Jak długo trwa Scotchgard na sofie?

Odpowiedź na to, jak długo Scotchgard wytrzymuje na sofie, to sześć miesięcy. Omówimy również przewidywaną żywotność produktu, jeśli go przechowujesz. Chcesz wiedzieć więcej o stosowaniu Scotchgard na meblach?

Przeczytaj ten przewodnik, jak Scotchgard sofa, ponieważ mówi o właściwym zastosowaniu. Nauka takich technik zapewni, że produkt będzie dobrze trwał na sofie.

Jak długo trwa Scotchgard na sofie?

Jak długo trwa Scotchgard na kanapie i w magazynie

Jak często należy szkockać kanapę?

Według Scotchgarda zalecają ponowne nakładanie osłony przed wodą co sześć miesięcy. Scotchgard może wytrzymać na kanapie przez sześć miesięcy; dlatego po takim okresie należy go ponownie polakierować w celu uzyskania całorocznej ochrony. Jednak okres ten będzie się różnił sposobem użytkowania i konserwacji kanapy.

Na przykład pranie tapicerki lub innych tkanin na sofę samodzielnie lub przez profesjonalistę może oznaczać, że po sesji czyszczenia musisz Scotchgardować sofę. To samo dzieje się, jeśli wyczyścisz przedmiot na sucho. Dodatkowo Scotchgard Heavy Duty Water Shield do mebli ogrodowych wymaga sezonowego ponownego zastosowania.

Jak długo schnie Scotchgard?

Po nałożeniu Scotchgard na sofę poczekaj, aż wyschnie przez noc, zanim użyjesz mebli. Zapewni to, że nie będziesz ryzykować tworzenia sztywnych tkanin poprzez przyspieszenie procesu suszenia. A co z czasem oczekiwania pomiędzy płaszczami?

Scotchgard potrzebuje od dwóch do czterech godzin, zanim będzie można nałożyć drugą warstwę. Pomocne byłoby również ustawienie sofy w wentylowanym pomieszczeniu lub umieszczenie wentylatora, który może cyrkulować powietrze, aby pomóc w suszeniu. Ważne jest, aby zrozumieć te okresy schnięcia i jak długo Scotchgard jest jeszcze świeży na sofie, aby uniknąć bardzo grubych powłok.

Po wyschnięciu Scotchgard powinien być bezpieczny dla dzieci i zwierząt. Niemniej jednak nadal zaleca się szkolenie psa, aby trzymał się z dala od mebli, aby uzyskać długoterminowe rozwiązanie.

Jak długo trwa przechowywanie Scotchgard?

Przy prawidłowym przechowywaniu produkty Scotchgard mogą przetrwać nawet trzy lata. Oznacza to, że puszka nie jest uszkodzona, a warunki przechowywania są zawsze poniżej 120°. Ale ponieważ jest to produkt w aerozolu, sprawdź właściwe praktyki utylizacji obowiązujące w Twoim mieście, gdy będziesz musiał go wyrzucić.

Ile płaszczy Scotchgard na kanapie?

Na jedną kanapę średniej wielkości wystarczą dwie warstwy Scotchgardu lub jedna puszka produktu. Pierwszą warstwę rozpylisz cienko na całej sofie i pozostawisz do wyschnięcia na dwie do czterech godzin. Następnie nałóż drugą warstwę i pozostaw meble do wyschnięcia na noc lub dłużej, w zależności od klimatu.

Nie ma określonej liczby płaszczy, ponieważ istnieją różne rozmiary i style sof. Pamiętaj jednak, aby przed przystąpieniem do aplikacji zabezpieczyć nietkane części mebla. Powinieneś również mieć przygotowaną szmatkę do usunięcia nadmiaru produktu w przypadku nadmiernego oprysku.

Ile kosztuje sofa Scotchgard?

Puszka Scotchgard zazwyczaj kosztuje od 6 do 17 USD i można jej użyć na jedną kanapę. W zależności od rozmiaru sofy możesz potrzebować więcej puszek. Niektórzy właściciele domów wolą również, aby ich meble były dla nich wstępnie przygotowane, co może kosztować nawet 150 USD.

Czy powinieneś Scotchgard nowe meble?

To może być rozsądną praktyką i inwestycją w Scotchgard swoje nowe meble. Pomyśl o tym jako o sposobie na przedłużenie jego żywotności, ponieważ chronisz go przed zalaniem, które może poplamić lub uszkodzić materiały, jeśli sofa je wchłonie. Posiadanie ochraniacza na sofę znacznie ułatwi również konserwację, zwłaszcza gdy masz naturalne tkaniny, takie jak bawełna i len.

Jednak materiały, takie jak tkaniny syntetyczne, same w sobie zapewniają dobrą ochronę przed plamami. Jeśli twoja sofa używa olefiny, poliestru, akrylu lub nylonu, użycie sprayu ochronnego, takiego jak Scotchgard, zapewnia tylko minimalne korzyści. Musisz również wziąć pod uwagę czas, wysiłek i pieniądze, które chcesz wydać na spraye, ponieważ będą wymagały ponownego nanoszenia po praniu lub co sześć miesięcy.

Bardziej trwałym ochraniaczem na kanapę byłyby pokrowce na sofę. Możesz je wykonać samodzielnie, a założenie pokrowców na kanapę jest stosunkowo łatwe. Służą jako bariera ochronna przed kurzem i plamami, a Ty możesz je częściej myć.

Czy Scotchgard jest bezpieczną kanapą?

Kanapa Scotchgard powinna być bezpieczna, pod warunkiem, że używasz zalecanego przez markę produktu do swojego typu sofy. Pamiętaj, że Scotchgard oferuje różne ochraniacze na sofę, a niektóre z nich są niekompatybilne z niektórymi materiałami. Na przykład istnieje Scotchgard Fabric Water Shield i Scotchgard Suede and Nubuck Protector.

Scotchgard Fabric Water Shield jest bezpieczny dla tapicerki wykonanej ze zmywalnych tkanin, takich jak bawełna, wełna, jedwab, poliester, nylon i akryl. Jest jednak niekompatybilny ze skórą i musisz go najpierw przetestować na mikrofibrze. Scotchgard Suede & Nubuck Protector jest idealny do zamszu, a nie innych tkanin, w tym mikrofibry, podczas gdy Scotchgard Heavy Duty Water Shield jest przydatny do skóry, zamszu, polipropylenu, bawełny, nylonu i poliestru.

Wniosek

Jeśli rozważasz użycie ochraniacza na tkaniny, prawdopodobnie zastanawiasz się, czy jest wart wysiłku i kosztów. Aby podsumować odpowiedź na to, jak długo Scotchgard utrzymuje się na sofie, trzeba będzie go ponownie nakładać co sześć miesięcy. Jeśli przechowujesz puszkę, powinna wystarczyć na trzy lata, a po nałożeniu musisz odczekać całą noc, aby Scotchgard wyschła.

Ostateczna decyzja należy do Ciebie, jeśli uważasz, że jest to potrzebne do Twoich mebli. Ale jeśli chcesz być bezpieczny, tradycyjne narzuty powinny wystarczyć do ochrony sofy.