Etapy uprawy bakłażana

Znaczenie znajomości różnych etapów uprawy bakłażana w ogrodach, szklarniach i farmach zapewni najlepsze produkty przez cały rok. Każda roślina ma swoje etapy wzrostu, które obejmują sadzenie nasion, kiełkowanie, kiełkowanie, sadzonkę, sadzenie, kwitnienie, sadzenie owoców, sadzenie nasion i wiele innych.

Jakie są etapy uprawy bakłażana

Bakłażany są bardzo ładne w ogrodzie. Te gatunki roślin pochodzą z rodziny Solanaceae uprawianej na całym świecie ze względu na posiadanie jadalnych owoców. Popularny fioletowy typ jest używany w kuchni dla różnych kuchni. Zazwyczaj bakłażany są składnikami do gotowania i są klasyfikowane jako botaniczne.

Etapy uprawy bakłażana

Poniżej znajdziesz etapy, przez które przechodzą bakłażany podczas sadzenia, uprawy i zbioru.

Nasiona

Po zasianiu nasion na ciepłej glebie kiełkowanie tych nasion bakłażana zajmuje około jednego do dwóch tygodni. W przypadku sadzonek, gdy tylko wykiełkują, sadzonki rosną do 10 tygodni przed przygotowaniem do etapu przesadzania.

Możesz przypuszczać, że te sadzonki są wystarczająco silne, aby można je było przesadzić, gdy rozwiną się z czterech do sześciu liści. Pamiętaj jednak, że niższe temperatury są zabójcze dla sadzonek, więc przed przesadzeniem na farmach tuneli foliowych musi być około 65 stopni Fahrenheita lub 18 stopni Celsjusza.

Dorosłe Bakłażany

120 dni. Jest to liczba dni przed osiągnięciem przez bakłażany dojrzałości, w zależności od ich wariantu lub typu. Kiedy dojrzeją, wypuszczają główną łodygę z rozgałęzionymi różnymi innymi łodygami. Te łodygi rozszerzają się, by urosnąć, charakteryzują się owalnym kształtem liści, które mają skórzastą teksturę.

Co ciekawe, są liście, z których wiele ma nawet kolce lub włosy. Te uprawy mogą wzrosnąć do czterech stóp, z dojrzałymi uprawami, które należy postawić, aby owoce nie ciągnęły ich w kierunku gleby.

Kwiaty i owoce

Etap dojrzałości tych bakłażanów wydobywa kwiaty o purpurowych i gwiaździstych kształtach. Samopylne kwiaty pochodzące zarówno z męskich, jak i żeńskich organów z kwiatów. Następnie owoce kwitną z żeńskiej części kwiatu bakłażana.

A potem masz owoce. W zależności od omawianego rodzaju bakłażana owoce te mogą być prążkowane, fioletowe lub białe. Wiele z tych bakłażanów wytwarza fioletowe owoce, które w okresie dojrzewania dorastają do 10 cali. Różne bakłażany mogą uprawiać i owocować do 80 dni.

Faza zbiorów

Jest ostatni etap uprawy bakłażana i jest to faza zbioru. co się tutaj stało? Gdy owoce zaczną się rozwijać, można je zbierać, gdy są młode, kilka dni od dojrzałości, aby uzyskać jak najlepszy smak.

Jak stwierdzić, czy owoce bakłażana są już dojrzałe? Są one możliwe, gdy mają błyszczącą skórę i jędrną konsystencję. Jeśli chcesz zebrać nasiona do sadzenia, możesz poczekać, aż te owoce będą wystarczająco duże z matową skórką i staną się bardziej miękkie w dotyku.

Jak długo trwa uprawa bakłażana?

Dowiedziałeś się o przedziałach czasowych z poprzednich akapitów, jeśli chodzi o te etapy wzrostu bakłażana. Jednak dowiesz się o nich więcej w tej części bloga, gdzie omówimy, jak długo trwa uprawa tych bakłażanów.

