Jak sprawić, by stare biuro wyglądało nowocześnie?

Stworzenie przestrzeni na przerwy, pozbycie się bałaganu, aktualizacja wyposażenia i kilka innych sztuczek sprawi, że stare biuro będzie wyglądać nowocześnie. Omówię je wszystkie w tym artykule.

Uwierz mi, wszystkie te proste sztuczki nie będą wymagały dużo czasu i pieniędzy, a uzyskasz szybkie i imponujące wyniki. Jeśli próbujesz odkryć, jak sprawić, by stare biuro wyglądało nowocześnie, musisz osiągnąć idealną równowagę między klasycznym stylem a nowoczesnym wyglądem. Wypełnienie luki między antykiem a nowoczesnością może być trudnym zadaniem. Jednak przy odrobinie badań i starannym planowaniu będziesz w stanie stworzyć nowocześnie wyglądające miejsce pracy, z którego Ty i Twoi pracownicy będziecie dumni.

Jak sprawić

Co to jest nowoczesny projekt biurowy

Z korzeniami sięgającymi początku XX wieku, nowoczesny projekt biurowy stawia na formę i funkcję bardziej niż na detale. Pozbywa się niepotrzebnych elementów i włącza metale, kryształy i beton do swojego ogólnego stylu. Nowoczesny wystrój biura sprzyja mocnym, czystym liniom i prostym kształtom, a meblami, które go dopełniają, są stalowe stoły, krzesła, regały i szafki.

Co więcej, w zmodernizowanym biurze zastosowano mnóstwo neutralnych kolorów z żywymi akcentami. Zawiera również biel i szarość, które najczęściej zobaczysz na górze, ponieważ nowoczesne miejsce pracy charakteryzuje się prostymi i uporządkowanymi przestrzeniami, które emanują komfortem i emanują spokojem, ściśle związanym z minimalizmem.

Wskazówki ekspertów dotyczące modernizacji biura

Ponieważ modernizacja starego biura wymaga przeprojektowania i renowacji, zdobycie kilku pomysłów od ekspertów nowoczesnego designu przybliży Cię do celu. Przebudowa przestarzałych miejsc pracy może być trudna, dlatego nie powinieneś się dziwić, jeśli czujesz, że niewiele możesz zrobić, aby wyglądało bardziej nowocześnie. Jeśli jednak skupisz się na elementach designu, nad którymi masz kontrolę, możesz z powodzeniem zmodernizować swoje stare miejsce pracy.

Gdy zmienisz swoje biuro w dobrze zaprojektowane, funkcjonalne i nowoczesne miejsce pracy, Twoi pracownicy, potencjalni klienci i goście będą pod dużym wrażeniem. Na początek zapoznaj się z tą kompilacją porad ekspertów, które pomogą Ci zmienić swoje stare biuro w nowoczesne:

Pomyśl o przejściu na zielono

Zrównoważone życie to nowoczesne życie. Użyj biophilic design, aby skutecznie połączyć starą atmosferę swojego miejsca pracy z nowoczesnym motywem projektowym. Ekologiczne projektowanie biur wykracza daleko poza ograniczanie emisji dwutlenku węgla.

Badania sugerują, że istnieje silny związek między kontaktem z naturą a zdrowiem i wydajnością pracowników. Co więcej, decydując się na ekologiczny projekt biura, nie tylko zmodernizujesz wygląd swojego biura, ale także zmniejszysz rachunki za energię, poprawisz reputację Twojej marki i zbudujesz lojalność wśród interesariuszy Twojej firmy.

Jednym z najlepszych sposobów na zazielenienie wnętrz jest umieszczenie roślin podłogowych lub stołowych w pokojach lub boksach biurowych. Przy okazji możesz też powiesić kosze z roślinami niekwitnącymi. Dodanie żywej zieleni rozjaśni paletę kolorów, zrównoważy nastrój i poprawi jakość powietrza w pomieszczeniu.

