7 Projekt DIY na temat budowy platformy do rozkładania

Istnieje wiele powodów, dla których warto zbudować platformę do rozkładania. Jeśli potrzebujesz więcej przestrzeni lub miejsca dla gości, może to być dla Ciebie idealna opcja. W tym artykule dowiesz się, jak je zbudować.

Kroki, jak zbudować platformę do rozkładania

Krok 1. Zmierz przestrzeń, którą chcesz wypełnić platformą rozkładanego fotela.

7 Projekt DIY na temat budowy platformy do rozkładania

Krok 2. Zrób pomiary z miejsca, w którym będziesz siedzieć na platformie i zmierz odległość, w jakiej będą siedzieć, aż do mniej więcej połowy odległości między nogami a głową. Dzieje się tak, ponieważ ludzie lubią podnóżek, gdy siedzą w fotelu z rozkładanym oparciem – ale nie za dużo.

Krok 3. Nakreśl swoją platformę na kawałku sklejki, upewniając się, że mierzysz ją tak, jak w kroku pierwszym.

Krok 4. Wytnij wzór za pomocą wyrzynarki i zeszlifuj wszelkie szorstkie krawędzie, aby były gładkie dla osoby, która na nich siedzi.

Krok 5. Przymocuj kilka belek nośnych (zwykle dwie) po obu stronach z przodu iz tyłu, aby nadać mu pewną stabilność.

Krok 6. Narysuj jedną linię na obu burtach (długich kawałkach biegnących wzdłuż blatu) w miejscu, w którym chcesz umieścić boczne poręcze rozkładanego fotela — zwykle znajdują się one około dwóch cali od krawędzi, więc przed oznaczeniem zmierz, jak daleko powinny się znajdować ołówkiem.

Krok 7. Wywierć otwór w każdym kredensie i górnym kawałku sklejki, a następnie przymocuj je za pomocą śrub.

Na koniec pomaluj swoją platformę, aby pasowała do reszty wystroju domu!

Jak podnieść fotel wypoczynkowy?

Aby podnieść leżak, musisz znaleźć ramę, która go utrzyma. Większość z tych ram jest wykonana ze stali lub aluminium i powinna być łatwa do zauważenia, ponieważ będą wyposażone w uchwyty. Po zlokalizowaniu ramy oprzyj stopy po jednej stronie, jednocześnie naciskając obiema rękami po przeciwnej stronie. Spowoduje to podniesienie krzesła.

Jak zamontować podpórkę na krzesło?

Znajdź ramę, która podtrzymuje krzesło. Po zlokalizowaniu umieść stopy po jednej stronie, jednocześnie naciskając obiema rękami po przeciwnej stronie. Spowoduje to podniesienie krzesła. Jeśli nie ma uchwytów ani sposobu na zabezpieczenie ich na miejscu, gdy nie są podniesione, użyj kawałków liny lub drutu i przywiąż je do krzesła.

Aby podnieść leżak, musisz znaleźć ramę, która go utrzyma. Większość z tych ram jest wykonana ze stali lub aluminium i powinna być łatwa do zauważenia, ponieważ będą wyposażone w uchwyty.

Po zlokalizowaniu ramy oprzyj stopy po jednej stronie, jednocześnie naciskając obiema rękami po przeciwnej stronie. Spowoduje to podniesienie krzesła. Jeśli nie ma uchwytów ani sposobu na zabezpieczenie ich na miejscu, gdy nie są podniesione, użyj kawałków liny lub drutu i przywiąż je wokół jednej krawędzi ramy.

Czy mogę zmienić swój fotel jako krzesło podnoszone?

Jeśli szukasz mniej trwałej opcji, sugerujemy użycie regulowanego fotela. Możesz regulować jego pozycję stopami lub sięgając pod krzesło i ręcznie dostosowując jego wysokość do około dwóch cali nad ziemią. Umożliwi to łatwe wydostanie się spod spodu bez konieczności przeciskania się przez podłokietniki i ryzyka zginania pleców.

Czy mój fotel wymaga przebudowy?

Jeśli masz trudności ze wstawaniem z krzesła, może wymagać naprawy ramy. Najpierw sprawdź, czy nie ma luźnych śrub lub śrub, które mogły zostać usunięte z miejsca, zanim przejdziesz do bardziej skomplikowanych napraw, takich jak spawanie.

Jakie są różne typy foteli?

Istnieje kilka głównych kategorii, w których można dostosować krzesło. Silnik elektryczny z regulowanym zagłówkiem znajduje się w większości foteli z regulowanym oparciem, ale jeśli szukasz czegoś bardziej praktycznego, dostępne są również opcje ręczne lub hydrauliczne.

Kluczem do upewnienia się, że krzesło będzie dla Ciebie odpowiednie, jest znalezienie wygodnego, dlatego przed zakupem sprawdź je.

Jakie są zalety fotela?

Największą korzyścią z posiadania w domu fotela rozkładanego jest możliwość dostosowania potrzebnego podparcia lędźwiowego i podparcia nóg w danym momencie. Może to być szczególnie pomocne dla osób, które pracują w biurze lub spędzają dużo czasu na nogach.

Czy rozkładane fotele elektryczne działają bez zasilania?

Nie. Rozkładane fotele potrzebują źródła zasilania, aby działać, więc jeśli gniazdko znajduje się po drugiej stronie pokoju, możesz rozważyć zakup przedłużacza lub podłączenie go gdzieś bliżej.

Jak długo działają rozkładane fotele?

Elektryczne rozkładane fotele mogą trwać od trzech do pięciu lat, więc najlepiej kupić taki z gwarancją.

Jakie są korzyści z zakupu fotela elektrycznego?

Osoby o ograniczonej sprawności ruchowej przekonają się, że elektryczny fotel rozkładany jest łatwiejszy w obsłudze niż manualny i nie wymaga skręcania ani zginania w celu pochylenia.

Jaki jest przedział cenowy rozkładanego fotela samochodowego?

Koszt waha się od 200 do 10 000 USD w zależności od tego, jak można je regulować i jakie materiały zostały użyte do ich budowy.