6 Projekt DIY na tapicerowanym krześle obrotowym

Szukasz jak zrobić tapicerowane krzesła obrotowe? Ten artykuł pokaże Ci jak! Zawiera przegląd, jak wykonać tapicerowane krzesła obrotowe.

Istnieje kilka różnych metod i omówimy je w tym artykule. Mamy też kilka wskazówek, jak rozpocząć proces i jakich narzędzi będziesz potrzebować.

Kroki tworzenia tapicerowanych krzeseł obrotowych

Krok 1. Wytnij piankę na kształt prostokąta. Celem jest, aby było ono tak szerokie, jak siedzisko krzesła i co najmniej dwa razy dłuższe – tak, aby wystarczyło na obie strony oparcia, ale nie więcej niż to, co jest potrzebne. Będziesz musiał poeksperymentować z grubością cięcia, jednak większość ludzi uważa, że ​​najlepiej zacząć od grubości około cala.

Krok 2. Przytnij piankę tak, aby pasowała do siedziska i oparcia krzesła, jak wspomniano powyżej. Będziesz chciał, aby był nieco mniejszy niż mierzony w kroku pierwszym, aby później było wystarczająco dużo materiału na szwy.

Krok 3. Umieść jeden kawałek mrugnięcia poliestrowego na wierzchu tkaniny podkładowej i przytnij go tak, aby z każdej strony znajdował się cal lub dwa nadmiaru.

Krok 4. Umieść piankę na wierzchu tego kawałka mrugnięcia, prawymi bokami razem (tak, aby mieć kanapkę z waty poliestrowej + tkanina podkładowa + pianka) i przypnij w razie potrzeby.

Krok 5. Zszyj proste linie wzdłuż przypiętych krawędzi wokół pianki, pozostawiając otwór w rogu z jednej strony.

Krok 6. Odwróć siedzisko krzesła na prawą stronę i umieść je w nowo wykonanej pokrowcu! Możesz zszyć ostatni otwór lub pozostawić go bez szycia, aby uzyskać fajny wygląd.

Jak działają krzesła obrotowe?

Krzesło obrotowe to rodzaj krzesła z co najmniej jednym obrotowym kołem pod siedzeniem. Konstrukcja pozwala osobie obracać się o 360 stopni w dowolnym kierunku, co pozwala na wygodniejszą rozmowę lub ruch w pozycji siedzącej.

Krzesła obrotowe mają zazwyczaj niskie oparcie i wysokie podłokietniki, które pozwalają na oparcie na nich głowy, co pomaga ciału się zrelaksować.

Krzesła obrotowe są pomocne dla osób, które mają problemy ze wstawaniem z pozycji siedzącej, a także pomagają w krążeniu, zapewniając większy zakres ruchu podczas siedzenia, a także odciążając kręgosłup podczas odchylania się do tyłu.

Jak zmienić fotel w krzesło obrotowe?

Krok 1. Stworzenie własnego krzesła obrotowego to zabawny i satysfakcjonujący projekt, który daje możliwość dostosowania wyglądu. Najpopularniejszy typ krzesła obrotowego ma małą podstawę z dołączonymi kółkami, co pozwala na obrót o 360 stopni. Ten projekt obejmuje również tapicerowane siedzisko oraz podłokietniki z boku.

Krok 2. Jeśli posiadasz fotel rozkładany, który nie działa już w pełni jako krzesło, możesz go zmienić w tapicerowane krzesło obrotowe, wykonując następujące pięć kroków:

Krok 3. Zdejmij tylną część podłokietnika i wykręć wszystkie śruby mocujące je do siedziska. Zamocuj ponownie za pomocą nowych kółek obrotowych

Krok 4. Zdejmij siedzisko i wytnij otwór na mechanizm obrotowy, który jest o dwa cale większy niż podłokietniki oryginalnego krzesła zarówno na szerokość, jak i na głębokość. Aby zapewnić stabilność, ważne jest, aby przedłużyć ten otwór o 12 dodatkowych cali po każdej stronie linii środkowej, dotyczącej przedniej krawędzi siedzenia.

Krok 5. Ponownie przykręć siedzisko za pomocą śrub i przymocuj do niego mechanizm obrotowy, upewniając się, że patrząc na to, jak Twoje krzesło jest ustawione w pomieszczeniu (z podłokietnikiem po obu stronach), będzie skierowane w stronę otworu lub wyjdź, aby nie utrudniać komuś drogi.

Krok 6. Umieść warstwę pianki na podłokietnikach i zszyj ją do spodu siedziska, co pozwoli Ci tapicerować kawałek bez martwienia się o to, jak go przymocować.

Krok 7. Wytnij dwa kawałki materiału o wymiarach 36 cali na 48 cali i upewnij się, że jeden jest dłuższy od drugiego.

Krok 8. Weź swój krótszy kawałek, złóż górną trzecią część i zszyj go do spodu siedziska, a następnie złóż ponownie, aby uzyskać w sumie cztery warstwy. Złóż dłuższy kawałek na pół wzdłuż, połóż na materiale już przymocowanym do spodu krzesła, upewnij się, że nie ma zmarszczek w ich ułożeniu pod sobą.

Krok 9. Przypnij tkaninę do spodu siedziska; tapicerka przód i tył. Tkanina zszywkowa na dolnej krawędzi, owinąć wokół boków tak, aby były równo z tym, jak siedzi na krześle z przodu iz tyłu. Weź kilka zszywek wzdłuż górnej krawędzi, aby uzyskać dodatkową trwałość.

Czy możesz zmienić krzesło w szybowiec?

Krzesło można zamienić w szybowiec z odrobiną tkaniny i drewna. Tapicerowane krzesła obrotowe w tym poradniku są wykonane z dwóch dużych, płaskich kawałków sklejki, które właściciel domu pomalował natryskowo na biało lub w dowolnym innym kolorze, który chciał dopasować do swojej przestrzeni. Te duże panele zostały następnie przycięte, aby pasowały do ​​​​rozmiaru krzesła.

Krok 1. Najpierw przytnij sklejkę do szerokości i długości siedziska

Krok 2. Zmierz, jak szerokie mają być panele z tkaniny: większość ludzi używa około trzech cali; następnie zmierz ich wysokość, zwykle około trzech cali. Panel układu tak, aby miał kształt prostokąta z wyższymi bokami na górze i na dole.

Krok 3. Narysuj na panelu linię określającą wysokość materiału i zmierz jego szerokość, aby panele pasowały do ​​​​siebie po wycięciu; następnie narysuj inny kształt prostokąta wewnątrz tego

Krok 4. Wytnij drugą zewnętrzną linię z obu stron, aby utworzyć dwa nowe kawałki. Teraz weź te dwa kawałki i przytnij górne rogi, aby uzyskać kształty przypominające trapez

Krok 5. Rozłóż jeden z tych kawałków i wytnij pół cala z każdej strony; następnie złóż go z powrotem. Zmierz szerokość tkaniny: większość ludzi używa około trzech cali; następnie zmierz ich wysokość, zwykle około trzech cali.