Co postawić na stoliku w sofie? 3 wspaniałe pomysły

Aby wiedzieć, co postawić na sofie, musisz wziąć pod uwagę trzy kwestie. Porozmawiamy nie tylko o konkretnych dekoracjach i przedmiotach. Ten artykuł jest również przewodnikiem po stylizacji, który każdy właściciel domu musi sprawdzić, aby odświeżyć salon.

Ale zanim zaczniemy, zalecamy przeczytanie, jak wysoki jest stół do sofy. Pomocne jest zapoznanie się z idealnym rozmiarem stołu dla Twoich mebli, aby jak najlepiej go wykorzystać. A jeśli uzyskasz odpowiedni rozmiar sofy, nie będziesz ryzykować, że przestrzeń będzie wyglądać na tandetną lub zbyt przypadkową.

Co postawić na stoliku w sofie? 3 wspaniałe pomysły

Co mogę położyć na stoliku w sofie?

Punkt centralny

Dekorując stół do sofy, zastanów się nad jednym elementem jako centralnym punktem. Dotyczy to dwóch rodzajów stolików do sof: stołu konsoli i stolika kawowego. Głównym elementem może być coś nieco większego lub cięższego, na przykład dzieło grafiki lub roślina, aby przyciągnąć uwagę.

Wprowadź różnorodność

Umieść różne przedmioty na stole sofy, w tym wazony, lampy, ramy, lustro, zegary, a nawet ozdobne talerze. Te elementy będą znajdować się obok wybranego punktu centralnego, aby wprowadzić wzrost, więc upewnij się, że używasz różnych rozmiarów. Możesz również umieścić trzy przedmioty nad stołem w sofie, ponieważ nieparzyste liczby w dekorowaniu wyglądają bardziej atrakcyjnie.

Rozważ funkcjonalność

Stworzenie listy rzeczy do umieszczenia na stole w sofie powinno być łatwe, jeśli weźmiesz pod uwagę funkcjonalność. Poza estetyką pamiętaj, że stolik w sofie znajduje się z przodu lub za kanapą, aby trzymać przedmioty w zasięgu ręki. Udekoruj i spraw, aby sofa była praktyczna, dodając książki, słodycze, porcelanowy zestaw do herbaty, a nawet dodatkowy koc pod spodem, jeśli stół ma dolną półkę.

Jak wystylizować stolik do sofy

Po ustaleniu, jakie przedmioty chcesz umieścić na stole w sofie, możesz zacząć stylizować i dekorować go tak, aby pasował do reszty salonu. Nie ma konkretnych zasad, których należy przestrzegać, ponieważ atrakcyjność wizualna jest subiektywna, a każdy właściciel domu jest wyjątkowy. Oto kilka niezawodnych sposobów na udekorowanie sofy jak profesjonalny projektant:

 • Nie umieszczaj wszystkich przedmiotów na środku prostokątnej sofy; zamiast tego użyj boków i ułóż dekoracje w kierunku środka, aby uzyskać równowagę
 • Rozważ asymetrię podczas stylizacji okrągłej sofy, w której jedna dekoracja jest wyższa lub większa niż ta po drugiej stronie centralnego elementu
 • Połącz kilka elementów, takich jak kwiaty, metale, drewno i światło
 • Pogrupuj podobne przedmioty na półkach stołu sofy, aby uzyskać spójny wygląd
 • Nie przepełniaj stołu sofy i upewnij się, że elementy wpływają na styl sofy lub pokoju
 • Co kładziesz na stole konsoli?

  Udekorowanie stolika za kanapą daje możliwość stylizacji symetrycznie lub asymetrycznie. Możesz umieścić lampy, rośliny, ozdoby, a nawet przedmioty, takie jak organizery, aby uporządkować salon. Pamiętaj tylko, że stół konsoli nie powinien być wyższy niż sama sofa, zwłaszcza jeśli znajduje się za kanapą.

  Jaka jest różnica między stolikiem konsolowym a stolikiem do sofy?

  Co to jest stół konsolowy?

  Stół konsolowy to wąski i prostokątny samodzielny stół, który zwykle jest dociskany do ściany. Ale z samej nazwy tabela konsoli może stać się konsolą multimedialną lub zawierać elementy, takie jak pilot, aby uzyskać bliższy dostęp. A po umieszczeniu za kanapą nazywa się stolikiem do sofy.

  Co to jest stolik na sofę?

  Stół do sofy może dotyczyć konsoli za meblami, stolika kawowego przed sofą, stolików bocznych umieszczonych po obu stronach kanapy lub stolika akcentującego towarzyszącego meblom w salonie. Przedmioty, które można umieścić na każdym typie sofy, są zasadniczo takie same i będą się różnić tylko w zależności od przeznaczenia stołu i stylu pomieszczenia. Więc gdzie umieścić stolik do sofy?

  Wiedza o tym, jak korzystać ze stolika do sofy, powinna pomóc Ci znaleźć najlepsze dla niego miejsce w salonie. Być może służy tylko efektowi wizualnemu lub masz stół do przechowywania przedmiotów dla gości i innych osób na kanapie.

  Co mogę postawić na moim stoliku poza lampami?

  Mniejszy rozmiar stolika końcowego jest idealny do przechowywania roślin, książki lub dwóch lub ramek. Możesz również wykorzystać stoliki końcowe na podstawki i przekąski, aby ułatwić sobie dostęp podczas wylegiwania się na sofie. Pamiętaj tylko o zachowaniu zasady trójek i wprowadzeniu różnorodności.

  Wniosek

  Nie ma wątpliwości, że stół do sofy pomaga połączyć salon. W tym artykule dowiedziałeś się, co postawić na sofie. Są wśród nich dzieła sztuki, zieleń, wazony, lampy, ramy, lustro, zegary, ozdobne talerze, książki, słodycze, porcelanowy zestaw do herbaty, a nawet dodatkowy koc, jeśli masz półkę.

  Wybór spośród tych elementów będzie zależał od aktualnej tematyki pomieszczenia i wygody podczas wylegiwania się. Na przykład ramki ze zdjęciami dodają osobistego charakteru, goście poczują się mile widziani zestawami do herbaty, a rośliny ożywią pokój. Mamy nadzieję, że nasze wskazówki Cię zainspirują i szczęśliwego dekorowania!