Przyjęcie zrównoważonego projektu biura obejmuje również umieszczenie pojemników na surowce wtórne wokół biura, aby promować redukcję odpadów i wykorzystanie naturalnego światła zamiast tradycyjnego. Oznacza to również wzbogacenie wnętrza biura o systemy oświetleniowe, które są zarówno inteligentne, jak i energooszczędne. Są to te, które mają tryby oświetlenia i czujniki, które można wstępnie ustawić, aby oszczędzać energię.

Ustaw kilka miejsc do wyłamywania

Zdecyduj się na stworzenie swobodnie zaprojektowanych stref odpoczynku w biurze, w których członkowie Twojego zespołu mogą się odstresować. Starsze przestrzenie biurowe nie są wygodne i zachęcające. Przejście na nowoczesny design oznaczałoby umieszczenie komfortu na szczycie listy priorytetów.

Jeśli nie jesteś tego świadomy, siedzenie w tej samej pracy przez długi czas może poważnie wpłynąć na zdrowie Twoich pracowników. Miejsce na odpoczynek zachęci ich do odejścia od biurka i przeprowadzenia burzy mózgów lub interakcji społecznych w zrelaksowanym otoczeniu. Ponieważ obszar ten ma na celu zmniejszenie poziomu stresu, zwiększa również produktywność pracowników i kreatywne myślenie.

Pozbądź się bałaganu

Jeśli nie pozbędziesz się bałaganu, wszelkie zmiany, które wprowadzisz w celu unowocześnienia swojego miejsca pracy, przyniosą niewielki lub żaden skutek. Ponieważ „czystość” jest wyraźną cechą „nowoczesności”, zdezorganizowane biuro będzie tylko wyróżniać starsze elementy.

Zaktualizuj swoje urządzenia

Twoje przestarzałe biuro wyglądałoby bardziej nowocześnie, gdybyś porzucił zużyte wyposażenie i zastąpił je minimalistycznymi akcentami. Pozbądź się świetlówek i zainstaluj bardziej miękkie diody LED, które bezproblemowo uzupełnią Twoje miejsce pracy. Jeśli chcesz wykorzystać odsłonięte kanały HVAC do ulepszenia nowoczesnego projektu biura, rozważ malowanie proszkowe.

Wprowadź aktualizacje technologii

Nic nie krzyczy „nowoczesnym” niż dodawanie ulepszeń technologii! Każdy, kto wejdzie do Twojego biura, będzie wiedział, że zbliża się on do modernizacji, gdy zobaczy zamontowane ekrany wideo, stację dokującą do ładowania tabletu lub laptopa oraz cyfrowe odnajdywanie drogi. Aby osiągnąć pełny efekt techniczny, rozważ dodanie odsłoniętego okablowania sieciowego.

Co więcej, warto pomyśleć o dodaniu do sal konferencyjnych bardziej interaktywnych multimediów – od tablic po plexi, którą można zamontować na ścianach. Korzystanie z tych narzędzi umożliwi Twoim pracownikom swobodne wyrażanie i ilustrowanie swoich pomysłów od samego początku.

Skoro już przy tym jesteś, dlaczego nie użyjesz pokrycia ściennego z cyfrowym obrazem? To pozwoli Ci przekazać, czym jest Twoja marka. Na przykład, jeśli jednym z głównych orędowników Twojej firmy jest zrównoważony styl życia, pokazywanie cyfrowych obrazów natury w miejscach wspólnych biura da każdemu jasny komunikat o tym, w co wierzy Twoja firma.

Wybierz motyw graficzny

Twoja metamorfoza biura nie będzie kompletna, dopóki nie wybierzesz motywu artystycznego i nie wypełnisz jałowych białych ścian swojego miejsca pracy. Nie ma znaczenia, czy wybierzesz sztukę surrealistyczną, klasyczną, eklektyczną, industrialną czy nowoczesną – gdy wystawisz te dzieła sztuki, Twoje biuro od razu będzie wyglądać bardziej nowocześnie i stylowo.

