Jak uszyć kocyk dziecięcy z satynowym wiązaniem: 12 łatwych kroków

Jeśli jesteś na tej stronie, prawdopodobnie zastanawiasz się, jak uszyć kocyk niemowlęcy z satynowym wiązaniem.

To nie jest tak skomplikowane, jak się wydaje. Możesz to zrobić sam, o ile masz odpowiednie materiały potrzebne do wiązania koca.

Jak uszyć kocyk dziecięcy z satynowym wiązaniem: 12 łatwych kroków

Co to jest wiązanie koca?

Wiązanie koc jest rodzajem wykończenia tkaniny często używanej jako lamówka w większości kołder i koców. Daje lepsze wykończenie krawędzi, a także zapobiega ich strzępieniu.

Wiązania koc mają zazwyczaj 2 cale szerokości. Występuje w różnych wzorach i kolorach, więc łatwo znajdziesz projekt, który najbardziej Ci odpowiada.

Możesz kupić pakiet wiązania, który zawiera 4,75 metra materiału.

Co to jest satyna?

Satyna jest popularnym rodzajem tkaniny ze względu na gładką i błyszczącą fakturę. Pochodzi z jedwabiu, który jest ciągłą nitką wyciąganą z kokonów jedwabników.

Obecnie może być wykonany z materiałów syntetycznych, takich jak sztuczny jedwab i poliester.

Satyna jest trwała i najprawdopodobniej mocniejsza niż inne standardowe tkaniny z gładkiego tkania. Im grubszy satynowy materiał, tym mniej podatny na gniecenie.

Jedyną wadą tego materiału jest to, że ma tendencję do zaczepiania się, przez co jest nieatrakcyjny. Jest też śliski na dłoniach, więc o ile jest delikatny dla skóry, może być problemem w szyciu.

Jak uszyć kocyk dziecięcy z satynowym wiązaniem

 • Krok 1. Przygotuj materiały. Będziesz potrzebować koca, satynowej oprawy, nożyczek, linijki do pikowania, maszyny do szycia, igieł do szycia ręcznego, spinaczy do segregatorów i szpilek.
 • Krok 2. Umyj flanelę niemowlęcą przed przecięciem jej na pół, ponieważ ma tendencję do kurczenia się. Po umyciu i przecięciu koca na pół dodaj pożądane wzory i wzory, takie jak aplikacja i haft.
 • Krok 3. Złóż razem dwa kawałki flaneli i upewnij się, że przód jest skierowany na zewnątrz po obu stronach. Zepnij ze sobą koce i zszyj krawędzie, aby się nie rozdzielały.
 • Krok 4. Sprawdź swoje satynowe wiązanie i pamiętaj, aby usunąć strzępy z krawędzi. Otwórz wiązanie, które wchodzi w 2-calowe pojedyncze złożenie i wsuń koc do środka.
 • Krok 5. Złóż wiązanie, aby zakryć brzegi koca. Zostaw cal wiązania na rogach. Przypnij go na miejscu.
 • Krok 6. Ustaw maszynę na ściegu zygzakowatym i upewnij się, że nie zaczynasz od pierwszego rogu, ale co najmniej 6 cali od niego.

Nałóż ścieg na satynę i flanelę. Zakończ ścieg do następnego rogu i odetnij nić.

 • Krok 7. Otwórz satynowe wiązanie i złóż je pod kątem 90°, tak aby wiązanie zakryło następną stronę. Umieść flanelę w zagięciu wiązania.
 • Krok 8. Przypnij wiązanie na miejscu. Zszyj brzegi jeszcze raz zygzakiem. Rogi powinny mieć wygląd ściętych krawędzi.
 • Krok 9. Po dotarciu do pierwszego końca wiązania przygotuj się do podłączenia następnego. Zmierz koc linijką i odetnij krawędź wiązania co najmniej 1/4 cala poza brzeg flaneli.
 • Krok 10. Przypnij krawędź pierwszego wiązania do krawędzi drugiego. Zszyj oba końce ściegiem zygzakowym o szerokości 1/4. Upewnij się, że jest zabezpieczony, aby nie strzępił się podczas prania.
 • Krok #11. Ponownie złóż rogi pod kątem 90 °, jednocześnie wsuwając flanelę do zagięcia. Zostaniesz ponownie poproszony o ściętą krawędź.

Kontynuuj proces nakładania ściegu zygzakowego w lamówce i flaneli.

 • Krok #12. Upewnij się, że wszystkie rogi są ścięte. Po zakończeniu procesu zabezpiecz wątek. Odetnij koniec nici i inne niepotrzebne postrzępienia.

Wskazówki dotyczące szycia z satyny

Praca z satyną nie zawsze jest łatwym projektem. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci nawiązać lepsze relacje z tą popularną tkaniną:

 • Nigdy nie tnij wielu warstw

Satyna ze względu na swoją gładką fakturę może być śliska, zwłaszcza gdy układa się ją na sobie.

Inne tkaniny są łatwe do krojenia, nawet warstwami, ale satyna to inny przypadek. Może się ześlizgnąć, gdy stracisz nad nim kontrolę, i zostawi cię z brzydkim rozcięciem.

 • Użyj odpowiedniego rozmiaru igły

Inną powszechną cechą satyny jest to, że jest niewybaczająca śladów po igłach. Większe igły i nici mogą przyczynić się do jego zaczepienia.

Podczas pracy z tym rodzajem materiału preferowane są delikatniejsze włókna i igły.

 • Bądź delikatny

Tkaniny satynowe nie sprawdzają się pod presją. Zbyt duże napięcie może powodować marszczenie się szwów i niepożądane naciąganie.

Zawsze bądź delikatny, gdy używasz satynowej tkaniny i bądź delikatny, jak to tylko możliwe.

 • Powstrzymaj się od stosowania ciepła

W przeciwieństwie do innych tkanin satyna nie marszczy się tak bardzo. Wciskanie ciepła w materiał nie będzie w ogóle korzystne. To tylko zmniejszy naturalny połysk tkaniny, zamiast poprawiać jej wygląd.

 • Używaj dobrych szpilek

Każda szwaczka wie, że przypinanie atłasu jest ryzykowne. Pozostawia zauważalne ślady.

Jeśli masz środki, zainwestuj w lepsze szpilki, najlepiej cieńsze, aby upewnić się, że w przyszłości nie będzie już więcej zaczepów.

Wniosek

Nauka szycia dziecięcego kocyka z satynowym wiązaniem nie jest wcale trudna. Zawsze pamiętaj, aby cieszyć się procesem i być chętnym do nauki nowych umiejętności.

Przygotowaliśmy niezbędne kroki i przewodniki dla Twojego kolejnego projektu. Miłego tworzenia!