Jak przechowywać materac w szafce?

Mamy dwa kroki, których nauczysz się dla tych, którzy chcą wiedzieć, jak przechowywać materac w schowku. Być może myślisz, że tylko dlatego, że zabezpieczyłeś schowek na swoje łóżko, masz mniejsze prawdopodobieństwo napotkania problemów. Jest to stosunkowo prosty proces, ale zaufaj nam, warto przeczytać dodatkowe wskazówki, jeśli chodzi o przechowywanie czegoś takiego jak materac w schowku.

Przechowywanie samego materaca nie powinno odbywać się przypadkowo. Nadal chcesz mieć łóżko w najlepszym stanie, kiedy je wyjmiesz. Oto, co powinieneś zrobić:

Jak przechowywać materac w szafce?

Jak najlepiej przechowywać materac w schowku

Krok 1. Pozycja

Po zabezpieczeniu schowka możesz ułożyć materac w środku. Załóżmy, że nie tylko przechowujesz swoje łóżko jak większość ludzi, ale masz również inne przedmioty. Przestrzeń może nie wystarczyć, dlatego jej hartowanie pozwala na ustawienie materaca z jednej strony.

Teraz zatrzymaj się w tym miejscu, ponieważ nie jest to idealna orientacja na przechowywanie materaca w schowku, czy nie. Utrzymywanie łóżka w pozycji pionowej jest dopuszczalne tylko przez krótki czas, ponieważ ta pozycja zmieni strukturę modelu. Zwoje i wyściółka w końcu osiądą pod wpływem grawitacji, więc Twoje łóżko zostanie zdeformowane.

Nawet łóżka piankowe nie są bezpieczne, gdy są pozostawione w pozycji pionowej przez długi czas, ponieważ warstwy stracą swój kształt. Zamiast tego, wystarczająco dużo miejsca na materac i przechowuj go poziomo na czymś płaskim, aby zachować jego formę. Umieszczenie go na czymś jest również rozsądnym środkiem ostrożności na wypadek zamoczenia podłogi.

Krok 2. Okładka

Po rozłożeniu materaca nadszedł czas, aby go przykryć dla dodatkowej ochrony. W tym momencie warto przypomnieć, aby nigdy nie kłaść niczego na łóżku. Ponownie, może się wydawać, że dobrym pomysłem jest zaoszczędzenie miejsca, ale ryzykujesz powstawanie wgnieceń na łóżku spowodowanych ciężarem tych przedmiotów.

Czym przykryć materac w schowku? Zanim przyniosłeś łóżko do jednostki, prawdopodobnie używałeś konkretnego pokrowca na materac. Jednak chcesz zapewnić podwójną ochronę, zakrywając wszystko folią.

Materiał będzie chronić przed wilgocią i kurzem, a Ty możesz mieć pewność, że nawet owady nie przebiją się do łóżka, jeśli w oryginalnym pokrowcu materaca pojawią się dziury lub rozdarcia. O ile szkodniki i szkody wodne nie są czymś, czego należy się bać przy wynajmie powierzchni magazynowej, to jednak lepiej się na to przygotować. Na koniec dobrze przyklej taśmę plastikową, aby się nie rozplątała.

Czy na materacu mogą być przechowywane pluskwy?

Pluskwy są jednym z tych nieznośnych stworzeń, które mogą żyć w materacu nieproszone. To dlatego sprawi, że poczujesz się swobodniej po przykryciu materaca folią i taśmą, ponieważ nie ma otworów, przez które te robaki mogą wejść. Jednak nadal istnieje niewielka szansa na przechowywanie pluskiew.

Powód i zapobieganie

Zanim wpadniesz w panikę, podkreślmy, dlaczego w magazynie może dojść do inwazji pluskiew. Pamiętaj, że te owady mogą przetrwać miesiące bez swojego żywiciela. Jeśli Ty lub ktoś nieświadomie je tam przyniosłeś, istnieje ryzyko, że zobaczysz je w słabo zabezpieczonym materacu, jeśli nie zostaniesz opanowany tak szybko, jak to możliwe.

Jak zapobiegać pluskwom w schowku? Upewnij się, że sprawdziłeś wszystko, co przechowujesz w urządzeniu wraz z materacem. Sam obiekt również powinien być zadbany i nic nie może stać się kryjówką dla pluskiew.

Twoja jednostka nie powinna mieć żadnych czarnych ani brązowych plam, ponieważ mogą one oznaczać odchody pluskiew lub skórę. Następnie nie powinno się niczego pachnieć w środku, a ściany nie mają pęknięć, które mogłyby zapraszać owady. Kosze na śmieci i krzaki są również powszechnymi obszarami, w których mogą żyć pluskwy.

A co z pleśnią i pleśnią?

Pleśń i pleśń to najmniejsze zmartwienia podczas przechowywania łóżka w szafce. Jeśli jednak naprawdę przechowujesz materac przez bardzo długi czas, wybierz jednostkę z klimatyzacją. W ten sposób nie może rozwinąć się pleśń i pleśń, ponieważ wilgotność i temperatura nie ulega wahaniom.

Jak długo materac może być przechowywany?

Możesz przechowywać materac tak długo, jak to konieczne, ale jest pewien haczyk, o którym warto pamiętać. Musisz wietrzyć łóżko co sześć miesięcy. Oznacza to odpakowanie go i wywietrzenie dwa razy w roku.

Spowoduje to dezodoryzację materaca, a także jego dezynfekcję. Możesz to również wykorzystać jako okazję do sprawdzenia, czy nie ma wgnieceń i zagnieceń. Jeśli łóżko z jakiegoś powodu zamoczy się, napowietrzenie go dwa razy w roku powiadomi o tym i szybko je wysuszy.

Jak odświeżyć przechowywany materac?

Posyp sodą oczyszczoną całą powierzchnię i pozostaw na godzinę lub dwie, aby wchłonęła wszelkie zapachy. Następnie odkurz proszek i powtórz z drugiej strony. Możesz również odkurzyć łóżko przed nałożeniem sody oczyszczonej.

Wniosek

Najbezpieczniejszym miejscem do przechowywania łóżka, dopóki nie będzie potrzebne, jest szafka. Jeśli nie masz pewności, jak przechowywać materac w schowku, wystarczy go ustawić i przykryć. Ogólnie rzecz biorąc, jest to tak proste, jak znajomość właściwej orientacji i ochrony, ale pamiętaj, aby napowietrzać materac co sześć miesięcy.