Ile materiału należy ponownie obić na krześle: 5 skutecznych wskazówek

Po podjęciu decyzji o ulepszeniu tego starego krzesła, które zachowałeś, następnym wyzwaniem, z jakim możesz się zmierzyć, jest wiedza, ile materiału należy ponownie obić. Ważne jest, aby unikać szacowania bez odpowiedniego pomiaru, ponieważ będą to dwie rzeczy — za dużo lub za krótko.

Możesz argumentować, że lepiej mieć więcej niż wystarczająco, niż odwrotnie. Jednak posiadanie wystarczającej ilości materiału dla twojego projektu może być opłacalne. Zamiast tego możesz wykorzystać te pieniądze na inne rzeczy, ponieważ szczerze mówiąc, wymiana tapicerki może być czasami kosztowna.

Ile materiału należy ponownie obić na krześle: 5 skutecznych wskazówek

Czytaj dalej, ponieważ omawiamy kilka wskazówek, aby dowiedzieć się, ile materiału będziesz potrzebować, jakich materiałów użyć oraz sugestie dotyczące bezpieczeństwa podczas ponownego tapicerowania!

Jakich tkanin użyć podczas ponownego tapicerowania?

Poliester

Poliester to najczęściej wybierany materiał, jeśli chodzi o renowację mebli. Ten rodzaj tkaniny słynie z trwałości i niskich kosztów utrzymania. Jest łatwy w czyszczeniu i odporny na umiarkowane otarcia.

Bawełna

Kolejną najczęściej stosowaną w tapicerowaniu tkaniną jest bawełna. Jedną z rzeczy, która sprawia, że ​​bawełna jest dobrą tkaniną do tapicerowania, jest jej miękka tekstura, która sprawia, że ​​chcesz pozostać na tym krześle na zawsze. Jest też najtańszy!

Skóra

Jeśli chcesz czegoś bardziej wyszukanego, spróbuj użyć skóry! Może trwać bardzo długo, w zależności od jakości skóry, której będziesz używać. W przeciwieństwie do innych tkanin jest odporny na plamy, wycieki i zwierzęce sierść.

Wskazówki, aby dowiedzieć się, ile materiału do projektu tapicerki

1. Oceń swoje krzesło

Gdy skończysz przygotowywać plan dla swojego projektu tapicerki, pierwszą rzeczą, którą będziesz chciał zrobić, to ocenić swoje krzesło. Projekt, wzór i osobisty styl pracy znacząco wpłyną na ilość potrzebnej tkaniny. Jeśli wiąże się to z marszczeniami lub dodatkowymi fałdami, powinieneś kupić więcej metrów materiału.

2. Sprawdź swój budżet

Po obejrzeniu krzesła i spisaniu notatek, jak ma wyglądać, sprawdź, czy zakup kilku metrów tej tkaniny mieści się w Twoim budżecie. Ponowna tapicerka to kosztowny proces i będziesz chciał zaoszczędzić jak najwięcej pieniędzy. Upewnij się jednak, że nie wpłynie to na jakość Twojego projektu!

3. To zależy od rodzaju krzesła

Wymiary potrzebnego materiału będą również zależeć od rodzaju krzesła, nad którym pracujesz. Na przykład podstawowe krzesło klubowe może wymagać około 7 jardów materiału. Jednak materiał będzie również opierał się na pewnych konkretnych szczegółach, które możesz chcieć umieścić na swoim krześle.

Innym przykładem są krzesła do jadalni, które są często tapicerowane. W przypadku tego typu krzesła musisz przyjrzeć się wzorowi, ponieważ większość krzeseł do jadalni ma skomplikowane wzory, które mogą wymagać większej ilości materiału.

4. Nie wyrzucaj jeszcze starego materiału

Najlepszym sposobem, aby dowiedzieć się, ile materiału będzie wymagała twoja tapicerka, jest przyjrzenie się staremu użytemu materiałowi. Zanim go wyrzucisz, najlepiej najpierw go zmierzyć, aby oszacować, ile będziesz potrzebować przy zakupie nowego. Jednak nie poprzestawaj na tym jeszcze.

Ważne jest, aby pamiętać, że może również pomóc dodanie kilku centymetrów jako dodatku. Czasami stara tkanina może się skurczyć. Dodaj wystarczająco dużo miejsca, aby mieć pewność i zaoszczędzić czas przed ponownym pójściem do sklepu.

5. Zmierz to sam

Jeśli jest za późno i już wyrzuciłeś starą tkaninę, nie martw się! Po prostu zdobądź taśmę mierniczą, ołówek i notatnik. Następnie dokładnie zmierz każdą część krzesła, która będzie wymagała tkaniny.

Należy również pamiętać, że dodatkowy projekt może wymagać kilku metrów więcej na tkaninę. Musisz także uważać, aby nie za bardzo zarobić, aby nie marnować pieniędzy i samego materiału.

Jak być bezpiecznym podczas wymiany tapicerki?

Chociaż wymiana tapicerki może wydawać się dość bezpiecznym projektem, przed jej wykonaniem nadal ważne jest, aby pamiętać o kilku wskazówkach dotyczących bezpieczeństwa. Przede wszystkim należy nosić sprzęt ochronny, taki jak rękawiczki i maskę na twarz, zwłaszcza jeśli będziesz używać niektórych produktów, takich jak mocne kleje. Nie będziesz chciał mieć na rękach tych bardzo mocnych klejów.

Możesz również zachować szczególną ostrożność podczas obsługi niektórych narzędzi tapicerskich, takich jak zszywacze, szczypce lub piła stołowa. Pamiętaj, aby założyć trochę ochrony oczu, gdy musisz ciąć drewno, ponieważ uwalnia pył drzewny, który może stanowić zagrożenie dla zdrowia. Według CCOHS pył drzewny lub wióry drzewne mogą podrażniać oczy, gardło i nos, prowadząc do problemów z oddychaniem.

Wniosek

Chociaż ustalenie, ile materiału należy ponownie obić krzesło, może być trudne, nie jest to niemożliwe. Jeśli po prostu uzbroisz się w odpowiednie informacje i zastosujesz się do naszych wskazówek powyżej, z pewnością może ci to pomóc! Pamiętaj tylko, że ilość materiału będzie zależeć od rodzaju krzesła, nad którym będziesz pracować.