Czego szukać w rozkładanej sofie? 4 rzeczy do sprawdzenia

Jeśli nie masz pewności, czego szukać w rozkładanej sofie, stworzyliśmy najlepszy czteroskładnikowy przewodnik zakupowy. Będziesz wiedział, jak wziąć pod uwagę rozmiar, ramę, materac i mechanizm przy wyborze sofy. Porozmawiamy również o różnych typach rozkładanych sof, aby lepiej się z nimi zapoznać.

Mówiąc o rozkładanych sofach, podobnym meblem jest futon. Możesz być zainteresowany złożeniem futonu. Można go również złożyć i rozłożyć, aby stać się miejscem do siedzenia i spania, co czyni go doskonałym rozwiązaniem, jeśli szukasz alternatywy.

Czego szukać w rozkładanej sofie? 4 rzeczy do sprawdzenia

Na co powinienem zwrócić uwagę przy zakupie rozkładanej sofy?

Rozmiar

Szukając rozkładanej sofy, upewnij się, że masz odpowiedni rozmiar. Oznacza to, że jego wymiary pasują do przestrzeni, w której ją postawisz i uzupełnia użytkowników. Sprawdź również, czy siedzisko jest w stanie pomieścić rodzaj i liczbę docelowych użytkowników i czujesz się komfortowo leżąc na nim podczas korzystania z łóżka.

Niemniej jednak rozkładana sofa jest jedną z najlepszych sof do małego salonu. Wystarczy zastanowić się nad jego umiejscowieniem po rozłożeniu lub po wyjęciu części materaca. Co więcej, chcesz czuć się komfortowo i nie krępować się podczas siedzenia lub leżenia na nim.

Ramka

Istotną częścią rozkładanej sofy jest rama. To, czego szukasz, to dobrze zbudowana konstrukcja wykonana z trwałych i trwałych materiałów. Pamiętaj, że rozkładana sofa wykorzystasz również do spania, więc powinna wytrzymać nacisk i efektywnie się nosić.

Poszukaj modeli, które wykorzystują ramy z twardego drewna i unikaj materiałów z miękkiego drewna. Jednym z najlepszych materiałów na ramie sofy jest suszone w piecu twarde drewno, a nawet te, które łączą drewno twarde ze sklejką meblową. Nie zapominaj, że chcesz, aby sofa nie miała szorstkich ani ostrych krawędzi, więc zawsze sprawdzaj jakość wykonania ramy.

Materac

Typowe wypełnienie sofy składa się z poliestru, puchu, a nawet pierza. Niektóre poduszki wykorzystują również piankę o dużej gęstości. Ale ponieważ rozkładana sofa jest używana do spania, powinna zapewniać najlepsze podparcie, aby utrzymać ciało w idealnej pozycji do spania.

Zdecyduj się na rozkładaną sofę, która rozkłada się w gruby i twardy materac. Niektóre mają również oddzielny materac, w którym można wybrać między pianką z pamięcią a sprężyną wewnętrzną. Ten pierwszy jest preferowany ze względu na trwałość i łatwość dopasowania, ale możesz również wybrać sprężynę wewnętrzną, o ile ma ponad 600 zwojów.

Mechanizm

Istnieją różne rodzaje rozkładanych sof, ale najbardziej tradycyjnym rodzajem jest ten, który działa jak futon. Składasz i rozkładasz, by przekształcić mebel z kanapy w materac. Dlatego mechanizm składania sofy, którą kupujesz, powinien zawsze działać płynnie i bezpiecznie.

Sprawdź mechanizm, czy części są dobrze zabezpieczone i nie powodują skrzypienia. Chcesz również mieć mechanizm blokujący, aby zabezpieczyć konfiguracje. Na koniec sprawdź, czy nie ma wystających lub poluzowanych części.

Jaki jest najlepszy rodzaj rozkładanej sofy?

Łatwo otwierane sofy

Najbardziej tradycyjnym rodzajem rozkładanej sofy jest styl łatwego otwierania. Wystarczy otworzyć kanapę z tyłu, aby przekształcić ją w łóżko z samej nazwy. To szybsze i wygodniejsze niż zdejmowanie poduszek.

Napisaliśmy również przewodnik, jak otworzyć rozkładaną sofę, jeśli chcesz lepiej zrozumieć ich mechanizmy. Czy łatwo otwierana sofa jest dla Ciebie najlepsza? Oczywiście byłoby tak, jeśli chcesz szybko przejść z kanapy na łóżko i nie masz nic przeciwko mniejszej powierzchni do spania.

Wysuwane sofy

Jeśli nie chcesz iść na kompromis w kwestii rozmiaru materaca, najlepszą rozkładaną sofą dla Ciebie jest rozkładana sofa. Te rozkładane sofy mają ukryty pod spodem oddzielny materac. Niektóre marki nazywają ten rodzaj rozkładanej sofy sofą do spania.

Wystarczy zdjąć górne poduszki, wyciągnąć stelaż i nogi, rozłożyć łóżko i dokończyć ustawianie. Otrzymasz taki sam rozmiar jak zwykły materac, a w niektórych modelach możesz nawet wybrać między materacem sprężynowym a materacem z pianki memory. Istnieją różne warianty tego typu sofy, więc powinno być łatwo znaleźć konkretny mechanizm, który będzie dla Ciebie najwygodniejszy.

Czy jest coś takiego jak wygodna rozkładana sofa?

Istnieją wygodne rozkładane sofy, ponieważ można je znaleźć w szerokiej gamie materiałów i konstrukcji. Chcesz uzyskać idealny rozmiar do swojego salonu i docelowych użytkowników, aby uzyskać wygodną pozycję do spania i siedzenia. Co więcej, nie wszystkie sofy mają oddzielny materac do wyciągnięcia, więc musisz sprawdzić materiały na poduszki, ponieważ będziesz ich używać do spania.

Istnieją również techniki, dzięki którym rozkładana sofa jest wygodniejsza. Najpierw ustaw konfigurację sofy tak, jak zwykłą kanapę i spraw, aby była przytulniejsza dzięki kocom i poduszkom. A kiedy rozłożysz go do łóżka, możesz dodać podkładki, pokrowce i więcej poduszek, aby zapewnić dodatkowe wsparcie i wygodę.

Wniosek

I to koniec poradnika zakupowego! Podsumowując, czego szukać w rozkładanej sofie, chcesz sprawdzić rozmiar, stelaż, materac i mechanizm. Ogólna konstrukcja i mechanizm mebla wpłynie na jego trwałość i komfort użytkownika.

Chcesz również zdecydować, jaki rodzaj sofy wybrać, czy jest to łatwootwieralna czy wysuwana. Daj nam znać w komentarzach, jaki rodzaj sofy dostaniesz.