Dlaczego mój podgrzewacz wody wydaje dźwięki? 6 najlepszych powodów!

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, dlaczego mój podgrzewacz wody wydaje dźwięki? Koniec z obawami, trafiłeś we właściwe miejsce. Odgłos trzaskającej grzałki jest jednym z najczęstszych. Ilekroć tak się dzieje, jest to zazwyczaj znak, że podstawa podgrzewacza wody jest zatkana bogactwem minerałów i mułem.

Jest to wyjątkowo kłopotliwe w miejscach, gdzie woda jest surowa. Formacje mineralne, głównie wapno i wapń, kurz lub jakikolwiek materiał, który dostaje się do źródła wody, mogą przywierać do podstawy grzejnika.

Można sobie wyobrazić, że na palnikach pieca gazowego może znajdować się wilgoć. I choć hałas jest irytujący, nie świadczy to o problemie z grzałką. Piskliwe dźwięki mogą czasami wskazywać na ograniczenie przepływu wody. Zawór zwrotny wlotu na nagrzewnicy jest zdecydowanie najbardziej oczywistym podejrzanym. Ciecz nie będzie przepływać przez rurociąg, jeśli kran jest do połowy zakręcony. Pozostań w kontakcie, aby dowiedzieć się więcej!

Powody, dla których podgrzewacz wody wytwarza hałas

Przyczyny hałasu przez grzejnik mogą być różne. Hałasy wydobywające się z grzejników czasami pogarszają się i uszkadzają sprzęt i mienie. Przesadzimy, aby dowiedzieć się więcej o tym, dlaczego mój podgrzewacz wody wydaje dźwięki? Przeczytaj uważnie poniższe powody.

#1. Akumulacja osadu

Gdy zasobnik zasobnika c.w.u. jest zatkany, powinien on przechowywać wodę w miejscu palnika. Za każdym razem, gdy urządzenie podgrzewa wodę, wydaje dźwięk podobny do dźwięku ekspresu do kawy. Ciecz pęka, gdy przepływa przez warstwę osadu, powodując ten dźwięk. Rozważ gotowanie wody w średnim rondlu, aby lepiej zrozumieć problem. Woda wrze i unosi blat tak szybko, jak się nagrzewa. Dzięki podgrzewaczowi wody w Twoim domu nie będzie pożaru. Jednak zanieczyszczenia mogą spowodować przegrzanie zbiornika. To ostatecznie skutkuje gorszym zbiornikiem podgrzewacza wody. Oto jak usunąć osad z podgrzewacza wody.

#2. Dźwięk trzaskania

Przez lata użytkowania pojemnik gromadzić będzie zanieczyszczenia, powodując odgłosy trzaskania. Aby wyeliminować tworzenie się kamienia, będziesz czyścić swój pojemnik tak często, jak to możliwe. Pozostałość pokazuje mocny, który osadza się na dnie pojemnika w różnych kształtach. Przykładami są kurz, drobne kamienie, a także inne ziarna. Cząsteczki mogą również powodować odkładanie się kamienia na wewnętrznych ściankach grzejnika. Dowiedz się, dlaczego mój podgrzewacz ciepłej wody ciągle się wyłącza.

#3. Akumulacja złóż mineralnych

Ta objętość wody przepływa przez cząstki, gdy podgrzewacz wytwarza gorącą wodę. Za każdym razem, gdy to nastąpi, usłyszysz dudnienie, zwłaszcza gdy woda przepływa przez błoto. Kiedy usłyszysz dudnienie wewnątrz zbiornika, oznacza to znaczną ilość zanieczyszczeń w podgrzewaczu wody. Nawet jeśli nie jest to niebezpieczne, oznacza to, że grzejnik nie działa prawidłowo. Upewnij się, że zanieczyszczenia z pojemnika zostały usunięte, aby temu zapobiec. Trzymanie tego materiału na podgrzewaczu wody może go uszkodzić, powodując dodatkowe wydatki na konserwację lub naprawy.

#4. Słaby przepływ wody

Kiedy grzałka sprawia wrażenie skwierczenia, to dlatego, że woda nie przepływa swobodnie do jego zbiornika. Ta usterka może być związana z zaworami urządzenia. Przejdź do kranu obniżającego ciśnienie i temperaturę. Gdy w zbiorniku jest zbyt duże ciśnienie, mechanizm ten odprowadza wodę. Wyłącz dopływ prądu i wody, jeśli zauważysz trzaski z tego urządzenia. Następnie, aby dokonać naprawy, skontaktuj się z lokalnym hydraulikiem.

#5. Poluzowany element podgrzewacza wody spowodował hałas

Płomienie gazu nie są widoczne w podgrzewaczach wody. Zamiast tego zawierają co najmniej jedno sterowane termostatem elektryczne źródło ciepła. Kiedy woda spływa poniżej pewnego stopnia, energia ogrzewa element ogrzewa wodę, która go okrąża. Ta podgrzana woda przechodzi przez system, ogrzewając pozostałą wodę. Ilekroć brzęczy grzejnik elektryczny, może to oznaczać, że źródło ciepła jest słabe z powodu używania i użytkowania lub wadliwego okablowania. Wolna część wibruje trochę jak plektron w wyniku obracania się wody wokół niej, wytwarzając szum. Jego cewki grzewcze można dokręcić, aby wyeliminować hałas z podgrzewacza wody.

#6. Rurociągi w Twoim domu powodują hałas

Poza podgrzewaczami wody, instalacje wodno-kanalizacyjne w budynku mogą wydawać nieprzyjemne dźwięki. Zimna i ciepła woda modyfikują rozmiar rurek, gdy przez nie przepływają. Zderzają się z drewnianymi panelami i małymi paskami, gdy linie stają się większe, powodując wrażenie kliknięcia. Podążaj za hałasem, aż osiągnie najwyższy szczyt. Ściśnij rurę po jej odkryciu. Do utrzymywania go na miejscu można również użyć pasków. Możesz również wyciszyć hałas, obniżając ciśnienie grzałki. Aby ukończyć tę misję, obniż temperaturę jednostki. Odgłos tykania będzie generowany, jeśli ciśnienie w rurze będzie się stale zmieniać. Grzałka jest zwykle połączona z rurociągami za pomocą zacisków. Te zaciski mają cechy, które magazynują ciepło i pomagają grzejnikowi działać wydajniej.

To okładka!

Cieszymy się, że dowiedziałeś się, dlaczego mój podgrzewacz wody wydaje dźwięki. Jeśli czujesz różne odgłosy z podgrzewacza wody, spróbuj je naprawić, czytając ten artykuł. Hałasy nasilają się, jeśli je zignorujesz i poważnie uszkodzisz grzejnik. Dziękuję, przyjaciele, za bycie z nami! Możesz dowiedzieć się, jak długo działa podgrzewacz wody.