Dlaczego moje krzesło ciągle się obniża: 4 łatwe poprawki DIY?

Może dotarłeś do tego artykułu myśląc sobie: „dlaczego moje krzesło ciągle się obniża”. To frustrujące i wszyscy odnosimy się do tego uczucia. Spróbuj sprawdzić części krzesła i zobacz, jaki jest możliwy problem.

Doświadczanie niedogodności tonącego krzesła jest męczące, zwłaszcza jeśli musisz siedzieć na krześle przez długie godziny. Może to wpłynąć na Twoją produktywność i utrudnić Ci wykonywanie zadań, które musisz wykonać.

Dlaczego moje krzesło ciągle się obniża: 4 łatwe poprawki DIY?

Twoje krzesło może być nawet zupełnie nowe i nadal tonie. Wiemy, że masz już dość tego problemu i chcesz zrozumieć, jak to się dzieje.

W tym artykule znajdziesz prawdziwy powód, dla którego twoje krzesło tonie. Nie musisz też go wyrzucać ani kontaktować się z kierownikami sklepów, ponieważ możesz szybko rozwiązać ten problem. Czytaj dalej i być może znajdź rozwiązanie odpowiednie dla Twojego krzesła.

Powód, dla którego Twoje krzesło ciągle tonie

Twoje krzesło tak naprawdę nie tonie „tylko dlatego”. Jest mnóstwo powodów, dla których twoje krzesło tonie, a winę za to są butle z gazem.

Nowoczesne krzesła z regulacją wysokości mają dwa różne mechanizmy, z których korzystają. Te dwa typy to hydrauliczne i pneumatyczne. Jednak krzesła, które mają problem z zapadaniem się, wykorzystują siłowniki pneumatyczne.

Twoje siłowniki pneumatyczne odpowiadają za regulację wysokości Twojego krzesła. Te cylindry znajdują się pod siedziskiem krzesła i są sterowane za pomocą dźwigni.

Butle gazowe często przestają działać, gdy uszczelka butli się zużyje. Taka sytuacja powoduje, że powietrze z cylindra ucieka, co powoduje, że krzesła toną.

Możesz doświadczyć zapadania się, przede wszystkim wtedy, gdy twoje krzesło jest nadmiernie używane. Najbardziej narażeni na ten problem są osoby pracujące w domu i studenci, którzy uczęszczają na zajęcia online.

Jednak mając ten problem można łatwo rozwiązać. Możesz nawet temu zapobiec za pomocą odpowiednich środków.

Jak krzesła podnoszą się i opuszczają

Znajomość mechanizmów fotela może pomóc w zrozumieniu zapadania się krzesła w prostszy sposób. Krzesła pneumatyczne i krzesła hydrauliczne to krzesła z regulacją wysokości, które wdrażają ergonomię. Z tego też powodu krzesła te są często nazywane krzesłami ergonomicznymi.

Krzesła pneumatyczne łączyły ergonomię i systemy pneumatyczne. Widać, jak zbudowane są krzesła.

Butle gazowe lub pneumatyczne to pojemniki na sprężony gaz poruszające się za pomocą tłoka lub dźwigni. Ten prosty mechanizm sprawia, że ​​krzesło podnosi się i opuszcza.

Jak zatrzymać krzesło przed zatonięciem

Dobra wiadomość dla Ciebie! Nie musisz wyrzucać tonących krzeseł i kupować nowego. Możesz to naprawić w zaledwie kilku krokach i pożegnaj się z drobnymi niedogodnościami, których doświadczasz.

Podajemy kilka rozwiązań, które możesz wypróbować na własnym krześle. Możesz użyć narzędzi dostępnych w domu lub lokalnych sklepach i naprawić funkcjonalność podnoszenia krzesła za pomocą najłatwiejszych kroków.

Metoda nr 1. Smaruj

Smarowanie części mebli, które nieustannie się poruszają, wydaje nam się zdrowym rozsądkiem. Dotyczy to skrzypiących drzwi i krzeseł, ale można to również zrobić z butlami gazowymi. Wydłuża również żywotność krzesła i zapobiega uszkodzeniom przez długi czas.

Butle gazowe mogą również rdzewieć z powodu wilgoci i klimatyzacji. To samo dotyczy śrub i śrub w krześle.

Nałóż lub rozpyl olej smarujący na te metalowe części, aby uniknąć rdzewienia i zatopienia. Możesz to robić regularnie i utrzymywać krzesło w jak najlepszym stanie.

Metoda nr 2. Korzystanie z taśmy klejącej i zacisku jubileuszowego

Użyj taśmy klejącej i węża lub jubileuszowego zacisku, aby zapobiec zatonięciu krzesła. Ta metoda nie jest do końca rozwiązaniem, ale uniemożliwia działanie krzesła.

Umieść zacisk wokół tłoka i użyj taśmy, aby go zabezpieczyć. Ta metoda może działać przez kilka dni, ale ponownie się ześlizguje. Możesz to zrobić tymczasowo, jeśli nie masz czasu na naprawę krzesła.

Metoda nr 3. Korzystanie z rury PCV

Najpierw kup rurę PVC, która jest nieco większa niż sam cylinder. Zmierz go zgodnie ze standardową wysokością i szerokością butli. Dostosuj swoje krzesło do idealnej wysokości, aby skutecznie je mierzyć.

Teraz wytnij jedną stronę rury pionowo (nie uwzględniaj środka). Po wycięciu fajkę można umieścić na krześle. Zatrzaśnij go na cylindrze i przygotuj się do przetestowania swojego krzesła.

Ta metoda jest podobna do poprzedniej, ponieważ rura może pęknąć przy nadmiernym użyciu. Istnieje ryzyko, ale ta metoda może działać dobrze; wystarczy to regularnie sprawdzać.

Metoda nr 4. Wymień butle gazowe

To podejście jest tym, którego należy użyć, jeśli potrzebujesz bardziej trwałego rozwiązania. Wymiana butli z gazem na zupełnie nowe może dać Ci satysfakcję, której pragniesz.

Kupuj butle z gazem w sklepie i wymieniaj je w jak najkrótszym czasie. Może to znacznie zwiększyć Twoją produktywność.

Wniosek

Pożegnaj się z tymi dniami, w których pytasz: „dlaczego moje krzesło ciągle się obniża”. Możesz teraz przestać się zastanawiać i wiedzieć, że wina leży po stronie Twoich butli z gazem.

Napraw swoje butle gazowe lub wymień je. Zwiększ swój poziom produktywności bez niedogodności i frustracji, jakie może ci dać tonące krzesło.