6 prostych kroków, jak wyremontować krzesło bez zdejmowania izolacji

Jeśli chcesz poznać alternatywy dla renowacji, na przykład jak odnowić krzesło bez zdejmowania izolacji, ten artykuł o renowacji jest dla Ciebie. Alternatywą dla strippingu chemicznego jest użycie wazeliny, co zostanie omówione poniżej.

Stripping odbywa się głównie za pomocą środka do usuwania chlorku metylenu i oprócz nieprzyjemnego zapachu może spalić skórę. Oprócz alternatyw dla usuwania izolacji, uwzględniliśmy również sposoby przyciemniania mebli bez zdejmowania i decydowania, czy należy je przeszlifować, czy rozebrać.

6 prostych kroków

Na koniec przedstawiliśmy sposoby na odnawianie mebli. Miłego czytania!

Kroki renowacji krzesła bez rozbierania

Materiały, których będziesz potrzebować do tego projektu renowacyjnego, to mydło, woda, spirytus mineralny, gąbka, szmatka, wazelina, żywica epoksydowa, nóż uniwersalny i poliester do wycierania.

Krok 1. Wyczyść meble

Przed renowacją mebli należy je najpierw wyczyścić wodą z mydłem. Mycie mebli nie uszkodzi ich. Może faktycznie pomóc ci określić, od czego musisz zacząć.

Krok 2. Pokryj meble

Po umyciu mebla i pozostawieniu go do wyschnięcia należy nałożyć warstwę spirytusu mineralnego. Pokrycie krzesła spirytusem mineralnym ułatwiłoby ocenę uszkodzenia Twojego kawałka.

Krok 3. Użyj wazeliny

Wazelina jest dobra nie tylko na skaleczenia i oparzenia na ciele, ale może również pomóc w pielęgnacji mebli. Jeśli zobaczysz na krześle pierścień wody, możesz nałożyć na niego wazelinę i pozostawić na noc. Może to rozwiązać Twój problem, ale jeśli nie, możesz zamiast tego użyć innych produktów.

Krok 4. Żywica epoksydowa

Jeśli twoje krzesło ma jakieś wióry lub brakuje forniru, możesz zastosować żywicę epoksydową. Nałóż żywicę epoksydową na uszkodzone miejsca, a po stwardnieniu możesz przeszlifować i poplamić krzesło, aby zmieszać się z resztą mebli.

Krok 5. Problemy z powierzchnią

Weź nóż uniwersalny i przebij wgniecenia w poprzek, a następnie dodaj kroplę wody. Drewno wchłonie wodę i złagodzi wgniecenie.

Krok 6. Poliuretan do wycierania

Po pokryciu wszystkich skaz na krześle, możesz teraz nałożyć warstwę Wipe-On Poly, aby zakończyć swój projekt.

Jak przyciemnić meble bez rozbierania

W tej części artykułu nauczymy Cię jak przyciemniać meble bez chemicznego ich rozbierania.

Potrzebne materiały to papier ścierny o ziarnistości 250 do 300, mieszanka octu i wody jako łagodny środek czyszczący, pędzel do wiórów i plama żelowa.

Krok 1. Przeszlifuj krzesło

Najpierw przeszlifuj powierzchnię swojego krzesła, którą chcesz przyciemnić. Użyj papieru ściernego o ziarnistości 250 do 300, gdy usuwasz błyszczącą powierzchnię i nagromadzony brud.

Jeśli widzisz białe ślady na krześle, to jest nagromadzenie. Usuń wszelkie białe ślady poprzez odpowiednie szlifowanie mebli.

Krok 2. Wyczyść meble

Wyczyść krzesło za pomocą mieszanki wody i octu 50-50, a to będzie łagodnym środkiem czyszczącym.

Krok 3. Plama żelowa

Poproś pędzelek do chipów, aby nałożyć żelową plamę na małe obszary, aby nie wyschła od razu. Jeśli nie jesteś zadowolony z koloru swojego krzesła, możesz nałożyć drugą warstwę po wyschnięciu pierwszej.

Krok 4. Pieczęć 

Podobnie jak w przypadku renowacji krzesła, możesz uszczelnić meble za pomocą Wipe-On Poly. Możesz użyć uszczelniacza w sprayu, aby upewnić się, że plama po żelu nie zostanie starta z krzesła.

Czy lepiej piaskować czy rozbierać meble?

Stripping ma nieprzyjemny zapach, a zawarte w nim chemikalia mogą spowodować oparzenia. Po nałożeniu trudno go usunąć, ale nałożenie go wcale nie stanowi problemu.

Z drugiej strony piaskowanie nie spowoduje żadnych oparzeń i nie ma brzydkiego zapachu. Jednak ukończenie trwa zbyt długo i powoduje, że pomieszczenie jest zakurzone.

Podsumowując, oba mają swoje wady i zalety. Stripper jest idealny do szerokich powierzchni, a papier ścierny do skomplikowanych detali.

Sposoby odnawiania mebli

Więcej niż rozbieranie, szlifowanie i barwienie krzesła, aby je wykończyć, możesz również zrobić te rzeczy, zanim zdecydujesz się wyrzucić krzesła:

  • Tapeta – to wyjątkowy sposób na renowację mebli. Możesz zdecydować się na podkreślenie części krzesła tapetą zamiast używania innego koloru farby.
  • Decoupage – zastosowanie decoupage na krześle jest podobne do używania tapety. Jest to jednak bardziej skomplikowane, ponieważ wykorzystuje wycięcia.
  • Farba kredowa – Innym sposobem odnawiania krzesła jest użycie farby kredowej, która jest łatwiejsza do nałożenia niż malowanie. Możesz też zrobić swoją farbę kredową! Liz Marie Galvan stworzyła blog o kredowych farbach, a jej kredowa farba jest gęsta i można ją nakładać bezpośrednio na drewno.
  • Meble postarzane – Styl postarzany sprawdza się nie tylko na ubraniach, ale także na meblach. Możesz to łatwo usunąć za pomocą farby w sprayu i szlifierki.

Wniosek

Jeśli dotrzesz do końca, nauczysz się nie tylko odnawiać krzesło bez rozbierania się. Teraz wiesz również, jak przyciemnić meble bez zdejmowania i kilka unikalnych sposobów na renowację mebli.