Jak pozbyć się zapachu dymu papierosowego z materaca? 2 proste kroki!

Jeśli chcesz wiedzieć, jak pozbyć się zapachu dymu papierosowego z materaca, poprowadzimy Cię w dwóch szybkich krokach! Spanie na łóżku śmierdzącym papierosami może być denerwujące. Jednak nadal możesz przywrócić świeżość materaca za pomocą dwóch artykułów gospodarstwa domowego.

Najlepiej też powstrzymać się od palenia w sypialni tak często, jak to możliwe. Poduszki i materace szybko wchłaniają zapach, w tym zapach papierosów. Dowiedz się więcej poniżej!

Jak pozbyć się zapachu dymu papierosowego z materaca? 2 proste kroki!

Jak pozbyć się zapachu dymu papierosowego z materaca w domu

Czy wiesz, że utrzymujący się zapach papierosów może być również niebezpieczny dla zdrowia? Ten trudny do usunięcia zapach jest nawet uważany za dym z trzeciej ręki zawierający substancje, które mogą powodować choroby płuc i raka. Dlatego należy jak najszybciej zająć się zapachem papierosów na materacu.

Krok 1. Posyp sodą oczyszczoną łóżko

Możesz użyć skromnej sody oczyszczonej do odświeżenia swojego łóżka. Pamiętaj, że jest to najczęstszy domowy środek, którego możesz użyć do odświeżenia materaca, a także pomaga wyeliminować zapach papierosów. Najpierw zdejmij łóżko, aby było gołe i posyp je dużą ilością sody oczyszczonej.

Możesz to zrobić w dobrze wentylowanym miejscu, aby również wywietrzyć zapach. Jeśli jesteś w środku, umieść wentylator przy oknie, aby odciągnąć zapach dalej. Pozostaw materac na kilka godzin przed odkurzeniem sody oczyszczonej lub powtórz proces w razie potrzeby.

Krok 2. Spryskaj materac roztworem octu

Drugim artykułem gospodarstwa domowego, którego możesz użyć, aby pozbyć się zapachu papierosów z łóżka, jest ocet. Po pierwsze, umieść miskę octu w pobliżu materaca, aby wchłonąć zapach. Następnie bardziej bezpośrednim sposobem jest zraszanie go na łóżku.

Przygotuj roztwór wody i octu w równych ilościach i umieść go w butelce ze spryskiwaczem. Następnie dokładnie spryskaj materac, uważając, aby go nie przemoczyć. Poczekaj, aż twoje łóżko wyschnie i powinno być wolne od zapachu papierosów.

Co pochłania zapach dymu?

Jak właśnie przeczytałeś, posypanie sodą oczyszczoną lub spryskanie materaca mieszanką octu i wody powinno wyeliminować zapach papierosów. Jednak umieszczenie ich w pomieszczeniu również wchłonie zapach. Jeśli twój pokój ma smród papierosów, możesz go zredukować za pomocą tych artykułów gospodarstwa domowego, umieszczając miskę w pomieszczeniu.

W ten sam sposób można również użyć świeżych fusów z kawy lub sproszkowanego węgla aktywnego. Włóż płyny lub proszki do otwartej miski i trzymaj je blisko materaca na kilka dni. Ocet i sok z cytryny to również doskonałe rozwiązanie, aby na kilka minut zamrozić pomieszczenie.

Jaki jest najszybszy sposób na pozbycie się zapachu papierosów?

Oczywiście najszybszym sposobem na pozbycie się zapachu papierosów jest całkowite rzucenie palenia. Możesz nie zauważyć zapachu, zwłaszcza jeśli nałogowo paliłeś. Przywykłeś do tego, ale ci, którzy nie palą, rzeczywiście rozróżnią zapach.

Te domowe środki mogą nie być pomocne na dłuższą metę i nie odzyskasz swojego materaca. Będziesz także potrzebował oczyszczacza powietrza w pomieszczeniu, aby poprawić jego warunki i zmniejszyć niekorzystne skutki zdrowotne. Jednak osoby niepalące nadal będą zagrożone z powodu narażenia na dym.

Oczyszczacze i filtry powietrza

Możesz skorzystać z technologii i zastosować w pomieszczeniu oczyszczacze i filtry powietrza. Mogą pomóc usunąć zapach papierosów z materaca, jeśli połączysz je z omówionymi wcześniej środkami zaradczymi. Niektóre oczyszczacze powietrza wykorzystują technologię PECO lub filtry, które mogą niszczyć lotne związki organiczne i duże cząsteczki dymu.

Niektóre dobrze znane filtry, takie jak filtry HEPA i filtry węglowe, pomogą również wyeliminować zapach papierosów w pomieszczeniu. Na przykład filtry HEPA skutecznie wychwytują cząsteczki dymu, podczas gdy filtry węglowe o dużej zawartości węgla mogą wychwytywać zanieczyszczenia i lotne związki organiczne w dymie papierosowym. Kluczem jest zapoznanie się z tymi opcjami, aby wiedzieć, które najlepiej sprawdzą się w Twoim pokoju.

Czy dym papierosowy w końcu zniknie?

Jeśli zastanawiasz się, czy smród papierosów w końcu zniknie, odpowiedź jest trudna. Niektórzy nawet wspomnieli, że sam dym papierosowy ma tendencję do krążenia po całym domu za pomocą otworów wentylacyjnych. Aby ułatwić usuwanie nieprzyjemnych zapachów i przyspieszyć ich rozproszenie, należy natychmiast leczyć lub usuwać źródło.

Możesz także otworzyć okno, pozwolić trochę powietrza rozcieńczyć zapach i spryskać pomieszczenie odświeżaczami, aby chwilowo zapewnić ulgę. Tradycyjnie domowe środki, takie jak ocet lub soda oczyszczona, mogą działać, ale spodziewaj się trudności z usunięciem śladów zapachu. Może się nawet zdarzyć, że pozostanie nie tylko na materacu, ale także w pokoju i innych przedmiotach.

Oprócz materaca należy przetrzeć wszystkie twarde i miękkie powierzchnie w pomieszczeniu. Należą do nich sufit, podłoga, szafki, a nawet meble i dywany. Umyj, co możesz i postępuj zgodnie z powyższymi wskazówkami.

Wniosek

Zapach papierosów jest uważany za dym z trzeciej ręki. Dlatego musisz wiedzieć, jak pozbyć się zapachu dymu papierosowego z materaca, aby uniknąć zagrożeń dla zdrowia, zwłaszcza tych, którzy nie palą. Jednak nic nie przebije eliminowania nieprzyjemnych zapachów poprzez całkowite rzucenie palenia.

Możesz posypać sodą oczyszczoną lub spryskać materac mieszanką wody i octu. Pozostaw na chwilę w łóżku i napowietrz pomieszczenie, aby usunąć nieprzyjemny zapach. Możesz również umieścić miskę z tymi składnikami blisko materaca, aby wchłonąć nieprzyjemny zapach.