Jak zrobić poduszkę na hemoroidy w 2 prostych krokach

Czy wiesz, że możesz szybko nauczyć się, jak zrobić poduszkę na hemoroidy w dwóch krokach? Jeśli jesteś zaznajomiony z robieniem poduszki z pączka, metoda jest podobna. Możesz również wybrać konkretne materiały, aby uzyskać jak najwygodniejszą poduszkę.

Hemoroidy mogą być bolesne i nieprzyjemne. Dlatego używanie poduszki w kształcie pączka z otworem pośrodku może złagodzić te warunki podczas siedzenia. Możesz dobrze wykorzystać swoje umiejętności szycia i uwolnić się od hemoroidów.

Jak zrobić poduszkę na hemoroidy w 2 prostych krokach

Jak zrobić poduszkę z pączka na hemoroidy

Krok 1. Projekt

Pierwszym krokiem do wykonania poduszki na hemoroidy jest jej zaprojektowanie. Rozważ poduszkę w kształcie pączka, ponieważ zapewni amortyzację podczas siedzenia, aby złagodzić obrzęki i zapobiec tworzeniu się nowych. Wytnij dwa kółka na materiale odpowiednim dla siebie rozmiarem.

Możesz spróbować usiąść na kółkach z tkaniny, aby zobaczyć, czy będą wspierać twój stan. Otwór w środku powinien mieć odpowiednią średnicę, aby złagodzić hemoroidy. Z drugiej strony sam pączek powinien być również proporcjonalny do twojego typu ciała.

Krok 2. Szyj i wyrabiaj

Ostatnim krokiem jest po prostu zszycie ze sobą dwóch kawałków materiału i wypchanie poduszki hemoroidalnej. Chcesz ułożyć dwa kawałki materiału na lewą stronę, a następnie uszyć wokół kształtu pączka. Pomoże to wzmocnić poduszkę, aby szwy były trwałe.

Następnie wykonaj cięcie od zewnątrz do środka, aby można było odwrócić poduszkę na prawą stronę. Zszyj górną część od wewnątrz, a następnie wypchaj poduszkę, aby uzyskać pożądany kształt. Na koniec zszyj dolną część blisko i zakończyłeś zadanie.

Innym sposobem na wykończenie poduszki hemoroidalnej jest pozostawienie szczeliny podczas szycia wokół poduszki. Tylko upewnij się, że szwy są trwałe. Jest to prostsze, ponieważ możesz użyć otworu, aby obrócić poduszkę, a następnie wepchnąć ją przed zszyciem poduszki.

Co wziąć pod uwagę podczas robienia poduszki na hemoroidy?

Oprócz kształtu i rozmiaru powstałej poduszki w kształcie pączka, musisz pamiętać o jakości ściegów podczas robienia poduszki. Pamiętaj, że będziesz na nim siedział przez dłuższy czas, więc nie powinien łatwo się rozerwać. Sama poduszka powinna również pasować do siedzeń i krzeseł, z których korzystasz, aby zapewnić wygodę.

A co z materiałami? Sam materiał powinien być oddychający, a jednocześnie wytrzymały, nawet po kilkukrotnym praniu. Z drugiej strony wypełnienie może być pianką z pamięcią kształtu, która zapewnia optymalne zmniejszenie ucisku.

Robiąc poduszkę na hemoroidy, możesz również stworzyć osobną poszewkę na poduszkę, którą możesz wyprać. W ten sposób nie musisz deformować samej poduszki podczas prania. Możesz również zrobić ukryty zamek błyskawiczny, aby później wymienić wypełnienie.

Jak siedzieć z hemoroidami

Poduszka hemoroidalna, przypominająca kształtem pączek, przyniesie ulgę i komfort w przypadku hemoroidów. Istnieją jednak również sposoby na to, aby siedzenie z hemoroidami lepiej wspierało ten stan. Na przykład powstrzymaj się od siedzenia na jakiejkolwiek twardej powierzchni, ponieważ może to sprzyjać zaparciom lub powstawaniu nowych hemoroidów.

Jeśli jesteś w toalecie, chcesz również przykucnąć, aby wygodnie przejść. Pamiętaj, że każda inna pozycja może aktywować hemoroidy. Uważaj na swoje punkty nacisku, niezależnie od wykonywanej czynności.

Jak spać z hemoroidami

Spanie z hemoroidami może być niewygodne, ale można również użyć poduszek, aby zmniejszyć ucisk kanału odbytu. Jeśli umieścisz poduszkę pod kolanami, pomoże to również z obciążeniem dna miednicy, co dodatkowo złagodzi dyskomfort. Jeśli chodzi o samą pozycję do spania, może to być trudne.

Idealną pozycją byłaby pozycja na brzuchu, ponieważ nie celujesz w obszar odbytu. Pomogłoby to również umieścić kolejną poduszkę pod biodrami, aby nie przewrócić się na plecy później w nocy. Na koniec załóż coś oddychającego i miękkiego, na przykład bawełnianą bieliznę.

Jak złagodzić ból hemoroidów i promować gojenie

Powinieneś skonsultować się z lekarzem, aby uzyskać zalecenia, aby twój stan był komfortowy i przyspieszyć proces gojenia. Są jednak dwie rzeczy, które możesz zrobić samodzielnie, aby jeszcze bardziej pomóc w leczeniu hemoroidów. Obejmują one żywność, którą jesz i domowe środki zaradcze.

Dieta

Twoja dieta może pomóc w opanowaniu hemoroidów. Samo dodanie większej ilości błonnika do tego, co jesz, może zapobiec zaparciom. Niektórzy zalecają nawet dodanie rano łyżki oleju mineralnego z jogurtem, aby pomóc w przemijaniu.

Domowe środki zaradcze

Oprócz diety, niektóre praktyki w domu mogą przynieść ulgę i sprzyjać gojeniu. Na przykład spróbuj siedzieć w wannie sitz dwa do trzech razy dziennie przez 15 minut. Możesz także wypróbować produkty dostępne bez recepty, takie jak kremy łagodzące.

Wniosek

Siedzenie na poduszce w kształcie pączka zamiast na płaskiej powierzchni może złagodzić dyskomfort związany z hemoroidami. Możesz nawet nauczyć się robić poduszkę na hemoroidy w domu, a to tylko dwa kroki! Zacznij od wycięcia dwóch kawałków tkaniny w kształcie pączka.

Upewnij się, że powstała poduszka będzie pasować do Twojego typu sylwetki, a średnica otworu na poduszkę będzie wygodna dla hemoroidu. Następnie zszyj kawałki materiału razem, a następnie odwróć wkładkę na prawą stronę. Wypchaj poduszkę, zszyj ją i voila!

Możesz mieć wygodniejsze siedzenie bez zachęcania do nowych hemoroidów.