Jak czyścić białe skórzane krzesło w 6 prostych krokach DIY

Czyszczenie białej skóry jest trudne, więc oto wszystko, co musisz wiedzieć, jak czyścić białe skórzane krzesło za pomocą sześciu stopni i odpowiednich narzędzi. Skóra to doskonały materiał na meble i niektóre sprzęty outdoorowe, ponieważ jest wytrzymała i elegancka.

Zrób to sam kroki, aby wyczyścić białą skórę

Istnieją odpowiednie narzędzia do czyszczenia białego skórzanego krzesła w zależności od wykończenia i plamy. Postaramy się jak najwięcej pokryć tym majsterkowaniem, więc przejdźmy do tego.

Jak czyścić białe skórzane krzesło w 6 prostych krokach DIY

Krok 1. Przygotuj

Przygotowanie przed jakąkolwiek pracą nikomu nie zaszkodzi, więc mądrze jest przygotować się wcześniej, przygotowując się na wszystko. Weź trochę wiadra i wody oraz trochę mydła w płynie lub jakiegoś komercyjnego środka do czyszczenia skóry lub mydła kastylijskiego, które nadaje się do czyszczenia materiałów skórzanych.

Weź kilka rękawiczek, kilka ściereczek do naczyń i może butelkę z rozpylaczem, jeśli kiedykolwiek ją masz. Musisz także przygotować swoje krzesło. Umieść swoje skórzane krzesło w czystej i otwartej przestrzeni.

Będziemy wykonywać prace na mokro, więc najlepiej pracować w miejscach, w których leżą jakieś niezbędne dokumenty. Teraz, gdy wszystko jest na swoim miejscu, przejdźmy do sprzątania!

Krok 2. Zwilż skórę

Przed użyciem mydła i szorowaniem z całych sił najpierw zwilż powierzchnię skóry. Powierzchnię zwilżyć ściereczką i czystą wodą.

Pamiętaj, aby nie nawilżyć powierzchni zbytnio, bo może to uszkodzić piękną skórę, po prostu zrób to ładnie, a nawet tylko po to, aby nawilżyć powierzchnię skórzanego fotela. Zwilżenie powierzchni skóry pozwoli na wcześniejsze usunięcie kurzu i tłuszczu oraz ułatwi usuwanie plam w trakcie zabiegu.

Krok 3. Wymieszaj roztwór czyszczący

Teraz, gdy plama jest wilgotna i wilgotna, przystąp do mieszania roztworu czyszczącego. Możesz zrobić mydło w płynie kastylijskie lub własne mydło w płynie zmieszane z czystą wodą lub octem zmieszanym z siemieniem lnianym lub oliwą z oliwek, w zależności od preferencji.

Jeśli masz butelkę ze spryskiwaczem, możesz włożyć roztwór, aby łatwo nanieść roztwór na poplamioną powierzchnię. Załóż rękawicę i chwyć czystą szmatkę lub szmatkę i przygotuj się do czyszczenia.

Krok 4. Czyszczenie skóry

Zdobądź swoje rozwiązanie i sprawdź, czy powierzchnia jest nadal wilgotna. Jeśli tak nie jest, po prostu wytrzyj go ponownie wilgotną szmatką, a jeśli tak, przystąp do nanoszenia roztworu czyszczącego.

Aby uniknąć nadmiernej aplikacji roztworu, można również spróbować spryskać go czystą szmatką. Po prostu wytrzyj go na powierzchni skóry lub możesz po prostu spryskać go bezpośrednio, krok po kroku.

Zawsze zaczynaj od górnej części, aby uniknąć powtarzania czynności przy każdym aspekcie krzesła. Wytrzyj go okrężnymi ruchami i unikaj szorowania, ponieważ może to uszkodzić materiał skórzany, rujnując pracę.

Krok 5. Czyszczenie plam

To dość trudna część, czyszczenie tych plam. Przede wszystkim, zanim zaczniesz nakładać jakiś przypadkowy roztwór czyszczący, spróbuj określić rodzaj plamy, z którą masz do czynienia. Oto kilka przykładów plam, na które należy zwrócić uwagę i jak sobie z nimi radzić.

Zacznijmy od tych pospolitych, plam olejowych. Te plamy mogą pochodzić z jedzenia, które jest bardzo często przyczyną plam. W przypadku tego rodzaju plam wystarczy posypać zaplamioną powierzchnię mąką kukurydzianą i pozostawić na kilka godzin.

Po zakończeniu użyj odkurzacza lub zmieść proszek. Powtarzaj tyle, ile to konieczne.

W przypadku plam z tuszu zmyj zwilżoną plamę za pomocą papierowej chusteczki lub ręcznika papierowego. Użyj szmatki nasączonej alkoholem izopropylowym i przesuwaj się od zewnętrznej krawędzi plamy do środka, aby zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się.

Po całkowitym usunięciu atramentu przetrzyj powierzchnię czystą szmatką. Powierzchnia może wyglądać na suchą, więc po prostu zamień ją ponownie na odżywkę do skóry.

Innym rodzajem widocznych plam, na które należy zwrócić uwagę, są zadrapania. Możesz użyć gumki z melaniną do usuwania tego typu plam, jeśli ją masz, lub możesz również użyć domowej roboty pasty czyszczącej wykonanej z soku z cytryny i kremu z kamienia nazębnego. Rozprowadź i zetrzyj po kilku minutach.

Krok 6. Wzmocnij skórę

Teraz, po zakończeniu procedury czyszczenia, nadszedł czas, aby przywrócić skórzany fotel do dawnej świetności. Wytrzyj powierzchnię czystą szmatką.

Tak naprawdę nie ma potrzeby zmywania roztworu czyszczącego, więc zostawmy to. Wyczyściłeś teraz swoje białe skórzane krzesło.

Jak uniknąć plam z białej skóry

Aby nie dopuścić do plam z białego skórzanego krzesła, po prostu używaj go rozważnie. Nie wykonuj na skórzanym krześle czynności, które mogą powodować plamy i inne uszkodzenia, a jeśli jest to nieuniknione, po prostu czyść krzesło przez dłuższy czas.

Czy wybielacz działa na białej skórze?

Zależy to głównie od skórzanego wykończenia krzesła. Wybielacz może spowodować uszkodzenie skórzanego fotela ze skórzanym wykończeniem, więc jest to dość niewskazane. Do czyszczenia skóry używaj łagodniejszego roztworu mydła w płynie.

Wniosek

Teraz, gdy już widziałeś ten proces, możemy stwierdzić, że teraz wiesz, jak czyścić białe skórzane krzesło, więc wyjmij swoje rzeczy i trochę środków czyszczących i bądź dobry w czyszczeniu skórzanych mebli.