Ile paneli słonecznych do uruchomienia lodówki? 3 niesamowite falowniki!

Czy zastanawiałeś się kiedyś, ile paneli słonecznych można uruchomić w lodówce? Nie zastanawiaj się więcej, znalazłeś odpowiedni artykuł, aby na to odpowiedzieć! Nie martw się, kolega ekolog. Zrobiliśmy dla Ciebie badania.

To ulga wiedzieć, że coraz więcej osób zwróciło się w stronę ekologicznego sposobu pozyskiwania zrównoważonej energii, takiego jak panele słoneczne. Ale jednocześnie biorąc pod uwagę, ile urządzeń elektrycznych będzie obecnych. Rozłóżmy to, a potem przejdźmy od razu!

Ile paneli słonecznych do uruchomienia lodówki? 3 niesamowite falowniki!

Co to są panele słoneczne?

Mówiąc najprościej, panele słoneczne to nie tylko wymyślna i zgrabnie ułożona tafla szkła, mimo że może tak wyglądać. Są to urządzenia, które są głównie instalowane na dachu lub ustawiane jak słoneczniki wzdłuż pola. To pole paneli słonecznych jest również znane jako farma fotowoltaiczna.

Panele słoneczne składają się z ogniw fotowoltaicznych, które są odpowiedzialne za przekształcanie energii słonecznej w energię elektryczną. Średnio jeden panel słoneczny byłby w stanie wyprodukować 1,24 kWh dziennie, co w porównaniu ze średnim dziennym zużyciem w gospodarstwie domowym wynoszącym 28,9 kWh nie jest zbyt wiele do zaoferowania. Dlatego panele słoneczne są zwykle kupowane luzem.

Czy możesz zasilać lodówkę za pomocą paneli słonecznych?

Tak i nie, lodówkę można uruchomić na panelach słonecznych, ale nie tylko na samych panelach słonecznych. Więc co jeszcze będziesz musiał kupić? Będziesz także musiał wyposażyć system w baterie i falownik przystosowany do zasilania lodówki. Bez falownika Twoje urządzenia nie będą mogły korzystać z energii słonecznej zgromadzonej przez panele. Inwertery przetwarzają prąd stały z paneli na prąd zmienny, na którym pracują nasze urządzenia.

Jak znaleźć odpowiedni falownik?

Ważne jest, aby znaleźć odpowiedni falownik i wiedzieć, jak wpływa on na wydajność urządzeń zasilanych energią słoneczną. Przejdźmy od razu!

Inwerter #1. Inwerter interaktywny z siecią

Ten falownik zasila okablowanie elektryczne domu przez sieć energetyczną, podobnie jak szereg połączonych przewodów, podobnie jak pajęczyna. Ale jeśli jeden z paneli zostanie dotknięty, jak zacienienie lub nie będzie w stanie złapać tak dużo światła słonecznego, wszystkie panele mogą zostać dotknięte tym samym ciągiem. Gdy sieć nie jest w stanie działać, wszystko idzie w dół.

Inwerter #2. Mikroinwerter

To tylko kolejny wariant falownika typu grid-interactive. Ale zostaną one zamontowane za panelem słonecznym, dzięki czemu będzie to moduł interaktywny z siecią. Inwertery te są idealne dla tych, których panele słoneczne będą częściowo zacienione ze względu na środowisko.

Będzie to również dobry początek dla tych, którzy chcą powoli rozwijać swój system. W przeciwieństwie do falownika interaktywnego z siecią, jeden panel, którego dotyczy problem, nie zawodzi całego systemu.

Inwerter #3. Inwerter hybrydowy

Ten falownik to bestia. Jest to bardziej skomplikowane, gdy system obejmuje magazynowanie energii, ale ten falownik może jednocześnie zarządzać tą mocą. Ten falownik może nawet odrzucić potrzebę uzyskania odwracacza energii słonecznej, ponieważ może sortować nadmiar energii słonecznej do innych urządzeń, takich jak podgrzewacz wody, wentylator zasilany energią słoneczną, telewizor itp.

Hybrydowy falownik może zasilać sieć energetyczną za pomocą zebranej energii słonecznej lub zbiornika akumulatora, co jest przydatne, gdy może nadejść sporadyczny pochmurny dzień i nie wpłynie to tak bardzo na zasilanie. Te falowniki nie są konieczne w systemach zasilanych bateriami, ale z pewnością jest to wygodna i wydajna modernizacja.

Monitorowanie wydajności falownika

Falownik może działać przez wiele lat, więc nie musisz się martwić o jego częste wymienianie. Możesz łatwo monitorować wydajność swojego falownika. Większość falowników będzie miała w nich zainstalowane różne światła.

Często zwracaj uwagę, kiedy migają, ponieważ każde światło może oznaczać inne ostrzeżenie lub usterkę. Więc lepiej zapoznaj się z nimi z instrukcją dołączoną do falownika.

Niektóre inwertery mają funkcję szumu, kiedy może migać światłem, które mogłeś przegapić przez długi czas, ta funkcja ma na celu zwrócenie twojej uwagi. Falowniki można również podłączyć do Internetu. Dodatkowo dostępne są aplikacje na smartfony, które znacznie ułatwiają monitorowanie.

Ile paneli słonecznych zasila lodówkę?

Ile paneli słonecznych do uruchomienia lodówki? Ile energii słonecznej byłoby do tego potrzebne? Średnio lodówka zużywa około 399 kWh w ciągu roku. Dlatego do zasilania i obsługi lodówki będziesz potrzebować 1,1 paneli słonecznych.

Istnieją różne typy i rozmiary lodówek, dlatego wymagają różnych ilości energii do działania. Chociaż zazwyczaj lodówka z zamrażarką potrzebuje około 2000 watogodzin dziennie.

Istnieją pewne panele, takie jak 100-watowe panele słoneczne, które mogą zasilać lodówkę tylko przez krótki czas, ale wymagają również baterii. Ulepszeniem byłoby również zastosowanie 300-watowego panelu słonecznego do zasilania małej lodówki, również za pomocą baterii litowej.

Wniosek

Chociaż nie potrzeba ile paneli słonecznych do uruchomienia lodówki. Naprawdę rozsądniej jest zainwestować w zasilacz, który działa niezależnie i niezawodnie. Dziękuję za przeczytanie tego artykułu!