3 proste metody majsterkowania na temat łatwej naprawy skórzanego krzesła

Zestawy skórzanych foteli są prawdopodobnie odpowiedzią na to, jak naprawić skórzane krzesło. Kup jeden, jeśli zauważysz uszkodzenia na swoich krzesłach.

Masz dość skórzanych krzeseł, które od czasu do czasu łzawią? Rozważasz już zakup nowego? Cóż, ten artykuł jest dla twoich potrzeb.

3 proste metody majsterkowania na temat łatwej naprawy skórzanego krzesła

Ten post opisuje różne sposoby naprawy cennych krzeseł. Zajmie się również różnymi rodzajami skóry, aby pomóc Ci określić swoje preferencje.

Pozyskiwanie informacji o fotelach skórzanych, a zwłaszcza o metodach ich naprawy i konserwacji, ma swoje zalety. Pamiętaj, że zapobieganie jest lepsze niż nowe zakupy. Nie chcesz bezmyślnie wydawać pieniędzy!

Procedury mocowania skórzanego krzesła

Czy zaskoczy Cię informacja, że ​​możesz naprawiać swoje krzesło na różne sposoby? Oczywiście metoda nadal zależy od rodzaju uszkodzenia twojego skórzanego krzesła.

Określ rodzaj uszkodzenia twojego krzesła. Możesz również sprawdzić, czy sprężyny i inne części wewnętrzne działają dobrze.

Metoda nr 1. Napraw drobne łzy

Rozumiemy, jak irytujące jest zauważenie rozdarć i rozdarć w ulubionym skórzanym fotelu. Na szczęście możemy je szybko naprawić.

Najpierw delikatnie wyczyść uszkodzony obszar czystą szmatką i alkoholem. Nie używaj innych chemikaliów, ponieważ mogą one uszkodzić skórę.

Następnie pod rozdartą powierzchnię nałóż klej do mebli lub wodoodporny klej. Jeśli rozdarcie jest małe, można użyć bawełnianego wacika lub wykałaczki. Po przymocowaniu i wepchnięciu uszkodzonej skóry na miejsce zetrzyj nadmiar kleju.

W przypadku, gdy nadmiar kleju wysycha na skórze, delikatnie przetrzyj powierzchnię papierem ściernym. Aby temu zapobiec, zachowaj ostrożność podczas nakładania kleju na skórzane krzesło.

Nakładaj wykończenie skóry za pomocą szmatki lub gąbki. Pozostawić na czas schnięcia między warstwami. Kontynuuj nakładanie skórzanego wykończenia, aż naprawiony obszar zmiesza się z kolorem krzesła.

Metoda nr 2. Użyj skórzanego zestawu naprawczego

Kup skórzany zestaw naprawczy w tym samym odcieniu co twoje skórzane krzesło. Bazę odcieni można określić na dołączonych do opakowań paletach kolorów.

Zacznij od nałożenia łaty naprawczej na otwór w skórzanym krześle. Umieść go płasko pod otworem i całkowicie wewnątrz krzesła.

Nałóż klej do mebli na zdartą skórę i łatkę naprawczą. Użyj bawełnianego wacika, aby usunąć nadmiar kleju przed wyschnięciem.

Następnie nałóż skórzany wypełniacz wokół otworu. Wygładź powierzchnię szpachelką. Pamiętaj, aby szpachlówkę nakładać cienkimi warstwami.

Przed nałożeniem kolejnej warstwy szpachli skórzanej należy ją najpierw wysuszyć dmuchawą. Kontynuuj w ten sposób, aż otwór zostanie całkowicie wypełniony.

Po wyschnięciu skórzanego wypełnienia nanieść barwnik za pomocą gąbki lub szmatki. Połącz go ze skórą, aż naprawiony obszar nie będzie można łatwo odróżnić. Pamiętaj, aby najpierw wyschnąć przed nałożeniem kolejnej warstwy.

Aby wykończyć, nałóż ochronne wykończenie skóry. Przed przejściem do kolejnej warstwy nałóż pierwszą i pozostaw do wyschnięcia.

Metoda nr 3. Pielęgnuj skórę

Czasami skórzane krzesła wyglądają na zmęczone, ponieważ nie wymagają konserwacji i pielęgnacji. Odpowiedzią jest zastosowanie odżywki do skóry.

Możesz również użyć wody destylowanej i mydła w płynie do kondycjonowania skórzanego krzesła. Nałóż miksturę na powierzchnię i delikatnie wmasuj.

Dobrą praktyką jest również wycieranie krzesła olejem lnianym lub octem. Mieszaj i nakładaj co kilka miesięcy.

Jakie rodzaje skóry są używane w krzesłach?

Krzesła skórzane są oczywiście wykonane ze skóry. Z drugiej strony skóra jest wykonana z różnych materiałów. Materiały te określają okres przydatności do spożycia i uszkodzenia, które krzesło może mieć z biegiem czasu.

Skóra sztuczna i klejona to znane na rynku rodzaje skór. Sztuczna skóra nie jest prawdziwą skórą, jak mówi jej własna nazwa. Jest trwały i tani, choć łuszczy się szybciej niż inne.

Z drugiej strony skóra klejona składa się ze skóry pochodzącej z recyklingu, która została połączona z plastikowym podkładem. Niestety, syntetyczny materiał złuszcza się wraz ze starzeniem się skóry. Skóra Bicast jest bardzo podobna do skóry klejonej.

Skóry dwoinowe, licowe i licowe różnią się od tego, gdzie są wycinane ze skóry surowej. Pełnoziarniste jest najtrwalszym i najtrwalszym z trzech.

Wreszcie skóra nubukowa wykonana jest z surowej skóry bydlęcej. Wymaga ostrożnej obsługi i konserwacji.

Posiadanie jasnego spojrzenia na różne rodzaje skóry dostarcza informacji, jak się z nimi obchodzić. Każdy rodzaj skóry ma swoje zalety i wady.

Wybierz swoje preferencje między tymi typami lub określ, jaką klasę ma twoje skórzane krzesło. Głęboką dyskusję na temat tych typów można znaleźć tutaj.

Jak dbasz o skórę?

Dbanie o skórzane krzesło zależy od jego rodzaju. Skóra naturalna wymaga regularnego nawilżania. Jednak inne rodzaje skóry mają produkty wykończeniowe, które z czasem mogą powodować łuszczenie.

Istnieje wiele sposobów, aby zapobiec uszkodzeniu skórzanego krzesła. Przećwicz te wskazówki dotyczące profilaktyki, a Twoje skórzane krzesło może nawet stać się skarbem pamiątkowym.

Wniosek

Poznanie sposobu naprawy skórzanych foteli pozwoli Ci zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy. Skóra jest kosztowna dla niektórych rodzin i jest idealnym materiałem na krzesła.

Tematy omówione w tym artykule zawierają wystarczające informacje dla zadania. Wypróbuj go teraz na skórzanych krzesłach i uratuj go od bałaganu.