Jak prać poduszkę z mikrokulkami. 2 najlepsze metody

Najlepiej byłoby, gdybyś nauczył się prawidłowo prać poduszkę z mikrokulkami ręcznie i maszynowo. W ten sposób możesz zachować czystość poduszek z tego typu wypełnieniem. Pamiętaj, że różne rodzaje poduszek wymagają określonych zaleceń pielęgnacyjnych, aby nie uległy uszkodzeniu.

Podobnie jak podczas prania Pillow Pet, musisz ostrożnie obchodzić się z poduszką z mikrokulkami. Mikrokulki to tylko małe kuleczki styropianowe, które mogą się złamać, jeśli poduszkę umyje się niedbale. Poniżej znajduje się przewodnik dotyczący utrzymywania poduszki z mikrokulkami w czystości poprzez pranie w pralce lub ręcznie.

Jak prać poduszkę z mikrokulkami: 2 metody do wyboru

Ręcznie

Krok 1. Wyczyść

Pierwszym krokiem ręcznego prania poduszki z mikrokulkami nie jest jej natychmiastowe zanurzenie. Zamiast tego chcesz wytrzeć zewnętrzną powierzchnię poduszki wilgotną ściereczką nasączoną mieszanką ciepłej wody i łagodnego detergentu do prania. Pamiętaj, że nie możesz używać silnych detergentów do czyszczenia poduszek z mikrokulkami, niezależnie od tego, czy myjesz ręcznie, czy używasz maszyny.

Wytrzyj całkowicie zewnętrzną powierzchnię poduszki i skoncentruj się na bardziej zabrudzonych obszarach. Pamiętaj, aby nie zamoczyć poduszki, bo w końcu ją zmoczysz. Twoim celem jest tylko wyczyszczenie i zwilżenie zewnętrznej osłony, ponieważ mydło może uszkodzić mikrokulki.

Krok 2. Opłucz

Płukanie poduszki z mikrokulkami jest nieco podobne do tego, w którym używa się czystej szmatki i wyciera zewnętrzną powierzchnię poduszki. Użyj ciepłej wody, aby pozbyć się mydlin, ale tak jak w pierwszym kroku, staraj się nie moczyć poduszki. W razie potrzeby wytrzyj powierzchnię, aż na poduszce nie będzie mydła.

Krok 3. Suche

Na koniec połóż poduszkę z mikrokulkami na suchym ręczniku i umieść ją w przewiewnym miejscu, aby wyschła na powietrzu. Chcesz upewnić się, że poduszka nie jest już wilgotna przed użyciem, więc jej dokładne wysuszenie może zająć do 24 godzin. Odwracaj poduszkę co jakiś czas, aby wysuszyć wszystkie boki lub zawieś ją na linie lub balustradzie, aby wygodniej wysuszyć powietrze.

Przez maszynę

Krok 1. Przygotowanie

Nie daj się zastraszyć praniu poduszki z mikrokulkami w pralce. Musisz jednak najpierw włożyć go do poszewki na poduszkę, ponieważ cykl może być zbyt szkodliwy dla poduszki. Użyj poszewki na poduszkę lub worka na pranie w tym samym kolorze co poduszka, aby nie ryzykować zabrudzenia poszewki.

Po umieszczeniu poduszki z mikrokulkami zawiąż poszewkę na poduszkę. Powinno to chronić poduszkę przed rozerwaniem, a jeśli tak się stanie, torebka zatrzyma mikrokulki wewnątrz i nie będzie bałaganić w maszynie.

Krok 2. Pranie

Przed włączeniem pralki chcesz dodać inne przedmioty w tym samym kolorze co poduszka wewnątrz pralki. Dotyczy to większości rodzajów poduszek, ponieważ cykl może rozciągnąć lub rozerwać tkaninę, jeśli jest zbyt obszerna w pralce. Możesz dodać ręczniki do wsadu, a następnie użyć delikatnego cyklu.

Podobnie jak w przypadku prania ręcznego, chcesz użyć łagodnego detergentu i ciepłej wody w pralce. W ten sposób nie ryzykujesz, że kolory tkaniny spłyną, a pralka nie uszkodzi poduszki. Nigdy nie używaj środków zmiękczających do tkanin ani wybielaczy podczas prania poduszki z mikrokulkami, ponieważ są one zbyt szorstkie dla mikrokulek.

Krok 3. Suszenie

Na koniec poduszkę z mikrokulkami można umieścić w suszarce. Musisz użyć najniższej temperatury, a następnie wyjąć poduszkę, zanim całkowicie wyschnie. Wysoka temperatura może uszkodzić mikrokulki, dlatego warto skrócić ich działanie w suszarce.

Wyjmij poduszkę z poszewki, gdy ma wyschnąć i zawieś ją w przewiewnym miejscu, aby wyschła na powietrzu. Możesz również położyć go na ręczniku, aby zakończyć suszenie, ale nie zapomnij go odwrócić, aby uzyskać wszystkie strony.

Co to jest poduszka z mikrokulkami?

Poduszka z mikrokulkami to poduszka, która wykorzystuje maleńkie kuleczki styropianu. Powstała forma jest wygodna, ale wspiera, że ​​niektórzy użytkownicy porównują nawet poduszki z mikrokulkami do poduszek z pianki zapamiętującej kształt. Są również stosunkowo tańsze i oddychające niż pianki, ale pamiętaj, że możesz być wrażliwy na syntetyczne materiały polimerowe.

Kto powinien używać poduszki z mikrokulkami?

Poduszki z mikrokulek są idealne dla tych, którzy wymagają mocnego podparcia i chcą zmienić położenie poduszki. Chociaż są miękkie, zauważysz, że poduszka będzie wspierać po przyłożeniu nacisku. Małe koraliki dopasowują się również do głowy i szyi, aby utrzymać prosty kręgosłup.

Wniosek

Poduszki z mikrokulek zyskują na popularności ze względu na wygodę, jaką oferują. Musisz jednak nauczyć się prawidłowo prać poduszkę z mikrokulkami, w przeciwnym razie materiały ulegną uszkodzeniu i odkształcą poduszkę. Możesz zdecydować się na pranie ręczne lub użycie maszyny podczas czyszczenia poduszki z mikrokulkami.

Do prania ręcznego wystarczy przetrzeć zewnętrzną powierzchnię poduszki ściereczką nasączoną wodą z mydłem. Nigdy nie moczyć poduszki, ponieważ mikrokulki mogą ulec uszkodzeniu, a następnie ponownie wytrzyj poduszkę, aby pozbyć się mydlin. Z drugiej strony możesz umieścić poduszkę w poszewce na poduszkę, zawiązać ją i skorzystać z delikatnego cyklu maszyny.

Zamkniętą poduszkę można suszyć na najniższym ustawieniu temperatury suszarki lub suszyć podczas wieszania. Możesz nawet położyć poduszkę na ręczniku, aby wyschła. Najważniejsze jest użycie poduszki z mikrokulkami dopiero po całkowitym wyschnięciu.