Co oznacza klejona skóra na sofie?

Odpowiedzią na to, co oznacza skóra klejona na sofie, jest to, że meble wykorzystują skórę rekonstytuowaną. Technicznie rzecz biorąc, nadal ma prawdziwą skórę, ale nie jest to nienaruszony materiał, jak te w kanapach ze skóry licowej lub licowej. Poniżej zrozumiesz, co oznacza rekonstytuowana skóra.

Zalecamy również zapoznanie się z tymi wskazówkami przy zakupie skórzanej sofy. Pomogą Ci dowiedzieć się, czego szukać w skórzanej kanapie i dowiedzieć się, czy skóra klejona jest dla Ciebie odpowiednia.

Co oznacza klejona skóra na sofie?

Co to jest sofa ze skóry klejonej?

Skórzana sofa klejona oznacza, że ​​używa zarówno sztucznej, jak i naturalnej skóry. Skóra klejona jest również nazywana skórą rekonstytuowaną, ponieważ producent łączy resztki prawdziwej skóry ze spoiwem takim jak poliuretan. Odtworzony materiał jest następnie łączony z papierowym podkładem i powlekany, aby wyglądać i czuć się bardziej jak prawdziwa skóra.

Marki często określają swoją skórzaną kanapę jako prawdziwą skórę ze względu na skrawki i włókna pochodzące z prawdziwej skóry. Jednak ogólny skład będzie wynosił tylko 10 do 20% prawdziwej skóry, ponieważ większość jest wykonana z materiałów syntetycznych. Dlatego zawsze najlepiej jest ustalić ze sprzedawcą, jakiego rodzaju skóry używa się w meblach, aby uniknąć nieporozumień.

Skóra klejona a skóra naturalna

Istnieją znaki wskazujące, czy sofa jest z prawdziwej skóry, i zwykle zaczyna się od sprawdzenia metki, czy marka wskazuje ją jako prawdziwą skórę. Ale ponieważ niektórzy producenci koncentrują się na fakcie, że ich meble ze skóry klejonej zawierają niewielki procent prawdziwej skóry, etykieta jest niewiarygodna. Zamiast tego zastanów się, czy skórzana sofa ma podejrzanie niską cenę.

Sofa ze skóry klejonej zawsze będzie kosztować mniej niż sofa z prawdziwej skóry, ponieważ nie wykorzystuje skóry licowej ani licowej. Co więcej, na kanapie zauważysz syntetyczny zapach i odczucie wskazujące na użycie plastiku. I oczywiście prawdziwa skóra ma niedoskonałości w porównaniu ze skórą klejoną o spójnych wzorach.

Zalety skóry klejonej

Niższa cena kanapy ze skóry klejonej pozwala właścicielom domów z ograniczonym budżetem uzyskać elegancki wygląd skórzanych mebli do salonu. Będziesz mieć również szerszą gamę stylów i kolorów niż sofy pozyskiwane ze skór zwierzęcych. I wreszcie, poliuretanowa kompozycja klejonej skóry sprawia, że ​​czyszczenie jest mniej skrupulatne niż porowata skóra pochodzenia zwierzęcego.

Wady skóry klejonej

Bardziej prawdopodobne jest, że będziesz musiał nauczyć się, jak naprawić sofę ze skóry klejonej, ponieważ nie będzie ona tak wytrzymała jak kanapa z prawdziwej skóry. Materiał syntetyczny jest podatny na łuszczenie, pękanie, rozdarcia i przebarwienia, głównie przy częstym stosowaniu. Może więc być lepszą inwestycją, aby kupić coś drogiego i trwałego niż tanie meble, które w końcu będą wymagały wymiany.

Czy powinienem kupić meble ze skóry klejonej?

Jeśli zastanawiasz się, czy sofy ze skóry klejonej są dobre, odpowiedź zależy od Twojego stylu życia. Możesz mieć przydzielony budżet na meble do salonu. Być może jesteś również świadomy ekologicznie i doceniasz fakt, że do produkcji skóry klejonej wykorzystuje się resztki.

Jak dbać o skórzaną sofę klejoną?

Utrzymanie kanapy ze skóry klejonej nie różni się od innych syntetycznych materiałów obiciowych. Zajmij się rozlaniem tak szybko, jak to możliwe i unikaj stosowania ostrych środków czyszczących. Co więcej, użyj miękkiej szmatki, aby wytrzeć powierzchnię sofy bez zarysowania wykończenia.

Czy pielęgnujesz skórę klejoną? Materiał ten nie jest porowaty, więc stosowanie odżywki do skóry nie ma sensu. Wystarczy regularnie czyścić powierzchnię wilgotną szmatką, aby chronić wykończenie powierzchni.

Czy skóra klejona łuszczy się?

Skóra klejona może się łuszczyć, ponieważ nie jest elastyczna. Konsekwentne użytkowanie od siedzenia i poruszania się na sofie może spowodować pęknięcie materiału i oderwanie go od podłoża. Nie można również używać odżywek do skóry, aby chronić i przedłużać żywotność materiału.

Jak więc naprawić peeling skórzanej sofy? Powinieneś łatwo znaleźć pasujący zestaw naprawczy do skóry do swojej kanapy. W zestawie z łatką na uszkodzony obszar i barwnikami, aby zmieszać go z resztą sofy.

Jak długo powinna wytrzymać skórzana sofa?

Sofa ze skóry klejonej może wytrzymać od 2 do 5 lat, w zależności od jej jakości oraz sposobu użytkowania i konserwacji. W porównaniu z typową żywotnością skórzanej kanapy, która wynosi nawet 25 lat, sofa ze skóry klejonej wytrzymuje znacznie krócej. Konsekwentna konserwacja powinna pomóc w utrzymaniu jej przez ponad rok, ale powinieneś rozważyć inne rodzaje skóry, jeśli chcesz zaoszczędzić sobie kłopotów z potencjalnymi naprawami.

Która skóra jest lepiej klejona czy sztuczna?

Sztuczna skóra jest lepsza niż skóra klejona, ponieważ nie zawiera żadnych produktów pochodzenia zwierzęcego. Zamiast tego producenci używają PU lub PVC, dzięki czemu materiał ze sztucznej skóry jest mniej podatny na pękanie i blaknięcie. Co więcej, jest to doskonała alternatywa dla właścicieli domów, którzy chcą korzystać wyłącznie z produktów wegańskich.

Pamiętaj, że sztuczna skóra jest nadal mniej trwała niż prawdziwa skóra. Oto najlepszy sposób na naprawę sofy ze sztucznej skóry na wypadek, gdyby w meblach pojawiły się rozdarcia lub dziury.

Wniosek

Czy znasz różne rodzaje skóry? W tym artykule poznałeś odpowiedź na pytanie, co oznacza klejona skóra na sofie. Niestety, może to być mylące, ponieważ niektóre marki określają swoje klejone modele jako prawdziwą skórę po prostu dlatego, że od 10 do 20% ich składu wykorzystuje skrawki skóry.

Ale podsumowując, skóra klejona jest tylko skórą odtworzoną ze skrawków i włókien prawdziwej skóry. Większość materiałów jest nadal syntetyczna. Mamy nadzieję, że wyjaśni to Twoje zamieszanie, ale jeśli nadal masz jakieś pytania, możesz je zostawić.