Jak prać poduszkę dekoracyjną?

Zastanawiałeś się kiedyś, jak umyć ozdobną poduszkę? Przy odpowiedniej pielęgnacji poduszek możesz trzymać swoich puszystych towarzyszy przy sobie przez długi czas.

Biorąc pod uwagę, że poduszki zapewniają Twojemu domowi zarówno walory funkcjonalne, jak i estetyczne, powinieneś zadbać o ich świeżość i czystość. Nie musi to być dla Ciebie żmudny obowiązek. Możesz mieć łatwy czas w ich utrzymaniu, jeśli zrobisz to we właściwy sposób.

Jak prać poduszkę dekoracyjną?

Korzyści z używania poduszki dekoracyjnej

Czy wiesz, że poduszki dekoracyjne to jedne z najważniejszych elementów dekoracyjnych w Twoim domu? Oprócz tego, że są najtańszą opcją, jeśli chodzi o zmianę wystroju domu, są również niezwykle wszechstronne. Aby lepiej zrozumieć niektóre korzyści wynikające z używania poduszek dekoracyjnych w domu, zapoznaj się z poniższymi informacjami:

Pozwalają wyrazić swoją artystyczną stronę

Pokazanie swojej osobowości poprzez wystrój domu jest łatwe dzięki dekoracyjnym poduszkom. Możesz zdecydować się na podkreślenie stylu, używając kolorowych poszewek na poduszki lub takich, które mają na nich zabawne lub uderzające wzory. Ty ustalasz zasady!

Możesz być na bieżąco z najnowszymi trendami deko

Jeśli jesteś kimś, kto chce być na bieżąco z najnowszymi trendami, zawsze możesz zadbać o świeży i nowoczesny wygląd swojego domu dzięki dekoracyjnym poduszkom. Ozdobne wzory poduszek, od subtelnych po egzotyczne, mogą błyskawicznie ustawić motyw Twojej przestrzeni.

Jak prać poduszkę dekoracyjną

Każdy kocha miękką, wygodną i pięknie zaprojektowaną poduszkę dekoracyjną. Ale większość ludzi zapomina, że ​​te ulubione przedmioty, które zdobią salon, również wymagają od czasu do czasu odpowiedniej uwagi.

Istnieje kilka sposobów na to, aby poduszki dekoracyjne były nieskazitelnie czyste i dobrze pachniały. Ponieważ są one zwykle wyświetlane w obszarze kanapy lub łóżka, sensowne jest ich regularne czyszczenie, być może przynajmniej raz w miesiącu.

Ale przede wszystkim upewnij się, że poduszki do rzucania mają zdejmowaną lub nieusuwalną osłonę. Oto kilka praktycznych technik czyszczenia poduszek bez ryzyka ich zniszczenia.

Krok 1: Określ rodzaj poduszki

Bardzo ważnym, ale pomijanym krokiem w procesie czyszczenia jest określenie rodzaju poduszki. Są takie, które trzeba prać ręcznie. Są też takie, które wymagają czyszczenia na sucho. Przeważnie można je jednak umieścić w pralce, aby ułatwić pranie.

Jeśli nie masz pewności, która metoda pasuje do Twoich poduszek, zapoznaj się z poniższym przewodnikiem. Skóra wymaga czyszczenia punktowego. Bawełna, len i poliester nadają się do prania ręcznego. Jedwab, wełna, aksamit i tapicerka muszą być czyszczone chemicznie.

Krok 2: Dokładnie sprawdź metkę producenta

Po ustaleniu rodzaju poduszki i materiału, sprawdź ponownie. Poduszki dekoracyjne zazwyczaj posiadają metkę producenta. Dzięki temu dowiesz się, jak najlepiej je wyczyścić. Następnie możesz wykonać punktowe testowanie tkaniny.

Co to oznacza? Cóż, zanim zdecydujesz się na nałożenie produktu chemicznego na poduszkę, najpierw sprawdź, czy jest to bezpieczne. Zaopatrz się w biały ręcznik i odpowiedni środek czyszczący do tkaniny na poduszkę.

Na ręcznik i poduszkę nanieś niewielką ilość środka czyszczącego (kleik jest w porządku). Naciskaj przez pół minuty. Sprawdź, czy z Twojej poduszki na ręczniku nie występuje przebarwienie. Następnie pozwól poduszce wyschnąć i ponownie sprawdź, czy nie ma plam, przebarwień lub wyblaknięcia koloru.

Krok 3: użyj ciepłej wody do ręcznego mycia poduszek

Do ręcznego prania poduszek do rzucania używaj ciepłej wody. Wymieszaj łyżkę niskopienącego detergentu, aż zobaczysz bąbelki. Włóż poduszki, dokładnie masując zewnętrzną powierzchnię, aby pozbyć się brudu.

Po usunięciu plam umyj poduszki pod bieżącą zimną wodą. Zmyj nadmiar mydła i bąbelków, zanurzając je w zimnej wodzie. Pozostaw je do wyschnięcia na powietrzu, całkowicie wolne od wilgoci.

Krok 4: Wypróbuj lekkie czyszczenie gąbką szamponem

Czasami twoje dekoracyjne poduszki do rzucania mogą skorzystać z lekkiego czyszczenia gąbką. Zaopatrz się w gąbkę i wysokiej jakości szampon do tapicerki. Rozpocznij nakładanie płynu okrężnymi ruchami.

Pomaga to usunąć plamy z akcentów, dekoracji lub wykończeń poduszek. Po usunięciu plam poduszkę można wysuszyć. Po prostu osusz plamy czystym białym ręcznikiem.

Krok 5: Namocz ciepłą wodę lub ustaw delikatny cykl do prania w pralce

Nasze poduszki do rzucania są bardzo podatne na roztocza, kurz i pleśń. Jeśli twoja poduszka do rzucania jest wykonana z solidnej pianki, trudniej jest ją odpowiednio wyczyścić, nawet w pralce. Ale nie martw się, ponieważ nadal możesz wykonać zadanie.

Najpierw zdejmij poszewkę na poduszkę. Następnie zanurz wkładkę piankową w wannie lub dużym zlewie wypełnionym ciepłą wodą. Dodaj trochę łagodnego detergentu. Dokładnie wyczyść, spłucz i osusz piankę.

Do prania w pralce ustaw delikatny cykl i nałóż łagodny detergent na ciepłą wodę. Jeśli maszyna jest wyposażona w mieszadło, zrównoważ obciążenie, umieszczając poduszki z każdej strony. Po umyciu włóż je do suszarki z ustawieniem „bez ogrzewania”, aby zachować puch.

Krok 6: Przetrzyj je wilgotną szmatką z roztworem do czyszczenia na sucho przed suszeniem na powietrzu

Chociaż Twoje poduszki do rzucania wymagają profesjonalnych usług pralni chemicznej, nadal możesz coś zrobić, aby je wyczyścić. Używaj wilgotnej szmatki do regularnego wycierania. Lub spryskaj powierzchnię poduszki roztworem do czyszczenia na sucho, a następnie wysusz na powietrzu.

Na wynos

Czytanie o tym, jak prać ozdobną poduszkę, zwiększa trwałość Twoich poduszek. Czas zacząć właściwie traktować poduszki do rzucania. Jeśli chcesz zachować ich kształt, kolor i styl, powinieneś zwrócić uwagę na te pomocne wskazówki.