Jak ukryć pralko-suszarkę w kuchni? 8 prostych kroków!

Zastanawiasz się, jak schować pralko-suszarkę w kuchni? Koniec z obawami, że dotarłeś we właściwe miejsce. Możesz schować swoją pralkę w suszarce w szafce kuchennej lub zrobić wydzieloną przestrzeń w kuchni, aby zainstalować i schować pralkę i suszarkę.

Umieszczenie pralki i suszarki w kuchni może być przydatne, ale może być również nieatrakcyjne. Zastanów się nad wyborem, zanim spróbujesz ukryć sprzęt.

Jak ukryć pralko-suszarkę w kuchni? 8 prostych kroków!

Sprawdź kuchnię, aby zobaczyć, czy istnieją jakieś istniejące miejsca, które można zmienić, jeśli masz wystarczającą pojemność, aby umieścić swoją pralkę i suszarkę, lub jeśli po prostu musisz je ukryć. Musisz upewnić się, że masz połączenia elektryczne, wodne i wentylacyjne, zanim przejdziesz do jakichkolwiek rozwiązań innych niż ukrywanie sprzętu. Dowiedzmy się więcej na ten temat!

Kroki, aby ukryć pralko-suszarkę w kuchni

Istnieją różne metody ukrywania pralko-suszarki w kuchni, wszystko zależy od projektów, które wybierzesz, aby ukryć pralkę i suszarkę, czasami trudno jest ukryć pralkę i suszarkę w kuchni, ale jeśli wykonasz poniższe kroki z łatwością ustawisz pralkę i suszarkę w swojej kuchni.

Krok 1. Zakryj pralkę i suszarkę

Aby ukryć swoje maszyny, załóż obszerną zasłonę. Działa znacznie lepiej z maszynami wolnostojącymi, a także z urządzeniami do ustawiania w stos, które integrują się z własnym obszarem z granicami po obu stronach. Aby powiesić zasłony, użyj pręta rozciągliwego lub do szafy. Wybierz zasłonę, która jest w stanie zakryć praktycznie cały korytarz i która pasuje do wystroju Twojej kuchni, aby nie wyglądać na nieprzytomną. Oto podstępne sposoby na ukrycie pralki i suszarki.

Krok 2. Umieść wolnostojące separatory

W zależności od upragnionej estetyki i posiadanej pojemności możesz wybrać tylko jedną przegrodę lub przegrodę poprzeczną. Jeśli masz miejsce, aby umieścić go w jednym miejscu, a jednocześnie masz wystarczającą swobodę poruszania się, gdy drzwi maszyny są otwarte, powinieneś użyć pojedynczej przegrody panelowej. Aby ustawić się bezpośrednio przed maszynami, użyj składanej przegrody składającej się z wielu paneli. Zawsze, gdy musisz zrobić pranie, po prostu zawiń je i odłóż na bok. Znajdź profesjonalnego wykonawcę, który stworzy ścianę Twojej pralki i suszarki, aby uzyskać bardziej trwałe rozwiązanie. Następnie z przodu dodaj przesuwane drzwi, aby przestrzeń wyglądała jak maleńka szafa.

Krok 3. Zastosuj winyl

Jeśli nie możesz ukryć swojej pralki i suszarki, włącz je do swojego wystroju. Możesz całkowicie pokryć urządzenia jednolitym lub wielokolorowym winylem lub użyć drobnych naklejek w różnych rozmiarach i stylach. Czyszczenie obszaru, usuwanie tła z arkusza winylowego i przyklejanie winylu do urządzenia jest zwykle stosunkowo proste. Uważaj, aby postępować zgodnie z podanymi instrukcjami.

Krok 4. Umieść pralkę i suszarkę w szafie lub spiżarni

Żywność należy umieścić w dużej spiżarni z pralką i suszarką. Połóż pralki po jednej stronie szafki, a jedzenie po drugiej. Może zajść potrzeba dostosowania półek, aby stworzyć miejsce na pralkę i suszarkę, w zależności od konfiguracji spiżarni. Możesz umieścić szafki obok siebie w spiżarni i mieć wysokie półki do przechowywania żywności, jeśli to pasuje. Kliknij ten link, aby dowiedzieć się, jak podłączyć pralkę i suszarkę.

Krok 5. W przestrzeni licznika

Sprawdź miejsce na blacie, aby zobaczyć, czy masz wystarczająco dużo miejsca na sprzęt AGD. Jeśli zamierzasz umieścić pralkę i suszarkę ładowaną od przodu pod blatami (zamiast wyjmować część szafek), upewnij się, że blaty są wystarczająco wysokie i głębokie, aby pasowały do ​​maszyn. Zastanów się nad przestawieniem rzeczy w swoich szafkach, aby zrobić miejsce na urządzenia. Zastanów się nad aranżacją swojej kuchni i miejscem, w którym, w razie potrzeby, można usunąć szafki i szuflady, aby uzyskać więcej miejsca.

Krok 6. Znajdź przyłącza wodne

Jeśli stawiasz w kuchni pralkę i suszarkę, musisz znaleźć przyłącza wody. Dobrą rzeczą jest to, że większość kuchni ma już orurowanie, więc wszystko, co musisz teraz zrobić, to ustawić swoją pralkę obok ustalonych linii zasilających.

Krok 7. Stwórz odpowiedni system wentylacji

Większość suszarek należy umieścić w miejscu, w którym spaliny mogą być odprowadzane przez istniejący otwór wentylacyjny, aby wyeliminować ryzyko pożaru. Zastanów się nad zakupem suszarki bezwentylatorowej, jeśli montaż suszarki na ścianie zewnętrznej nie jest możliwy. Takie suszarki są znacznie bardziej kompaktowe i prawie na pewno zmieszczą się pod blatem, ale suszenie odzieży może wymagać więcej czasu. Możesz dowiedzieć się, jak sprawdzić, czy otwór wentylacyjny suszarki jest zatkany.

Krok 8. Wyjmij wysuwane szuflady i szafki

Użyj siekiery lub piły tarczowej, aby wyciąć resztę drewna, a następnie dokończ wycinanie obszaru po wykrzywieniu szuflad i szafek oraz wyeliminowaniu wszelkich prowadnic i szyn z szafek. Jeśli tylko usuwasz dodatkową sklejkę, aby umieścić pralkę i suszarkę poniżej Obecny licznik, drewniane ostrze przetnie drewno, a jeśli całkowicie usuniesz część blatu, laminowane ostrze przetnie laminowane blaty. Nosić odpowiedni sprzęt ochronny, taki jak okulary ochronne i rękawice.

To okładka!

Cieszymy się, że nauczyłeś się ukrywać pralko-suszarkę w kuchni, jest wiele pomysłów na ukrycie pralki i suszarki w kuchni, ale upewnij się, że masz w kuchni odpowiednie systemy wentylacyjne, dopływ wody i zasilanie. aby bezpiecznie zainstalować pralko-suszarkę. Dziękuję, przyjaciele, za bycie z nami!