Jak zrobić poduszkę w rolce. Przewodnik dla początkujących w dwóch krokach

Wystarczą tylko dwa kroki, aby opanować, jak zrobić poduszkę w rolce. Nie zniechęcaj się do robienia innych kształtów poduszek od tradycyjnych prostokątnych, ponieważ nawet poduszki w rolkach są wygodne w wykonaniu. Co więcej, pamiętaj, że ten sam kształt sprawia, że ​​ten rodzaj poduszki jest bardzo wszechstronny.

Z poduszkami wzmacniającymi, poduszkami rolowanymi lub jakkolwiek je nazwiesz; możesz mieć tak wiele zastosowań dzięki temu szybkiemu projektowi DIY. Możesz umieścić je w różnych miejscach podczas leżenia lub siedzenia, aby złagodzić ból ciała i zmniejszyć nacisk. Zwinięty kształt ułatwia również umieszczenie tych poduszek w dowolnym miejscu ciała, aby skorygować postawę, zachowując neutralny kręgosłup.

Jak zrobić poduszkę rolkową

Krok 1. Projektowanie

Koniec

Nie powinieneś się bać, że zrobisz własną poduszkę w rolce, ponieważ jest to proste, ale projektowanie jest konieczne ze względu na unikalny kształt. Oznacza to wcześniejsze przygotowanie końców poduszek i ciała. W przypadku końców poduszek zmierz średnicę końca poduszki i dodaj cal na naddatek na szew. Wytnij dwa kółka z tkaniny i zaznacz ich krawędź jako prowadnicę dla lamówki.

Ciało

Korpus poduszki będzie miał wtedy wymiary długości rolki z calowym naddatkiem na szew. W przypadku typowej poduszki rolowanej o wymiarach 9 na 14 cali, będziesz potrzebować 10-calowych kółek na końcach, a wkładka do ciała będzie miała 15 na 29 i ¼ cala. Możesz dostosować te wymiary do zamierzonego rozmiaru poduszki.

Jeśli nadal mylisz się z wymiarami poduszki, 15 cali to długość poduszki plus cal naddatku. 29 i ¼ cala pochodzi od średnicy poduszki, która jest 9 pomnożona przez 3,14 przed dodaniem cala naddatku. Zauważ, że 3,14 i cal naddatku to wartości bezwzględne.

Krok 2. Szycie

Zamocuj lamówki na końcach i opcjonalny zamek błyskawiczny na korpusie

Gdy masz już kawałki, możesz zacząć konstruować swoją poduszkę. Zacznij od przyszycia lamówki na końcu poduszki przed szyciem ciała, a możesz wszyć lamówki w naddatek na szew po prawej stronie materiału na każdym kółku. W przypadku ciała po prostu dopasujesz krawędzie prostokątnych kawałków i zszyjesz szwy, pozostawiając otwór lub możesz dodać zamek błyskawiczny.

Konstrukcja poduszki

Na koniec przymocuj końce poduszki rolowanej, zaczynając od jednej strony. Będziesz mieć łatwiejszy czas, jeśli złożysz koło na ćwiartki, a następnie przypniesz je na jednym końcu przed szyciem. Po zakończeniu naciśnij szwy i odwróć wkładkę na prawą stronę.

Nadzienie

Wypełnij poduszkę rolowaną tyle, ile potrzebujesz, aż uzyskasz idealną strukturę. Niektórzy nawet dodają kształt poduszki do środka, aby poprawić kształt poduszki. Następnie możesz bezpiecznie uszyć otwór lub zapiąć pokrowiec.

Jak używać poduszki zwijanej

Cylindryczny kształt poduszek w rolce sprawia, że ​​nadają się do różnych pozycji do spania. Na początek przytulanie poduszki z rolki pomoże wyrównać kręgosłup podczas snu. Akt przytulania będzie również pobudzał hormony dobrego samopoczucia dla lepszej jakości snu.

Podobnie jak poduszki na ciało, można użyć poduszki rolowanej, aby zmniejszyć nacisk i napięcie w różnych obszarach ciała. Możesz umieścić go pod szyją lub pod plecami, aby złagodzić ból ciała. I wreszcie, uniesienie nóg lub stóp za pomocą poduszki na ciało może pomóc poprawić krążenie krwi.

Ogólnie rzecz biorąc, kształt poduszki zwijanej zapewnia wygodę i wsparcie ze względu na podwyższenie, jakie zapewnia.

Jak prawidłowo spać

Aby jeszcze bardziej pomóc Ci w osiągnięciu idealnej pozycji do spania, oto kilka wskazówek dotyczących różnych pozycji. W takich przypadkach możesz użyć poduszki z rolki.

Na plecach

Eksperci zalecają spanie na plecach jako idealną pozycję, szczególnie jeśli nie cierpisz na bezdech senny. Ta pozycja pozwala twojemu ciału mieć dobrze wyrównany kręgosłup, ale nadal potrzebujesz poduszki do podparcia głowy, więc jest ona naturalnie wyrównana z ramieniem. Tutaj możesz umieścić poduszkę zwijaną z tyłu szyi.

Po twojej stronie

Niektóre osoby śpiące, na przykład kobiety w ciąży lub cierpiące na refluks żołądkowy, wymagają spania na boku, aby osiągnąć komfort. Ponieważ jednak jest to nienaturalne dla Twojego kręgosłupa, musisz położyć się na grubej poduszce, aby głowa pozostała między ramionami. Możesz również umieścić poduszkę rolowaną między nogami jako dodatkowe wsparcie.

Na brzuchu

Ostatnia i najmniej zalecana pozycja do spania znajduje się na brzuchu. Chociaż może to być wygodne, ta pozycja odbiega od głowy najbardziej od ciała. Potrzebujesz płaskiej poduszki, aby nie obciążać pleców.

Wniosek

Jedną z najbardziej wszechstronnych poduszek jest poduszka w rolce. Możesz nawet dowiedzieć się, jak zrobić w domu poduszkę rolowaną i uzyskać coś bardziej dostosowanego do Twoich potrzeb. Zacznij od zaprojektowania części, które są okrągłymi końcami i korpusem tuby.

Następnie możesz dodać lamówkę na obu końcach i uszyć ciało, korzystając z naddatków na szew. Zacznij szyć jeden koniec jako pierwszy i możesz obrócić wkładkę na prawą stronę. Na koniec wypchaj poduszkę rolowaną do idealnej formy, zaszyj otwór lub użyj zamka błyskawicznego.