Jak wybrać zasłony do salonu?

Myślę, że wszyscy możemy się zgodzić, że zasłony zdecydowanie dodają coś do stołu. Ale musi dobrze komponować się z innymi estetykami Twojego salonu, aby wyrazić. Nie martw się, ponieważ mamy szczegółowe instrukcje, wskazówki i triki, które nauczą Cię, jak wybrać zasłony do salonu.

Wybierając zasłony, kolor, rodzaj tkaniny, wzory, długość i dodatki powinny uzupełniać lub pasować do centralnych punktów salonu, takich jak sofy i inne duże meble. W przeciwnym razie jest to kolejny mebel dekoracyjny, który nie spełnił swojego estetycznego obowiązku.

Jak wybrać zasłony do salonu?

Co to są zasłony?

Łatwo jest spojrzeć na rolety, zasłony, rolety i zasłony i oznaczyć je jako zasłony. W końcu mają tylko jedną funkcję. Cóż, nie do końca. Rolety, rolety, zasłony i zasłony służą do różnych celów.

Chociaż istnieje znacząca różnica między zasłonami a roletami, większości ludzi trudno jest określić, czy w ich salonie potrzebna jest zasłona czy zasłona. Niektórzy niestety nawet nie znają różnicy między nimi. Czy ty?

Zasłony są zwykle wykonane z grubszej tkaniny, aby blokować światło słoneczne. Z drugiej strony zasłony są wykonane z lżejszych materiałów, które zapewniają wystarczającą ilość światła słonecznego przy jednoczesnym zachowaniu prywatności. Teraz, gdy ustaliliśmy, czym jest kurtyna, możemy teraz zbadać nasze opcje.

Wybór zasłon

Jak wspomnieliśmy wcześniej, przy wyborze odpowiedniej zasłony do salonu należy wziąć pod uwagę co najmniej pięć rzeczy. Ponieważ istnieje tysiące wzorów do wyboru, pomoże ci zawęzić opcje za pomocą tych konkretnych kroków.

1. Zdecyduj się na tkaninę

Producenci zwykle robią mnóstwo różnych kolorów z tej samej tkaniny. Pierwszym krokiem do zawężenia naszych możliwości jest wybranie rodzaju tkaniny, której potrzebuje Twój salon. Materiał odgrywa kluczową rolę w funkcjonalnych i estetycznych częściach zasłony.

Możesz wybierać od czystej koronki po cienką bawełnę, średnio ciężkie brokaty i bogaty aksamit. Każdy z tych materiałów przepuszcza określoną ilość światła słonecznego i oświetla pomieszczenie. Cięższe tkaniny są bardziej ograniczające, podczas gdy lżejsze materiały zapewniają naturalnie oświetloną przestrzeń.

Tkanina może również wpływać na ogólny nastrój w Twoim salonie. Jeśli masz stosunkowo małą przestrzeń, spróbuj postawić na lżejsze materiały, aby pomieszczenie wyglądało na większe, niż jest w rzeczywistości. Zasłony z bogatego aksamitu tworzą wyrafinowaną atmosferę, ale pasują do większych salonów.

2. Wybierz schemat kolorów

Jeśli chcesz mieć salon, który wygląda jak prosto z gazety, kolor powinien być twoim najlepszym przyjacielem. Świetne pomysły na aranżację wnętrz zawsze mają określoną kolorystykę. Nadaje pomieszczeniu charakteru i scala projekt.

W tej części możesz wrócić do swojego koła kolorów i odświeżyć główny akcent i dopełniające kombinacje kolorów. W idealnym przypadku wybrany kolor powinien podkreślać, kontrastować lub uzupełniać ściany i istniejące meble, ogromne.

Wybierz jasny lub neutralny kolor dla zasłon, które wtapiają się w tło. Będą one komponować się ze ścianami i służyć jako relaksujące tło. Możesz również zmienić swoje zasłony w centralny punkt, wybierając odcień kontrastujący ze ścianą i meblami. Wyróżnij się odważnymi i żywymi kolorami.

3. Wybierz projekt

Solidne zasłony są świetne, zwłaszcza jeśli wszystkie inne meble mają odważne nadruki lub geometryczne wzory. Zachęca również do bardziej subtelnego wyglądu i dobrze komponuje się ze ścianami i tłem. Zrównoważ swoje drukowane lub wzorzyste ściany i meble za pomocą jednokolorowych zasłon.

Odważne wzory i teksturowane zasłony stworzą żywą atmosferę w Twoim salonie. Podrasuj go, zawieszając zasłonę z nadrukiem i jaskrawą kolorystyką, która pasuje do mebli w jednolitym kolorze. Istnieją również lżejsze wzory dla delikatniejszego podejścia.

4. Zmierz długość

Spraw, aby Twoje okna wydawały się większe, szersze lub uzupełnij je, gdy bawisz się różnymi długościami zasłon. Na przykład mniejsze salony mogą wydawać się większe z zasłonami zawieszonymi zaledwie kilka cali pod sufitem.

Długość jest również ważnym aspektem przy wyborze zasłon. Zdecyduj, czy chcesz, aby unosiła się, tworzyła kałuże, czy po prostu dotykała podłogi w salonie. Wiedza o tym, jak dana długość zasłony wpływa na projekt, może pomóc Ci osiągnąć styl, do którego dążysz.

Zasłony nie muszą być zawieszone bezpośrednio nad parapetem. Możesz spróbować zawiesić go zaledwie kilka centymetrów pod sufitem. Zwiększa to wysokość okien, sprawiając, że wydają się wyższe, a pomieszczenie większe.

5. Akcesoria

Niektóre zasłony wyglądają dobrze, jak są, podczas gdy inne mogą potrzebować jednego lub dwóch akcesoriów, aby uzyskać bardziej modny wygląd. Ubierz lub stonuj swoją zasłonę w oparciu o materiał i projekt. Aksamit i inne ciężkie materiały mogą wyglądać lepiej niż już są z kilkoma dekoracyjnymi falbankami umieszczonymi na górze.

Podsumowanie

Wybór idealnej zasłony, która dopełni estetykę Twojego salonu, może być dość drażniący. Czasami wygląda dobrze, ale nie tak angażująco, jak byś chciał. Możesz czuć się przytłoczony wszystkimi dostępnymi tekstyliami, o ile wiesz, jak zawęzić wyszukiwanie. W przeciwnym razie wpadniesz w stosunkowo nieskończoną pętlę, w której nie otrzymasz idealnej zasłony.

Mamy nadzieję, że daliśmy ci cenny wgląd w to, jak wybrać zasłony do projektów salonów. Pamiętaj, że zasłona służy zarówno celom praktycznym, jak i wizualnym. Zawsze staraj się wykorzystać to, co najlepsze z obu światów, jeśli chodzi o wybór odpowiednich zasłon.