Jak zdjąć wierzch poduszki z materaca w 7 krokach

Jak zdjąć wierzch poduszki z materaca w 7 krokach

Wiedząc, jak zdjąć wierzch poduszki z materaca, nie musisz kupować nowego. Są one gwarantowane przez długi czas przy odpowiedniej pielęgnacji.

Wszystkim ciężko śpiącym możesz uzyskać komfort, którego szukasz, dzięki materacom typu pillow-top. Ponieważ pomagają złagodzić bóle ciała, są zdecydowanie jednym z bardziej popularnych materacy. Co więcej, są dostępne w przystępnych cenach.

Jak zdjąć wierzch poduszki z materaca w 7 krokach

Dbanie o materac to wielka sprawa. Z biegiem czasu i przy ciągłym użytkowaniu wyściółki materaca mogą ulegać ściśnięciu, prowadząc do zagłębień na powierzchni. Dlatego odpowiednia pielęgnacja może wiele zdziałać, aby wydłużyć żywotność materaca.

Korzyści z używania materaca z poduszką

Jednym z najpopularniejszych wyborów na patters jest materac z poduszką. W większości przypadków są zbudowane na fundamencie, który ma wewnętrzną sprężynę, a także kolejną warstwę wyściółki na górze. Zazwyczaj można je znaleźć w luksusowych hotelach.

Zapewniają dodatkowy komfort i miękkość

Użytkownicy materacy typu pillow top twierdzą, że spanie na jednym z nich sprawia, że ​​przez całą noc czujesz się jak w chmurze. Wierzchnia warstwa może być wykonana z pianki memory, bawełny, lateksu i wielu innych rodzajów materiałów, w zależności od preferencji.

Równomiernie rozkładają twoją wagę

Potencjalne dyskomforty, takie jak punkty nacisku, są eliminowane, gdy waga jest odpowiednio rozłożona. Z tego powodu materac typu pillowtop może bez wątpienia poprawić jakość Twojego snu.

Większość z nich nie zatrzymuje ciepła

Ponieważ te materace nie pochłaniają ciepła Twojego ciała, możesz być pewien, że nie będziesz musiał zajmować się regulacją temperatury leżąc w łóżku.

Twój przewodnik, jak zdjąć wierzch poduszki z materaca

Materac typu pillow-top jest jak typowy materac, ale zapewnia dodatkowy komfort. Wynika to z grubości dodatkowej warstwy przyszytej do wierzchu. Ta wyściółka może być wykonana z bawełny, lateksu, pianki poliuretanowej lub pianki z pamięcią kształtu.

Jeśli jesteś dumnym posiadaczem tego typu materaca, najlepiej dowiedz się, jak zdjąć górną część poduszki z materaca. Gdy to zrobisz, oto kilka dodatkowych wskazówek, które pomogą Ci rozpocząć czyszczenie.

Krok 1: Sprawdź cały materac

Przed zdjęciem wierzchu poduszki dokładnie obejrzyj cały materac. Ponieważ materac ma kilka warstw sprężyn i pianki, istnieje niebezpieczeństwo uszkodzenia górnej warstwy poduszki lub pianki na materiale do owijania, po usunięciu.

Krok 2: Znajdź zamek błyskawiczny

Po zbadaniu materaca zlokalizuj zamek błyskawiczny. Jeśli jest, to dobra wiadomość: wierzch poduszki można zdjąć i ponownie założyć. W przeciwnym razie będziesz musiał odciąć go nożyczkami. Zwróć uwagę, że jest to trwałe i nieodwracalne usunięcie.

Krok 3: Poszukaj szwu i odetnij go

Jak przyciąć górę poduszki? Poszukaj szwu, który utrzymuje górę poduszki na materacu. Pamiętaj, aby odciąć ostrymi nożyczkami obwód materaca. Zacznij od tego, który znajduje się najbliżej tkaniny wierzchniej poduszki.

Krok 4:  Przygotuj arkusze pianki

Nawet jeśli wierzch poduszki został usunięty, materac, bez wierzchu poduszki, nadal można odzyskać. Przygotuj arkusze pianki o rozmiarze 2 cali, odpowiednio do długości i szerokości materaca. Sprawdź, czy arkusz pianki jest wystarczająco szeroki, aby pokryć pełne wymiary.

Krok 5: Zszyj folię na miejscu

Umieść to prześcieradło na materacu i zszyj je na miejscu. Możesz mieć proste i duże szwy zrobione w odległości 12 cali. Zapobiega to przesuwaniu się prześcieradła podczas zakładania nowego pokrowca.

Krok 6: Umieść tkaninę do tykania na folii piankowej

Twój tykający materiał powinien mieć dodatkowe 2 cale do długości i szerokości materaca. Po zszyciu tkaniny upewnij się, że szwy są dociśnięte. Tkaninę do tykania należy ułożyć na piankowym arkuszu prawą stroną do góry.

Krok 7: Rozpocznij szycie biczowe

Rozpocznij szycie biczowe od stóp łóżka za pomocą nici tapicerskiej i zakrzywionej igły tapicerskiej. Przypnij materiał na miejscu przed zszyciem zagłówka materaca. W przypadku obu stron tkanina musi być również mocno przypięta przed zszyciem.

Jak czyścić wierzch poduszki

W przypadku wymiennego typu ufaj, że odkurzacz może dobrze wykonać zadanie. Usuwa to wszelkie cząsteczki kurzu, które zwykle występują w materacach. Musisz tylko zadbać o to, aby podczas odkurzania uwzględnić wszystkie szczeliny i szwy.

Aby pozbyć się niechcianych zapachów na materacu, najbardziej opłacalnym rozwiązaniem jest soda oczyszczona. Po prostu posyp go i pozostaw na około 30 do 60 minut. Oczywiście nadal musisz odkurzyć sodę oczyszczoną, aby nie pozostała na materacu.

A co z problemami z plamami? Nie ma problemu. Spryskaj plamę białym octem i pozostaw na 10 minut. Plamę zetrzyj papierowym ręcznikiem, a następnie nałóż sodę oczyszczoną w wybrane miejsce, pozostawiając do wyschnięcia. Następnie odkurz rzeczy.

Dolna linia

Kiedy nauczysz się, jak zdjąć wierzch poduszki z materaca, będziesz miał czyszczenie do granic możliwości. Ważne jest, aby pokazać swojemu materacowi typu pillow-top opiekę, na jaką zasługuje. W ten sposób możesz mieć gwarancję dobrego snu w nocy.