Jaki rozmiar ma poduszka na ciało? Najlepszy kompletny przewodnik

Jeśli jesteś ciekaw, jaki rozmiar ma poduszka na ciało, będzie to zależeć od rodzaju poduszki. Pamiętaj, że istnieją różne zastosowania poduszek do ciała, co oznacza, że ​​ich wzory i kształty również będą się różnić. Poduszki do ciała mogą mieć różne kształty, od typowych długich po wyjątkowe kształty liter.

Pomocne będzie zapoznanie się z różnymi rozmiarami poduszek na ciało, aby pomóc Ci wybrać najlepszą dla siebie. Być może już przyglądasz się konkretnemu typowi poduszki, ale musisz również zastanowić się, czy jej rozmiar odpowiada Twojemu typowi sylwetki. Dowiedz się więcej o wymiarach poduszek na tułów.

Jaki rozmiar ma poduszka na ciało? Najlepszy kompletny przewodnik

Jakie są rozmiary poduszek na ciało?

Ze względu na różne zastosowania poduszek na tułów, nie można oczekiwać od tej poduszki określonej formy. Różne kształty poduszek na tułów mogą być również dostępne w różnych rozmiarach, w zależności od producenta i materiału. Można jednak spodziewać się standardowych wymiarów dla każdej figury.

Klasyczne prostokątne poduszki na ciało

Na przykład typowa poduszka na ciało jest długa i obszerna, zwykle mierzy 20 cali szerokości i 76 cali długości. Niektóre marki mają nawet poduszkę na ciało w rozmiarze king-size o podobnym rozmiarze, ale również o wysokości 8 cali. A co z innymi rodzajami poduszek na ciało?

Poduszki w kształcie litery C, U, L i J

Inną znaną poduszką na ciało jest wariant w kształcie litery C, który mierzy 28 cali szerokości, 57 cali długości i 7 cali wysokości. Z drugiej strony można oczekiwać, że poduszki w kształcie litery U będą miały wymiar 27 cali szerokości, 55 cali długości i 6 cali wysokości. I wreszcie, poduszka w kształcie litery L ma 14 cali szerokości, 54 cale długości i 5 cali wysokości, podczas gdy odpowiednik w kształcie litery J ma 28 cali szerokości, 63 cale długości i 7 cali wysokości.

Rodzaje poduszek

Prostokątny

Najpopularniejszym typem poduszki na ciało jest wariant prostokątny i prosty. Poduszki te zapewniają wsparcie całego ciała, ponieważ mają duży rozmiar, aby dotrzeć do głowy, szyi, pleców, kolan i nóg. Jednak może to być również wadą, jeśli masz ograniczoną przestrzeń na łóżku.

Jeśli chodzi o materiały, klasyczne poduszki na ciało wykorzystują włókna poliestrowe i piankę z pamięcią kształtu. Możesz jednak znaleźć również inne materiały pasujące do każdego rodzaju podkładu. Na przykład ci, którzy chcą czegoś twardego, mogą skorzystać z łuski gryczanej, a śpiący, którzy wolą przytulać się miękką poduszką na ciało, mogą wybrać produkty puchowe.

W kształcie litery U

Innym faworytem wśród osób śpiących jest poduszka na ciało w kształcie litery U. Unikalny kształt oznacza, że ​​otrzymujesz dwie proste poduszki na ciało z krzywizną. Poduszka w kształcie litery U również będzie potrzebować miejsca w łóżku, ale zmniejszenie nacisku i wygoda, jakie zapewnia, mogą być warte kompromisu.

W szczególności kobiety w ciąży odnoszą największe korzyści z tego kształtu. Mogą używać tej poduszki podczas snu na boku, a krzywizna podtrzymuje również głowę i szyję. Większość dostępnych na rynku poduszek w kształcie litery U jest plastyczna i można je swobodnie skręcać, aby dostosować je do swoich potrzeb.

Kształt litery C

Oprócz poduszek w kształcie litery U, innym zakrzywionym typem, który może Ci się spodobać, są warianty w kształcie litery C. Stanowią dobrą alternatywę dla osób z ograniczoną przestrzenią w łóżku, a także można je złożyć zgodnie z potrzebą wsparcia. Możesz nawet użyć poduszek w kształcie litery C, na których możesz oprzeć się podczas siedzenia.

Podczas snu nadal możesz uzyskać wsparcie dla głowy i ramion za pomocą poduszki w kształcie litery C. W zależności od rozmiaru i sposobu jej ułożenia, dzięki tej poduszce możesz również zmniejszyć ucisk w biodrach i kolanach. Jeśli nie, możesz go użyć do uniesienia określonego obszaru ciała.

Kształt litery L

Poduszka na ciało, którą łatwo będzie umieścić między kolanami a nogami, to typ w kształcie litery L. W ten sposób utrzymujesz biodra na doskonałym poziomie, aby zapobiec odchyleniom w pozycji podczas snu. Zapobiegnie również bólowi dolnej części pleców, ponieważ biodra nie będą się zbytnio rozciągać.

Oprócz zapewniania podparcia kolan, nadal możesz używać poduszki w kształcie litery L jako poduszki na ciało, aby zachować neutralny kręgosłup. Użyj go, aby podeprzeć głowę i szyję, aby zapobiec bólowi szyi. Niektóre warianty na rynku mają nawet rozmiar, w którym jedna strona jest dłuższa.

J-kształt

Jeśli chcesz czegoś bardziej zaokrąglonego niż poduszka w kształcie litery L, rozważ poduszkę na ciało w kształcie litery J. Możesz go używać, aby zapewnić komfort całego ciała lub celować w konkretną część ciała, taką jak szyja lub głowa. Chociaż istnieją poduszki w kształcie litery L o nierównej długości, ten wymiar jest bardziej powszechny w przypadku poduszek w kształcie litery J.

Możesz również użyć poduszki w kształcie litery J, aby zmniejszyć nacisk na biodra i kolana z powodu krzywizny. Niektórzy producenci mają nawet ten typ poduszek jako poduszkę do karmienia, której można również użyć do podparcia guzka i pleców dziecka. A ponieważ jest mniejsza niż poduszka w kształcie litery U, nie będzie przeszkadzać Twojemu partnerowi.

Wniosek

Oprócz poduszek, na których kładziemy głowę, musisz również rozważyć zakup poduszki na ciało, która będzie towarzyszyć Ci podczas nocy. Ale jaki rozmiar ma poduszka na ciało? Istnieją różne warianty tej ładnej poduszki, a jej rozmiar będzie zależał od kształtu.

Typowy prostokątny typ ma 20 cali szerokości i 76 cali długości, podczas gdy inny ulubiony, poduszka w kształcie litery U, ma 27 cali szerokości i 55 cali długości. Możesz oczekiwać, że wymiary będą się różnić w przypadku innych poduszek, takich jak warianty C, L i J. Co więcej, sam producent może mieć zupełnie inny rozmiar.