Jak naprawić suszarkę LG, która się nie nagrzewa? 5 prostych kroków!

Czy kiedykolwiek martwiłeś się, jak naprawić suszarkę LG, która się nie nagrzewa? Nie musisz się teraz martwić; trafiłeś we właściwe miejsce. Brak ogrzewania w suszarce LG może być spowodowany różnymi czynnikami, w tym problemami z okablowaniem, awarią płytki drukowanej lub uszkodzonym drutem.

Suszarki LG mają filtr kłaczków wbudowany w dolnej części drzwi. Zatrzymują się tutaj wszelkie luźne włosy, puch lub inny materiał, który może blokować przepływ powietrza. Jeśli z jakiegoś powodu zostanie ono zablokowane, Twoja suszarka Lg może nie być w stanie się nagrzać. Aby zagwarantować optymalną skuteczność, pamiętaj o czyszczeniu tego filtra po każdym cyklu.

Jak naprawić suszarkę LG

Czasami Twoja suszarka LG nie nagrzewa się z powodu przeciążenia; nie przeciążaj suszarki, aby wyeliminować ten problem. Może istnieć wiele powodów, dla których Twoja suszarka LG nie wydmuchuje ciepła. Możliwe, że będziesz musiał naprawić element grzejny lub elementy związane z przepływem powietrza, które zakłócają proces suszenia. Sprawdźmy!

Jak naprawić suszarkę LG, która nie nagrzewa się

Przeczytaj uważnie poniższe kroki, jeśli chcesz dowiedzieć się, jak naprawić suszarkę LG, która się nie nagrzewa. W tym poście znajdziesz pięć prostych kroków, aby naprawić suszarkę Lg, która się nie nagrzewa. Przeczytajmy te kroki:

Krok nr 1. Sprawdź zatkany otwór wentylacyjny

Jest to najczęstszy powód, dla którego suszarka nie nagrzewa się z powodu zatkanego otworu wentylacyjnego. Rozpocznij test na sucho na dużym ogniu, aby sprawdzić, czy wentylacja nie jest zablokowana. Wyjdź na zewnątrz i sprawdź dotykiem otwór wylotowy, aby upewnić się, że powietrze jest dość ciepłe i porusza się w rozsądnym tempie. Jeśli nie ma wystarczającego przepływu powietrza, należy wyczyścić lub wymienić wentylację. Załóżmy, że nie ma blokady w rurze wentylacyjnej i miejscu, w którym łączy się ona z twoim domem na zewnątrz. W razie potrzeby możesz połączyć starszą rączkę mopa z czymś w rodzaju patyczka do czyszczenia. Wiedza, jak wyczyścić zatkaną rurę odpływową i jak sprawdzić, czy otwór wentylacyjny suszarki jest zatkany.

Krok nr 2. Sprawdź obciążenie

Ponieważ jest przeciążona, ta suszarka LG nie nagrzewa się. Zalecam jak największe rozładowanie suszarki przed rozsunięciem ubrań, aby zapewnić więcej miejsca na cyrkulację ciepła podczas suszenia. Jeśli masz duży ładunek ubrań, które nie zmieszczą się w suszarce, zanieś je do prania, możesz też użyć więcej niż jednej suszarki.

Sprawdzenie wewnętrznej suszarki może pomóc w ustaleniu źródła problemu. W dolnej warstwie puste przestrzenie będą wyglądać jak jasne plamy. Ciemniejsze odcienie wskazują na wilgoć w niektórych obszarach, takich jak pozostałości po mokrej odzieży. Jeśli są przerwy między ładunkami, wypełnij je tak, aby suszarka miała wystarczająco dużo miejsca, aby ogrzać wszystkie znajdujące się w nich przedmioty.

Krok nr 3. Przetestuj element grzejny

Po naładowaniu energią elektryczną element grzejny suszarki LG jest tylko długim pasmem zwiniętego metalu, który generuje ciepło. Element grzejny w standardowej suszarce LG jest długi i wąski. Ogrzane cewki w bębnie działają podobnie do kuchenki elektrycznej, nagrzewając się, gdy przepływa przez nie powietrze. Element grzejny może spowodować zwarcie, co oznacza, że ​​suszarka nie może wytwarzać ciepła. Użyj omomierza, aby sprawdzić połączenie elektryczne elementu, aby dowiedzieć się, dlaczego suszarka LG nie nagrzewa się.

Grzałka ulegnie awarii, jeśli nie ma ciągłości. Znajdź specjalistę od naprawy suszarki, który może dostarczyć i zainstalować nowy element grzejny. Niektóre komponenty mogły się wypalić, uniemożliwiając prawidłowe działanie elementu.

Krok nr 4. Napraw termostat rowerowy

Cykliczny termostat reguluje temperaturę powietrza, włączając i wyłączając ogrzewanie. Suszarka nie nagrzewa się, jeśli termostat cykliczny jest uszkodzony. Jest to rzadkie źródło trudności, ale może to być jeden z powodów, dla których Twoja suszarka LG się nie nagrzewa. Sprawdź bardziej szczegółowe części pod kątem problemów, zanim zdecydujesz, że nadszedł czas na nowy termostat. Czy wszystkie pozostałe elementy są w dobrym stanie, sprawdź termostat za pomocą woltomierza, aby sprawdzić, czy jest prawidłowo podłączony.

Za pomocą omomierza sprawdzić ciągłość następujących elementów: przewody zasilające z wyłącznika i kabel zasilający, wiązka przewodów biegnąca do lub w pobliżu termostatu cyklicznego z tyłu maszyny. W przypadku braku ciągłości konieczna może być wymiana uszkodzonego elementu na nowe. Dowiedz się również, jak korzystać z pralki.

Krok nr 5. Wymień zapalnik

Sprawdź cewkę zapłonową, jeśli suszarka LG nie nagrzewa się. Zapalniki wykorzystują ciepło do zapalenia gazu w zespole palnika. Gaz nie zapali się, jeśli zapalnik nie działa, a suszarka się nie włączy. Zapalnik to element elektryczny znajdujący się w suszarkach LG, który pomaga w nagrzewaniu się maszyny. Suszarka może być bezwartościowa, jeśli nie działa. Inspekcja zapalnika multimetrem wykazała, że ​​jest on w dobrym stanie. Wymień rezystor elekt, jeśli nie ma ciągłości między dwoma punktami na nim, aby wyleczyć suszarkę LG i rozwiązać ten model suszarki, który się nie nagrzewa. Przeczytaj, co powoduje, że zapalnik suszarki nie zapala się.

To okładka!

Dokładamy wszelkich starań, aby Ci w tym pomóc. Jak naprawić suszarkę LG, która się nie nagrzewa? Mamy nadzieję, że rozumiesz te kroki i możesz naprawić swoją suszarkę. Wystarczy wykonać następujące kroki, aby rozwiązać ten problem. Dziękuję, przyjaciele, za wytrwanie z nami do końca.