Jak używać poduszki lędźwiowej. Najlepszy ogólny przewodnik

Jeśli chcesz wiedzieć, jak prawidłowo używać poduszki lędźwiowej, musisz wziąć pod uwagę swoją pozycję do spania. Pamiętaj, że poduszki lędźwiowe są niezbędne do utrzymania kręgosłupa w neutralnej pozycji. Jednak korzystanie z niego będzie różne dla każdej pozycji do spania, aby zapobiec napięciu i bólowi.

Pomogłoby, gdybyś sam rozważył wykonanie poduszki lędźwiowej. W ten sposób możesz go modyfikować zgodnie z własnym ciałem i potrzebami. Poniżej dowiesz się więcej o tym, jak najlepiej wykorzystać poduszkę lędźwiową.

Jak używać poduszki lędźwiowej. Najlepszy ogólny przewodnik

Jak używać poduszki lędźwiowej w każdej pozycji do spania

Poduszka lędźwiowa to cenny dodatek podczas spania w każdej pozycji. W ten sposób możesz zapewnić neutralność kręgosłupa i zapobiec bólom pleców i innym obciążeniom w różnych obszarach ciała. Powinieneś jednak wiedzieć, jak używać poduszki lędźwiowej w zależności od sposobu, w jaki śpisz.

Podkłady tylne

Mimo że spanie na plecach jest najbardziej zalecaną pozycją, ponieważ jest ona najbardziej zbliżona do naturalnej postawy, nadal należy umieścić poduszkę lędźwiową na dolnej części pleców. To, co robi ta poduszka, to wypełnienie luki między twoimi plecami a materacem i wsparcie tego obszaru.

Pamiętaj, że okolica lędźwiowa to miejsce, w którym kręgosłup wygina się do wewnątrz, gdy śpisz na plecach. To jeden z powodów, dla których budzisz się z bólem pleców. Najlepiej byłoby, gdybyś uniósł również nogi, aby pomóc z ciężarem w biodrach i dodał kolejną poduszkę pod szyję, gdzie jest przestrzeń między nią a poduszką lub materacem.

Po umieszczeniu poduszki lędźwiowej i innych dodatków należy sprawdzić, czy uszy, ramiona i biodra są do siebie dopasowane. Używanie poduszki zbyt wysokiej na głowę może nadwyrężyć szyję, ramiona i plecy. Z drugiej strony upewnij się, że poduszka lędźwiowa pozostaje pod dolną częścią pleców przez całą noc.

Podkłady boczne

Kolejna pozycja do spania, która wspiera kręgosłup, znajduje się po twojej stronie. Niektórzy ludzie nie mogą spać na plecach, na przykład kobiety w ciąży lub osoby cierpiące na problemy z oddychaniem i kwasem. Jak więc używać poduszki lędźwiowej, jeśli śpisz na boku?

Podobnie jak w przypadku spania na plecach, nie zauważysz podparcia między obszarem nad biodrem a materacem. W rezultacie kręgosłup wygina się w dół, powodując napięcie i dyskomfort. Umieść poduszkę lędźwiową w tym obszarze, aby wypełnić lukę i podeprzeć plecy oraz użyj innych poduszek na głowę, szyję, ramiona i nogi.

Jak to osiągnąć? Podczas snu na boku możesz skorzystać z poduszki konturowej na głowę, szyję i ramiona. Ma krzywe, które wspierają te części i zmniejszają nacisk. Możesz również umieścić poduszkę między nogami, aby pomóc w utrzymaniu masy bioder i zachęcić do neutralnego kręgosłupa podczas spania na boku.

Podkłady pod brzuch

Być może jedną z najbardziej zniechęcających pozycji do spania jest pozycja na brzuchu. Dzieje się tak, ponieważ szyja odwraca się zbyt daleko od pleców, co jest nienaturalne dla kręgosłupa i neutralnej postawy. Jednak nadal możesz używać poduszki lędźwiowej, aby wspierać zdrowy sen.

Ponieważ zginasz dolną część pleców, gdy śpisz na brzuchu, użyj poduszki lędźwiowej pod brzuchem, aby utrzymać poziom kręgosłupa. Byłoby również najlepiej, gdyby poduszka, której używasz, była płaska, podobna do tej, której używasz na głowie. Możesz spłaszczyć poduszkę, w zależności od materiału, i użyć poduszki lędźwiowej nie w okolicy lędźwiowej, ale w okolicy miednicy.

A co z podkładami kombinowanymi?

Nie wszyscy pozostają w jednej pozycji przez całą noc. Jeśli jesteś winny spania w jednej pozycji tylko po to, aby obudzić się w innej, zaopatrz się w odpowiednią poduszkę lędźwiową, aby zapewnić dobre podparcie dolnej części pleców. Aby uzupełnić różne przełączniki, powinieneś użyć pasa lędźwiowego.

Co to jest pas lędźwiowy? Pomyśl o tym jak o poduszce, która otacza talię powyżej bioder. Ponieważ owija się wokół ciebie, możesz mieć pewność, że wszystkie boki dolnej części pleców będą podparte, nawet jeśli zmienisz pozycje do spania.

Rodzaje poduszek lędźwiowych

Niezbędne jest eksperymentowanie z poduszkami i pozycjami do spania, aby uniknąć bólu pleców. Dlatego pomocne będzie poznanie różnych rodzajów poduszek lędźwiowych do spania. Chociaż mogą różnić się materiałami, najważniejszą różnicą między nimi są ich kształty.

Najpopularniejsze poduszki lędźwiowe są cylindryczne, ponieważ można je łatwo wsunąć pod szczelinę materaca i dolną część pleców, gdy śpisz na boku lub na plecach. Inna poduszka lędźwiowa jest trójkątna, aby wspierać plecy, podobnie jak podczas korzystania z poduszki lędźwiowej podczas siedzenia. I wreszcie, są pasy lędźwiowe, które można owinąć powyżej bioder, idealne dla osób śpiących, które dużo poruszają się podczas snu.

Wniosek

Czy często budzisz się z bólem dolnej części pleców? Być może nadszedł czas, abyś zapoznał się z używaniem poduszki lędźwiowej w zależności od Twojej pozycji do spania. Na przykład osoby śpiące na plecach i na boku mogą wypełnić lukę między plecami a materacem poduszką lędźwiową.

Jednak ci, którzy śpią na brzuchu, muszą zamiast tego użyć poduszki lędźwiowej na obszarze miednicy. Postępowanie zgodnie z tymi wskazówkami powinno pomóc utrzymać kręgosłup w pozycji neutralnej i zmniejszyć nacisk na plecy. Najlepiej byłoby, gdybyś zaopatrzyła się również w odpowiednią poduszkę na górną i dolną część ciała.