Jak zrobić poduszkę dla dziecka. Najlepszy 3-stopniowy przewodnik

Możesz nauczyć się, jak łatwo zrobić poduszkę dla dziecka w trzech krokach. Chociaż możemy używać uniwersalnych poduszek ciążowych jako poduszek dla niemowląt, najlepiej byłoby, gdyby nasze maluchy miały własne. Najlepsze jest to, że możesz dostosować poduszkę dla dziecka, a sam proces jest nawet prosty.

Czym jest poduszka dla dziecka? Pamiętaj, że wbrew nazwie Twoje dziecko musi spać na płaskiej powierzchni przez długi czas, zanim będzie potrzebowało poduszki do spania. Dlatego poduszka dla niemowląt odnosi się do poduszki do karmienia, która zwykle ma kształt litery U.

Jak zrobić poduszkę dla dziecka?

Krok 1. Projektowanie

Pierwszym krokiem jest zaprojektowanie samej poduszki dla dziecka. Pamiętaj, że istnieją różne rodzaje poduszek dla niemowląt i jedną możesz wprowadzić dopiero w wieku 18 miesięcy. Dlatego możesz zamiast tego zrobić poduszkę do karmienia w kształcie litery U.

Po przygotowaniu wzoru możesz go użyć do wycięcia tkaniny poduszki dla niemowląt. Wytnij dwa kawałki bawełnianej tkaniny w kształcie litery U i postępuj zgodnie z pomiarami. To typowe, że te poduszki nie potrzebują naddatku na szew podczas wycinania wzoru, ale odpowiednio się dostosowują.

Krok 2. Szycie

Drugim krokiem jest zszycie tych dwóch kawałków materiału. Zacznij od przypięcia ich prawą stroną do środka, aby szycie było wygodniejsze. Sprawdź jeszcze raz, czy krawędzie są dobrze wyrównane, a następnie zacznij szyć od górnej krawędzi, a następnie dookoła, ale pamiętaj, aby zostawić miejsce na późniejsze obracanie.

Odstęp około 5 cali powinien wystarczyć i pozwolić na pół cala naddatku na szew. Na koniec wzmocnij szwy, szyjąc wstecz, aby poduszka poradziła sobie z wypchaniem. Istotne jest również, aby wyciąć nacięcia blisko szwów zakrzywionych krawędzi w odległości jednego cala.

Krok 3. Farsz

Ostatnim krokiem w tworzeniu poduszki dla dziecka jest jej wypchanie. Skorzystaj z pozostawionej wcześniej szczeliny i wywróć poduszkę na lewą stronę. Musisz ścisnąć szwy żelazkiem i całkowicie odsunąć ramiona, aby otrzymać wygodną poduszkę dla dziecka i nie pozostawić żadnych szczelin. Zacznij napychać poduszkę, aż będzie twarda, ponieważ chcesz, aby zapewniała dobre podparcie.

Typowym wypełnieniem poduszek dla niemowląt, zwłaszcza poduszek do karmienia, jest wypełnienie z włókna poliestrowego, ponieważ jest łatwe do znalezienia, niedrogie i można je prać. Gdy będziesz zadowolony z kształtu poduszki, przypnij otwór i zszyj bezpiecznie. Pamiętaj, aby nie pozostawiać szczelin na poduszkę do karmienia, w których wypełnienie może się wylać podczas użytkowania.

Jak używać poduszki dla niemowląt

Karmienie i karmienie

Poduszki dla niemowląt to głównie poduszki do karmienia, które zapewniają bezpieczne podparcie dziecka i zapewniają wygodę podczas karmienia. Aby użyć poduszki, którą właśnie wykonałeś wcześniej, umieść ją wzdłuż boku lub części ciała, w której będzie dziecko. Ustaw dziecko tak, aby jego brzuszek był zwrócony do twojego ciała, a stopy znajdowały się pod twoim pachą.

Delikatnie połóż dziecko w poduszce tak, aby leżało na boku. Chcesz, aby brzuszek Twojego dziecka był skierowany do Ciebie, aby uniknąć problemów z połykaniem lub refluksem żołądkowym. Możesz również użyć tej poduszki podczas karmienia butelką.

Połóż poduszkę na kolanach lub boku i połóż się z ramieniem, którym będziesz podpierać główkę dziecka na poduszce. Sprawdź, czy Twoje dziecko leży lekko pochylone, a jego głowa jest lekko pochylona do góry, aby uniknąć dyskomfortu i problemów. Eksperci zalecają również, aby opiekunowie znaleźli pozycję z dobrym podparciem pleców, a dziecko na poziomie piersi z wyprostowaną szyją podczas karmienia piersią.

Czas na brzuszku

Podobnie jak poduszka Boppy, właśnie zrobiona poduszka dla dziecka przyda się również na brzuszek. Co to jest czas na brzuszek? To ćwiczenie, które możesz wprowadzić swojemu maleństwu, aby pomóc mu nauczyć się różnych ruchów i wzmocnić mięśnie szyi.

Każdego dnia kładziesz dziecko na jego brzuszku, gdy eksperymentuje raczkując, przewracając się, a nawet popychając. Możesz użyć poduszki dla niemowląt w kształcie litery U, aby podeprzeć dziecko i powstrzymać go przed uczuciem dyskomfortu na brzuszku. Pamiętaj jednak, że możesz zachęcić do tego ćwiczenia dopiero po czterech miesiącach życia.

Spanie

Podczas gdy niemowlęta w wieku poniżej 18 miesięcy nie mogą jeszcze używać poduszki podczas snu, możesz samodzielnie użyć poduszki dla dziecka. Poduszka w kształcie litery U może pomóc w utrzymaniu prawidłowej postawy podczas snu. Możesz umieścić go za plecami, aby uniknąć bólu ciała, a nawet podnieść głowę i poprawić oddychanie i uniknąć zgagi.

Wniosek

Czy wiesz, że możesz sprawić, by karmienie piersią było wygodniejsze i bezpieczniejsze dla Ciebie i Twojego dziecka, używając poduszki? Możesz nawet nauczyć się robić poduszkę dla dziecka w trzech prostych krokach. Zacznij od wycięcia wzoru w kształcie litery U na dwa kawałki bawełnianej tkaniny.

Poduszkę zszyj razem, ale zostaw otwór na odwrócenie i wypchanie. Po zakończeniu szycia obróć poduszkę i wypchaj ją wypełniaczem, aż będzie twarda. Na koniec zszyj otwór i twoja poduszka dla dziecka jest gotowa.

Należy podkreślić, że poduszka dla dziecka w tym poradniku jest poduszką do karmienia. Niemowlęta nie mogą jeszcze spać na poduszkach, więc ta poduszka ma wspierać i chronić je podczas karmienia piersią lub butelką. Możesz również używać go na brzuszek lub spać samodzielnie na poduszce, aby uniknąć bólu pleców i wygodniej spać.