Jak zrobić podszycie poduszek w 2 prostych krokach

Możesz szybko nauczyć się robić poduszeczki w dwóch prostych krokach. Dawno minęły czasy, kiedy trzeba było kupić poduszkę we Włoszech, ponieważ można stworzyć niepowtarzalny wygląd sypialni lub kanapy. W końcu pozory są po to, aby poprawić estetykę twojego pokoju.

Pamiętaj, że możesz wykonać wkładki do poduszek, aby uzyskać pełniejszą i lepiej wyglądającą poduszkę. Ale dlaczego nie podkręcić tego i nie przykryć poduszek sztuczką, którą sam stworzyłeś. Możesz mieć osobną poszewkę na poduszkę do spania i fiszbinę do celów dekoracyjnych.

Jak zrobić podszycie poduszek w 2 prostych krokach

Jak zrobić podszewkę na poduszkę

Krok 1. Projektowanie

Zmierz

Pierwszym krokiem do podrobienia poduszki jest zmierzenie poduszki i zaprojektowanie, jak chcesz, aby jej ogólny wygląd się skończył. Musisz zdobyć dobrze dopasowaną fikcję i określić, ile użyjesz tkaniny i jakiego materiału chcesz do aranżacji. Jednak często zdarza się również, że występują pewne różnice w wymiarach, ponieważ trzeba również wziąć pod uwagę kołnierze poduszek.

Wytnij przedni i tylny panel

Po ustaleniu wymiarów wytnij trzy kawałki materiału, przód i dwa tył. Pamiętaj, że tylne części będą miały twój wzrost i szerokość, a obie będą miały obrębiony bok. Złóż jedną stronę na krawędzi około cala dwa razy, wyprasuj i przypnij na miejscu.

Krok 2. Szycie

Obramuj krawędzie

Teraz, gdy masz krawędź rąbka, możesz przyszyć 1/8 cala od niego, aby zabezpieczyć go na miejscu. Zrób to na obu tylnych panelach, aby skończyć z pojedynczym obszyciem po jednej stronie. Powinieneś być gotowy do skonstruowania poduszki, umieszczając przedni kawałek materiału prawą stroną do góry, a tylne kawałki prawą stroną w dół, z ich surowymi krawędziami wyrównanymi i obrębionymi krawędziami w kierunku środka, zachodzącymi na siebie około 8 cali.

Przypnij i zszyj wokół pozoru

Możesz sprawić, że szycie stanie się wygodniejsze, przypinając wokół ściegu z zachodzącymi na siebie tylnymi panelami. Następnie zszyj wokół imitacji pół cala szwu, aż wszystkie boki będą zamknięte. W zależności od tego, co jest wygodne, możesz szyć w sposób ciągły w rogach lub zatrzymać się i rozpocząć kolejny ścieg dla każdego rogu.

Przypnij i odwróć

Na koniec przytnij fałszywe rogi, aby uzyskać lepszy wygląd, zanim odwrócisz udawane. Być może zastanawiasz się, dlaczego ten przewodnik zalecał szycie dookoła i nie pozostawianie otworu. Pamiętaj, że zrobiłeś otwór na kopertę, zachodząc na tylne panele, więc użyjesz tego otworu.

Jak dodać kołnierze na poduszce?

W zależności od wyglądu, na który się wybierasz, możesz dodać kołnierze na swojej poduszce lub nie. Jeśli zdecydujesz się je dodać, możesz przypiąć kołnierze wokół poduszki, a następnie przyszyć je na miejscu. Przydatną wskazówką jest wyprasowanie najpierw podkładki pod poduszkę, aby łatwiej było zobaczyć szwy.

Posiadanie 3-calowego naddatku na szew jest powszechnym sposobem szycia kołnierzy w celu uzyskania formalnego, wykończonego wyglądu. A jeśli nie chcesz zauważalnych ściegów, możesz rozpocząć i zakończyć szycie na środku dolnej krawędzi poduszki.

Jak ozdobić poduszeczką

Podczas dekorowania poduszek należy wziąć pod uwagę trzy czynniki. Poniżej znajduje się krótkie wyjaśnienie, które pomoże Ci zacząć. Nie zapomnij jednak wziąć pod uwagę rozmiaru łóżka i wybrać odpowiednią ilość i rodzaj poduszek.

Wzory i tekstury

Samodzielne wykonywanie poszewek na poduszki oznacza, że ​​możesz wybrać wzór i fakturę tkaniny. Co więcej, możesz mieć fiszbiny z kołnierzami, sznurkiem lub pozostawić je z ostrymi krawędziami, aby pasowały do ​​ogólnego wyglądu, do którego dążysz. Możesz bawić się różnorodnością lub mieć bardziej prosty i monochromatyczny wygląd.

Rozmiary i kształty

Poza wzorami i teksturami, twoje podróbki będą również miały różne rozmiary i kształty. W zależności od posiadanych poduszek możesz eksperymentować z rozmieszczeniem poduszek typu king, euro lub standardowych. W końcu możesz używać sham na poduszkach dekoracyjnych i do łóżka lub mieć poduszki do spania za poduszkami do rzucania.

Układ

Popularnym sposobem na udawanie podróbek jest umieszczenie poduszek do łóżka przy wezgłowiu i najbardziej ogromnych poduszek przed nimi. Następnie możesz ustawić mniejsze poduszki w kolejnej warstwie. W tym momencie chcesz mieć najbardziej puszyste fałszywe poduszki z przodu i ułożyć je tak, aby pasowały do ​​​​pokoju.

Wniosek

Czy chcesz poeksperymentować z motywem Twojego pokoju w Wielkiej Brytanii, używając poduszek? Jeśli nauczysz się robić podusze, możesz łatwo dostosować poszewki na poduszki i urozmaicić swój pokój. Zacznij od zmierzenia poduszki i wytnij trzy kawałki materiału na poduszkę.

Te elementy będą twoim przednim panelem i dwoma tylnymi panelami. Następnie obszyj krawędzie tylnych paneli i przypnij je nakładając na siebie. Tylny panel będzie Twoim zamknięciem kopertowym, dzięki czemu możesz przypiąć i uszyć całą poduszkę.

Na koniec odwróć imitację i dodaj kołnierze, jeśli to konieczne. Ogólnie rzecz biorąc, nie musisz być ekspertem w dziedzinie krawiectwa, aby zrobić poduszkę poduszkową, ponieważ wystarczą tylko dwa kroki, aby stworzyć jeden. Nigdy nie bój się szyć akcesoriów do poduszek i zaimponuj znajomym i rodzinie niestandardowymi poduszek!