Jak wysoko powinien znajdować się zagłówek nad materacem?

Jeśli chcesz wiedzieć, jak wysoko powinien znajdować się zagłówek nad materacem, nie ma określonej liczby. Porozmawiamy jednak o tym, o czym należy pamiętać przy wyborze wysokości łóżka. Warto również wziąć pod uwagę rodzaj zagłówka i to, czy będzie pasował do konkretnego rozmiaru Twojego materaca.

Być może musisz zaaranżować łóżko dla swojego malucha lub chcesz odświeżyć swoją sypialnię. Nigdy nie przeocz zagłówka, ponieważ zapewnia wsparcie, a także ochronę przed ścieraniem. Bez zbędnych ceregieli, oto wszystko, co musisz wiedzieć o wysokości wezgłowia.

Jak wysoko powinien znajdować się zagłówek nad materacem?

Przewodnik po wysokości wezgłowia nad materacem

Zagłówek ma nie tylko poprawić estetykę łóżka. Jest również funkcjonalny, chroniąc Ciebie lub ścianę przed ścieraniem. Jednak wybór odpowiedniego łóżka może być przytłaczający, ponieważ zagłówki mają różne wysokości.

Nie ma określonego standardu, którego należy przestrzegać, jeśli chodzi o wysokość wezgłowia. Zamiast tego chcemy Ci przypomnieć, aby otrzymać coś krótszego niż całkowita długość Twojego łóżka. Aby dać ci szybki przewodnik, ci, którzy mają podwójne łóżko, powinni użyć zagłówka 14 cali nad materacem.

Z drugiej strony, większe łóżka, takie jak pełne i królowe, mogą mieć je 28 cali powyżej. Wtedy możesz mieć zagłówek 58 cali nad materacem dla wielkich, takich jak król i król Kalifornii.

Rodzaje wysokości wezgłowia

Krótki

Zrozumiałe jest, że możesz uzyskać krótki lub niski zagłówek, jeśli twoje łóżko jest małe, jak model bliźniaczy. Jeśli użyjesz czegoś wysokiego do małych materacy, sprawi to, że pokój będzie wyglądał na mniejszy i stracisz miejsce nad łóżkiem. Wybierz niski zagłówek dla podwójnego materaca i ustaw go 12 lub 10 cali powyżej.

Wysoki

I odwrotnie, najlepiej byłoby uzyskać wysoki zagłówek do materacy, takich jak modele king i California. Tego typu łóżka umieścisz w dużym pokoju z wysokimi sufitami, więc potrzebujesz czegoś, co wypełni dodatkową pionową przestrzeń. Możesz uzyskać zagłówek o wysokości około 65 cali, aby chronić głowę, gdy siedzisz.

Regulowany

Jeśli nie chcesz zobowiązywać się do określonego rozmiaru zagłówka, istnieją również typy regulowane. Doskonałe z regulowanymi zagłówkami jest to, że sprawdzą się również z materacami o specjalnych rozmiarach. Wystarczy przesunąć metalowe nogi w górę lub w dół, aby osiągnąć pożądaną wysokość.

Czy zagłówek powinien znajdować się nad materacem?

Trzeba pamiętać, że dolna część wezgłowia powinna kończyć się za materacem. W ten sposób nie tracisz podparcia na plecach, kiedy siadasz w łóżku. Możesz ustawić zagłówek 3 cale poniżej materaca, aby uzyskać najlepsze podparcie.

Jak omówiliśmy wcześniej, zagłówki są również dostępne w rozmiarach materacy. Dlatego podwójny zagłówek najlepiej sprawdzi się z materacem o dwóch rozmiarach. Te zagłówki są również tak szerokie jak odpowiednie łóżko i mają około 2 do 10 cali grubości, w zależności od materiału. Sama wysokość może wynosić od 14 do 58 cali i możesz zdecydować, która z nich jest najbardziej kompatybilna z Twoim pokojem i materacem, korzystając z naszego przewodnika powyżej.

Miej coś krótszego niż długość łóżka, a następnie określ wysokość w zależności od pokoju. Jeśli twoja przestrzeń zapewnia wysoki sufit, wybierz wysoki zagłówek. Nacisk jest konieczny tylko, aby zagłówek nie leżał na materacu.

Jak mierzyć wysokość wezgłowia?

Na dłuższą metę przyniesie ci korzyści, jeśli będziesz wiedział, jak zmierzyć wysokość wezgłowia, tak jak nauczysz się mierzyć materac. To tak proste, jak użycie taśmy mierniczej od góry łóżka w kierunku pożądanego pomiaru. Następnie uzyskaj głębokość materaca, ponieważ może to wpłynąć na styl wezgłowia, który możesz uzyskać.

A jeśli chcesz mieć niestandardowy zagłówek? Pomogłoby, jeśli masz szerokość łóżka, wysokość materaca i pomiar od góry materaca do szczytu wezgłowia. Posiadanie tych wymiarów pod ręką przyda się przy zakupie lub wykonaniu wezgłowia.

Jak wysoki powinien być zagłówek tapicerowany?

Zagłówki tapicerowane lub zagłówki wyściełane zyskują na popularności, ponieważ mają różne kształty i style, które mogą wzbogacić każdy styl pomieszczenia. Ale niezależnie od ich pokrycia lub szwów, nadal obowiązuje zasada odpowiedniej wysokości wezgłowia dla materaca. Chodzi nam o to, że powinien wspierać Cię podczas siedzenia na łóżku i będzie wystarczająco wysoki, aby pomieścić Twoje poduszki i materac.

Dno wezgłowia powinno znajdować się od 3 do 4 cali poniżej górnej części materaca po zamontowaniu go, aby się schował. Co więcej, wysokość, którą doskonalisz, jest tym, co widzisz nad łóżkiem, a nie całkowitą wysokością od podłogi.

Wniosek

Czy instalujesz nowy zagłówek? Czy wiesz, jak wysoko powinien znajdować się zagłówek nad materacem? Jeśli nie, ogólny sens naszego artykułu polega na dostosowaniu się do rozmiaru materaca i miejsca w pokoju. Łóżko typu king-size najlepiej pasuje do zagłówka typu king-size i tak dalej.

Następnie zamontuj zagłówek tak, aby jego dolna część była schowana za materacem. Sam model również powinien być krótszy niż długość Twojego łóżka. Ogólnie rzecz biorąc, nie ma konkretnych wytycznych, których należy przestrzegać, o ile zagłówek dobrze wykona swoją pracę.