11 kreatywnych sposobów na zmianę przeznaczenia starego obrotowego krzesła biurowego

Wiele osób w biurze ma krzesło obrotowe. Może chodziło o to, co mieli z powrotem, gdy byli dzieckiem, albo to, co podarowali im rodzice w prezencie ukończenia szkoły. Niezależnie od tego, jak wygląda teraz Twoje stare krzesło obrotowe, istnieją sposoby na jego zmianę przeznaczenia i ponowne działanie! W tym artykule omówimy 11 kreatywnych sposobów na przekształcenie starego obrotowego krzesła biurowego w coś użytecznego.

Na co powinienem zwrócić uwagę przy zakupie nowych krzeseł biurowych?

Krok 1. Oto, na co należy zwrócić uwagę przy zakupie nowego krzesła biurowego:

11 kreatywnych sposobów na zmianę przeznaczenia starego obrotowego krzesła biurowego

Krok 2. Rozmiar osoby, która będzie z niego korzystać. Taki za duży lub za mały nie zapewni komfortu i ergonomii, co na dłuższą metę może prowadzić do bólu pleców. Szeroki zakres funkcji regulacji, takich jak wysokość siedziska i podłokietniki.

Krok 3. Wysokość oparcia, która może wystawać co najmniej jeden cal od siedziska krzesła, najlepiej więcej niż dwa cale. Dzięki temu kręgosłup pozostanie w neutralnej pozycji.

Krok 4. Regulowane podparcie lędźwiowe dla łagodzenia bólu dolnej części pleców i szyi (jeśli to możliwe). Odpowiednie ergonomiczne krzesło biurowe utrzyma kręgosłup w neutralnej pozycji, co zapobiega bólom pleców i karku.

Krok 5. Poduszka, która dopasowuje się do kształtu ciała, jest tym, czego należy szukać również podczas oglądania krzeseł biurowych. Krzesło powinno być w stanie dopasować się do krzywizn dolnej części pleców, bioder, ud i ramion, aby zapewnić maksymalny komfort.

Sposoby zmiany przeznaczenia starego obrotowego krzesła biurowego

Krok 1. Daj go dziecku, które uczy się obsługi komputera. Dzięki temu korzystanie z myszy i klawiatury jest łatwiejsze, a dzieci pokochają możliwość kręcenia się w kółko!

Krok 2. Przymocuj poduszkę na dwóch krzesłach, aby uzyskać natychmiastową podnóżek, na którym możesz położyć stopy, siedząc przy biurku. Działa to również jako podnóżek podczas oglądania telewizji.

Krok 3. Stwórz krzesło z podłokietnikami do trzymania książek, czasopism lub książek kucharskich, mocując dwa kije lub miotły z tyłu każdego podłokietnika.

Krok 4. Zmień ją w ławkę na patio, umieszczając na niej poduszki i dodając kilka poduszek. W razie potrzeby dodaj koła, aby móc nimi poruszać.

Krok 5. Użyj dwóch krzeseł jako stołu na przekąski lub napoje, umieszczając je na boku i przymocowując podłokietniki w kształcie litery X. Dołącz co najmniej dwa krzesła, aby utworzyć ławkę, która może służyć jako dodatkowe miejsce, gdy w domu są goście.

Krok 6. Zamień go w fotel bujany, przymocowując liny, sznurki, materiał i to, co masz po obu stronach pleców, aby Twoje dziecko miało coś, na czym może odepchnąć się stopami, gdy się kołysze. Dodaj naklejkę do tablicy z tyłu i użyj jej jako prowizorycznej sztalugi.

Krok 7. Zamocuj kółka po jednej lub obu stronach w celu przechowywania, na przykład pod łóżkiem. Użyj go jako stojaka pod telewizor, budując własny z tego, co masz dostępne w domu; książki są świetne, gdy są używane w ten sposób!

Czy krzesło biurowe powinno mieć kółka?

Wszystko zależy od tego, co planujesz zrobić z krzesłem. Jeśli będzie używany do cateringu, koła ułatwią poruszanie się. Osoba może również użyć ich jako prowizorycznego stołu lub ławki i upewnić się, że pod spodem jest wystarczająco dużo miejsca, aby nie uderzyć nogami o ziemię podczas siadania. Mogą nawet służyć jako stołek.

Jeśli krzesło ma tylko siedzieć w jednym miejscu, kółka nie są potrzebne.

Czy krzesła obrotowe są niebezpieczne?

Krzesła obrotowe to coś, co nazywają „nowością”. Dzieje się tak, ponieważ może być niebezpieczne, jeśli ktoś skręci zbyt mocno. Możliwe jest, że ktoś spadnie i zostanie zraniony, a nawet skręci kark. Dlatego przed zakupem upewnij się, że wiesz, jakie masz zamiary związane z krzesłem.

Istnieją również tak zwane „krzesła wolnoobrotowe”. Krzesła tego typu mają niższy i wolniejszy ruch obrotowy. W razie potrzeby można je łatwiej wydostać, ponieważ nie obracają się szybko.

Jak dostosować naprężenie pochylenia krzesła?

Naprężenie pochylenia krzesła można regulować za pomocą tak zwanego klucza imbusowego. Właśnie tego będziesz potrzebować, aby poluzować lub dokręcić nakrętkę pod siedziskiem biurka, co z kolei ułatwi lub utrudni wstawanie z krzesła.

Niektórzy ludzie lubią, gdy ich krzesła są maksymalnie odchylone do tyłu, podczas gdy inni lubią trochę napięcia, aby nie upaść do tyłu, gdy ich mięśnie zmęczą się i zaczną się poddawać.

Z tego, co masz na myśli, najlepiej jest trzymać krzesło z mniejszym oporem, ponieważ ułatwi to Tobie lub każdej innej osobie siedzącej na krześle podniesienie się bez pomocy rąk lub rąk.

Najprostszym rozwiązaniem jest rozebranie krzesła i wyjęcie tak zwanej przekładki spod siedziska, ale do tego celu potrzebny będzie klucz imbusowy i najlepiej będzie, jeśli pomoże Ci ktoś z pewnym doświadczeniem, ponieważ są małe części zaangażowanych w to przedsięwzięcie.