Zazwyczaj bakłażany potrzebują maksymalnie 120 dni, aby osiągnąć dojrzałość z nasion, ale wybór szybciej dojrzewającego wariantu dla najlepszych warunków wzrostu może zapewnić świeższe i bardziej dojrzałe bakłażany w mgnieniu oka. Bakłażany z farmy na stół są na wyciągnięcie ręki.

Kiedy rośniesz z nasion, rośliny te wymagają dłuższego okresu dojrzewania i nie będą się rozwijać w chłodniejszych środowiskach. Jeśli chcesz wyhodować je z nasion, musisz je uprawiać w pomieszczeniu. Mija około 10 tygodni przed średnią datą ostatniego lukru z Twojej okolicy.

Jeśli chcesz wyhodować je z przeszczepów, najpierw ogrodnik może je zabrać ze swojego centrum ogrodniczego, ale pamiętaj, aby kupować je do końca ostatecznego terminu szronu. Wybierz rośliny o bardziej zwartym i gęstszym wzroście. Upewnij się, że nie przyspieszasz procesu, kupując rośliny z kwiatami. Mogą one spowolnić wzrost, ponieważ zostały przesadzone, prowadząc do mniejszej liczby bakłażanów podczas zbiorów.

Teraz, jeśli chcesz je uprawiać w chłodniejszym klimacie, będziesz musiał się dostosować. Możesz pokryć glebę wokół tych roślin czarną ściółką wykonaną z tworzywa sztucznego, aby podnieść temperaturę gleby, promując szybszy wzrost.

Jeśli nadejdą późne mrozy, upewnij się, że bakłażany są przykryte osłonami rzędów i gorącymi czapkami, aby uniknąć uszkodzeń. Te czapki to pojedyncze osłony z rośliny z tworzywa sztucznego lub papieru, które zatrzymują ciepło słoneczne i przyspieszają proces wzrostu.

Ile bakłażanów otrzymujesz na roślinę?

Standardowe bakłażany mogą wytwarzać fioletowo-czarne owoce w kształcie jajka po czterech do sześciu dużych, zaokrąglonych owocach z każdej rośliny.

Oto krok po kroku, jak prawidłowo sadzić te bakłażany:

  • Zacznij od wysiewu nasion w pomieszczeniu na dziewięć tygodni przed ostatnimi fazami wiosennego szronu. Nasiona te mają tendencję do szybszego kiełkowania w temperaturze 90 stopni Fahrenheita. Możesz jednak kupić rośliny szkółkarskie w wieku od sześciu do ośmiu tygodni, zanim zaczniesz.
  • Wybierz miejsce sadzenia. Najlepiej polecana strona to słoneczne miejsce, które zapewnia najlepsze wyniki. Bakłażany dobrze rosną na obszarach o pH gleby od 5,8 do 6,5 dla idealnego wzrostu.
  • W przypadku nawozu doglebowego wymagają tylko umiarkowanych ilości. Możesz zdecydować się na umieszczenie około cala tych związków w grządce około tygodnia przed sadzeniem.
  • Zacznij od sadzenia, postaw te rośliny natychmiast w odległości około dwóch cali od rośliny, aby zapewnić wsparcie podczas ich wzrostu. Dla osób żyjących w niższych temperaturach możesz rozważyć posiadanie osłon na rzędy, aby te bakłażany były cieplejsze i bardziej osłonięte. Zostaw obszary do zapylania dla tych pszczół. Możesz również dodać warstwy ściółki, aby zatrzymać wilgoć i powstrzymać chwasty.

Uprawiaj bakłażany z Krostrade

Krostrade.com to serwis oferujący namioty, szklarnie, stojaki na rowery i nie tylko. Zaleca się uprawę roślin, takich jak bakłażany, w szklarniach, ponieważ uzyskuje się idealną temperaturę. Więcej informacji znajdziesz na www.krostrade.com.