3 kroki, jak zrobić stacjonarny fotel bujany

W tym artykule dowiesz się, jak ustawić fotel bujany stacjonarnie. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które mają dzieci lub zwierzęta, które mogą uszkodzić krzesło.

Dzięki temu, że jest nieruchomy, możesz położyć kres ciągłemu kołysaniu się i przechylaniu krzesła, a także uchronić się przed koniecznością jego ciągłej naprawy, naprawiając wszelkie złamane elementy, które mogą się poluzować podczas użytkowania.

3 kroki

Kroki, jak ustawić stacjonarny fotel bujany

Krok 1. Najpierw musisz zdjąć siedzenie z krzesła. Ostrożnie odkręć i odepnij wszelkie mocowania, które utrzymują je na miejscu lub użyj noża do masła, aby podważyć klipsy i delikatnie pociągnąć siedzisko do góry i wyjąć z gniazda.

Krok 2. Wykonaj dwa otwory wystarczająco duże na śruby po przeciwnych stronach po jednej stronie ramy krzesła, w pobliżu miejsca, w którym oparcie styka się z dolnymi przednimi nogami.

Krok 3. Możesz je stworzyć, wiercąc małe otwory pilotażowe, a następnie używając wierteł o różnych rozmiarach, aż będą wystarczająco duże, aby zmieściły się na hakach z oczkami lub wieszakami do zawieszania obrazów, a także przykręcając je na miejsce, więc upewnij się, że będą trzymać się stabilnie, gdy waga jest do nich przypisywana, aby ten plan działał prawidłowo.

Dlaczego powinienem ustawić fotel bujany nieruchomo?

Jeśli potrzebujesz więcej miejsca w miejscu, w którym się znajduje, lub jeśli goście przyjdą i będą mieli problemy z wstaniem z niego, możesz chcieć zrobić papeterię z rozkładanym fotelem.

Jeśli czujesz, że nie używasz tego typu mebli zbyt często, przekształcenie go w zwykłe krzesło może być łatwiejsze dla twoich pleców, a także pozwoli na lepsze krążenie, ponieważ będzie mniejszy nacisk na obszar lędźwiowy.

Co to jest fotel bujany?

Fotel bujany to rodzaj mebla, który posiada dwa ruchy: bujanie i rozkładanie. Jest często używany w salonach, sypialniach lub pomieszczeniach rodzinnych, gdzie ludzie chcą się zrelaksować po robieniu czegoś męczącego, takiego jak czytanie gazety lub oglądanie telewizji.

Rocker Recliner zwykle składa się z fotela bez ramienia z wyściełanym siedziskiem i oparciem, w poprzek którego mogą być wbudowane podnóżki dla wygody podczas opierania na nich stóp podczas siedzenia.

Dolna połowa krzesła zazwyczaj ma kółka, dzięki czemu można je łatwo przenosić z pokoju do pokoju bez konieczności ręcznego przenoszenia, ponieważ z założenia są to dość ciężkie meble.

Gdy naciśniesz dźwignię u podstawy jej boku (lub pociągniesz jej dźwignię), siedzenie pochyli się, zapewniając wygodniejszą pozycję siedzącą.

Główny problem z bujakami polega na tym, że są one przeznaczone dla osób, które chcą być aktywne podczas relaksu i nie jest łatwo w nich pozostać nieruchomo. Nie zawsze musisz stawiać stopy na podłodze podczas leżenia lub nawet kołysania się, ponieważ większość krzeseł ma wbudowane podnóżki.

W ten sposób możesz poruszać się bez konieczności ciągłego wstawania, tylko po to, aby jedną stopą dotknąć czegoś stałego, takiego jak stolik kawowy lub podnóżek. Jeśli ktoś potrzebuje tego typu mebli, ale nie ma miejsca na dwie sztuki obok siebie (np. jeśli jego salon jest szczególnie wąski), może zamiast tego zdecydować się na rozkładane sofy.

Czy mogę używać narzuty na moim fotelu bujanym?

Tak, na fotelach bujanych można używać pokrowców. Pokrowce są zwykle wykonane z tkaniny i zakrywają całe krzesło, aby nie brudziło się, gdy ktoś z nich korzysta.

Zabezpieczy również Twoją inwestycję w meble, ponieważ nie musisz kupować nowych pokryć za każdym razem, gdy chcesz zmienić kolor lub styl.

Jeśli istnieje jakakolwiek część krzesła, którą można usunąć (jak w przypadku niektórych rodzajów bujaków), to jest to miejsce, w którym pokryje się narzuta, a nie wszystko inne.

Nawet jeśli nic nie wypadnie, producenci czasami wykonują dwukolorowe elementy dla niektórych tkanin, co oznacza, że ​​dostarczają co najmniej jeden element, który pasuje do dowolnego koloru, którego szukasz.

Jak zapobiegać plamom na bujanym fotelu?

Jeśli masz fotel bujany, ważne jest, aby podjąć kroki, aby zapobiec uszkodzeniu mebli przez rozlane płyny. Jednym ze sposobów jest użycie pokrowców dla ochrony i stylu. Pokrowce są zwykle wykonane z tkaniny, którą można łatwo wyczyścić wodą lub mydłem, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Zapewniają również dodatkową wyściółkę podstawy krzesła, która pomaga chronić przed zużyciem spowodowanym ciągłym użytkowaniem.

Kiedy powinienem otrzymać nowe okładki?

To zależy od tego, jak często chcesz je zmieniać! Popularna opcja to co sześć miesięcy, ale zalecamy najpierw zmierzyć, jak długo trwają w twoim gospodarstwie domowym; zanim zdecydujesz, kiedy dokładnie je wymienić, aby nie skończyło się to zbyt szybko lub za wcześnie, a także za drogie lub za mało.

Jak dokładnie wyczyścić fotel rozkładany?

Możesz zacząć od odkurzania fotela rozkładanego. Po wyczyszczeniu przetrzyj tapicerkę wilgotną szmatką lub miękką szczotką. Następnie spryskaj go uniwersalnym środkiem czyszczącym, aby usunąć resztki brudu, które pozostały po odkurzaczu.

Co powinienem zrobić, jeśli moja narzuta się rozleje?

Jeśli wylejesz na pokrowiec coś takiego jak kawa, spróbuj od razu wytrzeć jak najwięcej, nie używając zbyt dużej ilości wody, aby plama nie osadziła się na tkaninie. Gdy skończysz, po prostu umyj i wysusz wszystko zgodnie z jego instrukcją!

Jakie są oznaki zużycia?

Jeśli zauważysz plamy lub rozdarcia na swoim rozkładanym fotelu, oznacza to, że nadszedł czas na nowe pokrowce! Inne wskaźniki to stopień zużycia materiału poszycia, czy nadmiar wyściółki wychodzi spod tylnej części amortyzacji z powodu zbyt intensywnego użytkowania, czy też widoczne są rozdarcia wokół szwów, co oznacza, że ​​zaczynają się pękać.