Jak uszyć poduszkę cylindryczną w 4 prostych krokach

Ten przewodnik krok po kroku, jak uszyć poduszkę cylindryczną, bardziej znaną jako poduszka wzmacniająca, wyrówna poziom, gdy będziesz mieszać dekoracje na swoim miejscu.

Możesz wygodnie zastosować element dekoracyjny do mebli w salonie lub sypialni za pomocą poduszki cylindrycznej do zatrzymania. Możesz także wygodnie przytulić poduszki cylindryczne podczas snu.

Jak uszyć poduszkę cylindryczną w 4 prostych krokach

Co to jest poduszka cylindryczna?

Poduszka cylindryczna, znana również jako poduszka wzmacniająca, to długa, cylindryczna poduszka, zwykle wykonana z bawełny lub poliestru. Poduszki te są często wypełnione pianką, taką jak pianka z pamięcią kształtu, wypełnienie z włókna poliestrowego, pianka do szycia na podłożu z tkaniny i nie tylko.

Poduszki cylindryczne są często używane, aby zapewnić dodatkowe wsparcie dla różnych części ciała, takich jak nogi, kolana lub szyja. Cylindryczny kształt jest idealny do podparcia odcinka lędźwiowego. Poduszki cylindryczne są wszechstronne. Oprócz zapewniania wsparcia, możesz używać ich jako poduszek do rzucania, a nawet jako podpory do jogi.

Kto może używać poduszki cylindrycznej?

Każdy może użyć poduszki cylindrycznej! Ale są również idealne dla kobiet w ciąży i innych osób, które mają problemy ze snem. Młode matki mogą również używać poduszek cylindrycznych jako wsparcia podczas karmienia niemowląt. Są również świetne dla osób z bólami pleców i ramion, ponieważ wspierają i łagodzą pewne naciski.

3 kroki przy szyciu poduszek cylindrycznych

Możesz zrobić poduszkę rano dla łatwego projektu i od razu mieć bardzo ozdobną poduszkę w łóżku po zrozumieniu, jak można samodzielnie wykonać poduszkę cylindryczną. Aby zrobić twardszą poduszkę, możesz użyć poliestru.

Krok 1: Przygotuj materiały

Materiały, których będziesz potrzebować, obejmują wybrany materiał, luźne wypełnienie lub wypełnienie poliestrowe, szpilki, igłę, maszynę do szycia i nić pasującą do tkaniny. Obwód poduszki zależy od Ciebie, o ile dodasz do niego dodatkowy cal.

Wybierając wymiary poduszki cylindrycznej, średnicę końcówek należy pomnożyć przez 3,14. Następnie możesz dodać cal na naddatek na szew na obu końcach. Szerokość korpusu poduszki powinna odpowiadać obwodowi końców.

Krok 2: uformuj końce

Złóż materiał na pół, niewłaściwą stroną na zewnątrz. Ustaw pojemnik z farbą jako prowadnicę do górnej części ubrania blisko dolnej części. Za pomocą pisaka prześledź obwód puszki.

Wytnij wykreśloną linię, łącząc dwa kawałki materiału. To natychmiast daje dwie okrągłe tkaniny na końce poduszki. Zszyj wokół każdego koła sznurek długich szwów. Ścieg na obwodzie powinien mieć z boku odstęp 0,5 cala.

Krok 3: Formowanie ciała

Do korpusu poduszki cylindrycznej potrzebna jest tkanina o kroju prostokąta. Podążając za obwodem z dodatkowym calem na szerokość, będziesz potrzebować długości 24 cali na cylinder. Następnie złóż wycięty kształt na pół, prawą stroną do wewnątrz.

Przypnij dwie części do siebie na krawędziach. Zszyj koniec cylindra z korpusem, aby utworzyć rurkę. Możesz użyć ściegu poślizgowego podczas zszywania końcówek z korpusem. Aby Cię poprowadzić, przypnij okrąg do granicy ciała prawą stroną na zewnątrz.

Powtórz ten krok z drugim końcem. Nie szyj jednak drugiego koła w całości, ponieważ będziesz potrzebować przerwy na włożenie waty lub wypełnienia poliestrowego. Możesz zostawić trzy cale na jednym końcu poduszki cylindra.

Możesz również przyszyć zamek błyskawiczny na jednym końcu poduszki, jeśli planujesz od czasu do czasu wymieniać wypełnienie. Upewnij się, że tworzysz wykończenie szwu na poduszce. Podczas prasowania poduszki zmniejsz temperaturę w pobliżu ząbków zamka, aby uniknąć zderzenia.

Krok 4: Napełnianie poduszki

Jeśli do wypełnienia używasz szmatki, złóż ją tak, aby miała długość 24 cali. Wręcz przeciwnie, możesz kupić gotowe kształty poduszek w sklepach, o ile pasują do pożądanego rozmiaru poduszki. Powinien mieć taki sam wymiar jak cylinder.

Kontynuując ścieg, ręcznie zamknij szczelinę na drugim okręgu od ciała i zakryj surowe krawędzie. Zmień tkaninę poduszki skierowaną w prawą stronę podczas używania mrugnięcia. Upewnij się, że wypełnienie jest wyrównane bez grudek przed zamknięciem szczeliny.

Ostatnie przemyślenia na temat tego, jak uszyć poduszkę cylindryczną

Mniej więcej w każdej sypialni jest zestaw poduszek do rzucania gdzieś na sofach lub łóżkach, gdy przeglądasz w domu dekorowanie książek lub czasopism. Każdy, kto potrafi szyć, powinien zdobyć i poradzić sobie z niewielkim ułamkiem posiadania spersonalizowanej poduszki.

Zamiast wybierać z tego, co jest dostępne w sklepach, możesz eksperymentować z wybranymi kolorami i wzorami. Ponieważ istnieją różne samouczki online, które są łatwe do naśladowania, możesz zrobić swoją poduszkę cylindryczną w zaciszu swojego domu.

Ten prosty poradnik, jak uszyć poduszkę cylindryczną, z pewnością pomoże Ci w tworzeniu własnego projektu DIY. Poduszki cylindryczne to nie tylko doskonała ozdoba Twojego domu, ale także doskonały materiał do przytulania. Zrób sobie dzisiaj!