Powal swoje ściany

Jeśli jest coś, co musisz wiedzieć o nowoczesnej estetyce miejsca pracy, to fakt, że obejmuje ona przejrzystość. Zyskasz powierzchnię, a Twoje miejsce pracy będzie wyglądać nowocześniej, jeśli zdecydujesz się otworzyć plan piętra i stracić ściany.

Zamiast korzystać z zamkniętych sal konferencyjnych i boksów, dzisiejsze biuro oferuje otwarte i przyjazne przestrzenie do współpracy, które zachęcają do pracy zespołowej, uczciwości i przejrzystości. Aby zapewnić prywatność i ograniczyć rozpraszanie uwagi podczas ważnych spotkań, możesz dodać wyjmowane lub stałe szklane ścianki działowe.

Wypróbuj zabiegi na okna

Jeśli nie jesteś tego świadomy, zabiegi okienne mogą dodać nowoczesny akcent do Twojego ogólnego projektu. Możesz zainstalować rolety lub rolety komórkowe, aby Twoje starsze biuro wyglądało bardziej nowocześnie.

Idź na minimalistyczną drogę

Jak wspomniano wcześniej, nowoczesny design jest ściśle utożsamiany z minimalistycznym motywem. Oznacza to, że nie powinieneś przesadzać z wyborem elementów dekoracyjnych lub mebli.

Na przykład, jeśli chodzi o wybór mebli biurowych, wybierz te modułowe, które charakteryzują się czystymi liniami. Chociaż zawsze preferowane są proste akcenty dekoracyjne, musisz upewnić się, że pomogą Ci stworzyć spójny motyw, który nie będzie zagracony. Upewnij się, że elementy Twojego projektu są zgodne z estetyką i tożsamością Twojej marki.

Połącz i akcentuj tekstury

Ponieważ stare przestrzenie biurowe mają dużo tekstury, najlepszym sposobem na połączenie staro wyglądającego miejsca pracy z nowoczesnymi koncepcjami jest połączenie i zaakcentowanie tych tekstur. Zrób to, tworząc punkty centralne z oryginalnymi elementami budynku, w tym odkrytą architekturą lub ceglanymi ścianami. Na przykład możesz dorzucić subtelny wzór dywanu, aby zaakcentować cegłę.

Mądrze wybieraj schematy kolorów

Wybór odpowiedniej kolorystyki to niezwykle ważny czynnik w modernizacji starszego miejsca pracy. Chociaż zawsze możesz zdecydować się na zintegrowanie kolorów swojej marki, aby zapewnić spójność, masz również możliwość użycia zupełnie innej palety, która składa się z ciepłych, neutralnych tonów i żywych odcieni, które można wykorzystać do ich zaakcentowania. Aby dać ci pomysł, beżowy dywan będzie dobrze pasował do twoich niebieskich mebli, a czerwony kawałek sztuki na kremowej ścianie z cegły promowałby spójność.

Chociaż estetyka w dużej mierze wpływa na wybór schematu kolorów, pamiętaj, że wybrane kolory mogą wpływać na nastrój i wydajność pracowników. Na przykład wiadomo, że zielony reprezentuje równowagę, wzrost i optymizm, podczas gdy żółty emituje pozytywne wibracje i stymuluje kreatywność. Co więcej, niebieskie odcienie reprezentują głębię i stabilność, a jednocześnie nadają ton ostrości i wyrazistości.

Użyj różnych rodzajów podłóg

Wypróbuj inny materiał podłogowy w pomieszczeniach ogólnodostępnych, aby położyć większy nacisk na widoczność tożsamości i kultury marki. Na przykład większość firm woli umieszczać płytki dywanowe w recepcji, ponieważ tego typu rozwiązanie podłogowe zapewnia łatwość instalacji i wszechstronność pod względem wzorów i projektów.

Dlaczego musisz zainwestować w odpowiedni rodzaj mebli

Jeśli większość Twoich pracowników spędza dużą część czasu przy swoich biurkach, musisz zaopatrzyć się w odpowiedni rodzaj mebli biurowych, które wspierają zdrową postawę, jednocześnie promując lepszą kulturę bezpieczeństwa. Urządzanie zmodernizowanego biura wymaga starannego doboru ergonomicznie zaprojektowanych mebli.

