniu zaworu (nie powinien trwać zbyt wiele obrotów). Jeśli wszystko poszło dobrze, ciśnienie powinno być wystarczające, aby otworzyć te opony jak balon.

Czwarty krok: Zakończ, sprawdzając opony pod kątem ewentualnych wycieków lub innych problemów, a następnie ruszaj w drogę!

Jeśli używasz sprężarki powietrza, upewnij się, że używasz takiej, która została zaprojektowana specjalnie do tego celu, takich jak te, które można znaleźć w większości sklepów, takich jak Walmart i Target. Korzystanie z nich pozwoli Ci z łatwością napełnić obie opony bez obaw o zbytnie ich uszkodzenie.

Jak pompować koło wózka?

Krok 1. Aby pompować kółko wózka, musisz najpierw znaleźć do niego zawór. W większości przypadków będzie to jedno z tylnych kół (tych, które nie są używane podczas pchania od tyłu).

Zwykle można to stwierdzić, ponieważ w tych oponach jest otwór w miejscu, w którym wchodzą w obręcz i jeśli przyjrzysz się im uważnie, możesz również zauważyć lekki ruch. Opona powinna również mieć własną boczną nasadkę z dwoma lub czterema otworami, które można dopasować do każdego palca.

Krok 2. Po zlokalizowaniu obu zaworów i nakrętek odkręć ten, który nie odpowiada używanej dłoni/palcom, aby później się nie pomylił. Teraz połóż odpowiednie dłonie na górze wentyla, jedną ręką po obu stronach obręczy.

Krok 3. Teraz uszczypnij ją, ściskając dłonie i obracaj nimi okrężnymi ruchami, aż poczujesz nacisk z wnętrza opony.

Krok 4. Na koniec zwolnij uchwyt i odkręć nasadkę palcami lub kciukiem, aby sprawdzić, czy w środku pozostało powietrze (jeśli tak, zamknij ten otwór dowolnym palcem, który nie ma sąsiedniego metalowego gwoździa). Teraz powtórz ten proces również dla drugiego koła.

Jak mierzone są opony do wózków?

W przeciwieństwie do samochodu, opon w Twoim wózku nie można zmierzyć za pomocą tylko jednego pomiaru liniowego. Aby dowiedzieć się, jaki rozmiar opony jest potrzebny do Twojego wózka, będziesz potrzebować dwóch pomiarów: długości i szerokości.

Podobnie jak w przypadku każdego produktu, który używa jednostek metrycznych lub milimetrów (mm) jako standardowej jednostki miary, ważne jest, aby nie mylić tych miar podczas zamawiania części zamiennych do wózka, ponieważ różnią się one od cali lub centymetrów.

Na przykład, jeśli chcesz mieć oponę o szerokości 11 mm i długości 330 mm, upewnij się, że wiesz, jak duże są te liczby przed złożeniem zamówienia!

Porozmawiajmy teraz o niektórych typowych rozmiarach, które można dziś znaleźć w produktach wielu marek. Gdybym szukał opony na ikea.com, stwierdziłbym, że oferują opony w następujących rozmiarach: – 13 mm x 390 mm – 17 mm x 430 mm – 25 mm x 450 mm

Jak zdjąć oponę z wózka?

Aby zdjąć oponę z wózka, będziesz potrzebować narzędzia zwanego „kluczem do szprych”, które zwykle jest dołączane do większości zestawów rowerowych. Klucz do szprych przydaje się do dokręcania i luzowania szprych rowerowych, ale można go również użyć do małych śrubek znajdujących się wokół koła wózka.

Mając to na uwadze, są dwa miejsca, w których można znaleźć te śruby: pod przednimi lub tylnymi kołami lub w pobliżu jednej z tylnych nóg/kół. Jeśli to nie zadziała, spróbuj przyjrzeć się śrubom, które mogą łączyć metal

wsporniki podobne do tych, które zwisają między każdą nogą (zwykle znajdują się tuż poniżej miejsca, w którym powinna znajdować się kierownica). Powinny one wyskoczyć zaraz po odkręceniu odpowiednim narzędziem.

Należy pamiętać, że szprychy rowerowe znajdują się w linii prostej, a opony bezpowietrzne mają jeden zestaw kołowy wyżej niż drugi, co oznaczałoby, że przed kontynuowaniem konieczne będzie odkręcenie obu tych śrub.

Jeśli twoja opona nie wydaje się zbyt ciasna, użyj jakiegoś rodzaju smaru, takiego jak WD40 lub olejek dla dzieci (co ma dodatkową zaletę, gdy przychodzi czas na pompowanie).