Z przyjemnością dowiesz się, że nowoczesne meble biurowe mają regulowane funkcje, które pomogą Twoim pracownikom uniknąć zaburzeń układu mięśniowo-szkieletowego. Sprawdź te przykłady:

Regulowane biurka i krzesła

To praktyczne rozwiązanie problemów z postawą pozwala Twoim pracownikom swobodnie obniżać lub podnosić blaty i krzesła w zależności od ich poziomu komfortu. Można znaleźć biurka i krzesła z regulowanymi ramami, które oferują zarówno funkcje mechaniczne, jak i elektryczne.

Szafy na akta i metalowe szuflady

Możesz zmaksymalizować swoją przestrzeń biurową, korzystając z szafek na dokumenty i metalowych szuflad, które charakteryzują się czystym i prostym wyglądem. Oprócz tego, że są one wyposażone w pasujące zamki centralne, masz również możliwość dodania praktycznych akcesoriów do swoich szuflad.

Systemy warsztatowe

Jeśli chcesz zmaksymalizować przestrzeń biurową bez wydawania większej gotówki na dodatkowe meble, integracja systemów stołów warsztatowych z pomieszczeniami typu open space byłaby mądrą decyzją. Fakt, że systemy te posiadają kilka blatów, które są mocowane do dużej konstrukcji, pozwoli wyeliminować potrzebę stosowania większej liczby ram i nóg biurka.

Meble do rozmów

Ponieważ planujesz miejsce na przerwę, nie zapomnij dodać mebli do rozmów, które nie tylko definiują obszar, ale także tworzą przytulną i zachęcającą atmosferę, która promuje współpracę.

Zmodernizuj swoje biuro już dziś!

Czy Ci się to podoba, czy nie, Twoje miejsce pracy wiele mówi o Twojej marce. Jego wygląd może mieć dramatyczny wpływ na morale pracowników, produktywność organizacji i ogólne wyniki firmy. Jeśli nadal nie jesteś przekonany, że Twoje stare biuro wymaga gruntownego remontu, dlaczego nie spacerujesz po okolicy, aby zobaczyć, czy zauważysz którąś z tych czerwonych flag?

Wygląda na przestarzały

Czy wiesz, że przestarzałe biuro może poważnie wpłynąć na wizerunek Twojej firmy? Jeśli nadal masz te nudne beżowe ściany lub meble, które kupiłeś w latach 90., to najwyższy czas zmodernizować swoje miejsce pracy.

Pamiętaj, że Twoi potencjalni klienci nie chcieliby robić interesów z organizacją, która jest opóźniona. Podobnie Twoi pracownicy chcieliby związać się z firmą, która idzie do przodu.

Twoi pracownicy ciągle narzekają.

Środowisko biurowe może motywować członków zespołu do odniesienia sukcesu lub powodować problemy z samopoczuciem. Jeśli Twoi pracownicy ciągle narzekają na swoje środowisko pracy, nie zdziw się, jeśli w najbliższym czasie rzucą pracę i poszukają pracy gdzie indziej. Ponieważ nie chcesz stracić wykwalifikowanych pracowników, musisz przeprojektować i przebudować swoją przestrzeń biurową.

Ostateczne myśli

Ustalenie, jak sprawić, by stare biuro wyglądało nowocześnie, może być przytłaczające. Jednak przy odrobinie badań i talentu artystycznego będziesz w stanie stworzyć sprzyjające i estetyczne środowisko pracy dla swoich pracowników.

Mila Design może pomóc Ci przenieść Twoje przestarzałe biuro w nowoczesną erę. Nasze doświadczenie polega na projektowaniu i tworzeniu modułowych mebli biurowych, szaf oraz innych zindywidualizowanych projektów, które mają na celu zaspokojenie potrzeb naszych klientów.