Jak utrzymać przy życiu doniczkowe tulipany: przewodnik krok po kroku

Chcesz wiedzieć, jak utrzymać przy życiu tulipany doniczkowe? Na szczęście sadzenie i uprawa tulipanów jest łatwe. Te piękne kwiaty rosną i kwitną pod koniec zimy i wczesną wiosną, wnosząc odrobinę koloru do ogrodów zimowych.

Najlepsze wskazówki dotyczące sadzenia i uprawy tulipanów doniczkowych

Tulipany można z powodzeniem sadzić w doniczkach i rabatach ogrodowych. Tulipany doniczkowe wymagają takiej samej pielęgnacji, umieszczania i sadzenia, jak te sadzone w grządkach ogrodowych, jeśli chcesz, aby kwitły wiosną.

Jak utrzymać przy życiu doniczkowe tulipany: przewodnik krok po kroku

Oto kilka wskazówek, o których należy pamiętać podczas sadzenia i uprawy tulipanów doniczkowych:

Sadzenie

Wybierz małą doniczkę (około 6 cali średnicy) i wypełnij ją do połowy zwilżoną ziemią. Umieść cebule na wierzchu gleby, spiczastymi końcami o cal poniżej krawędzi doniczki. Odsuń cebule o cal od siebie, a następnie posyp je ziemią doniczkową.

Woda

Podlewaj glebę tulipanów, aż będzie wilgotna, ale nie mokra. Umieść garnek w plastikowej torbie, zamknij go i przechowuj w chłodnym, suchym miejscu o idealnej temperaturze 35 do 48 stopni F. Możesz nawet umieścić je w lodówce, jeśli temperatura na zewnątrz jest zbyt wysoka. Podlewaj tulipany tylko wtedy, gdy ziemia jest sucha w dotyku.

Przygotowanie do kwitnienia

Wyjmij doniczki z magazynu i wyjmij torbę, gdy zobaczysz, że rosną pędy. Umieść doniczki w słonecznym miejscu o temperaturze od 50 do 70 stopni F. Podlewaj rośliny, gdy powierzchnia wyschnie i podlewaj, aż zobaczysz, że spływa na dnie doniczki.

Pozwól mu spłynąć przez 30 minut, zanim włożysz tackę ociekową pod garnek. Rośliny domowe należy podlewać raz lub dwa razy w tygodniu, podczas gdy doniczki zewnętrzne mogą wymagać codziennego podlewania.

Po zniknięciu kwiatów

Usuń każdy kwiat tulipana po zakwitnięciu i pozbądź się innych cebul, które nie zakwitły. Ponieważ tulipany zwykle nie przeżywają drugiego roku, gdy rosną w doniczkach, możesz je przesadzić na grządkę ogrodową.

Inne wskazówki, o których warto pamiętać

Oto kilka wskazówek, o których należy pamiętać podczas pielęgnacji tulipanów doniczkowych:

Wybierz odpowiednią doniczkę do swoich kwiatów

Jedną rzeczą, którą musisz upewnić się, jest wybór odpowiednich doniczek dla swoich roślin. Te doniczki powinny mieć odpowiedni drenaż, ponieważ jeśli twoje kwiaty będą siedzieć w wodzie przez długi czas, najprawdopodobniej zgniją. Możesz również użyć kory do dodatkowego drenażu. Umieść korę na dnie doniczki, umożliwiając przepływ powietrza i zapobiegając gniciu.

Daj im odpowiednią TLC

Grupa tulipanów bardziej przyciąga wzrok niż pojedynczy kwiat. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, możesz posadzić je w odległości centymetra od siebie lub dodać inny rodzaj kwiatów, np. żonkile, pomiędzy. Pamiętaj, aby nie podlewać tulipanów, nie dodawać nawozu i upewnić się, że mają wystarczająco dużo światła słonecznego. Gdy Twoje kwiaty zakwitną, te same zasady obowiązują podczas czyszczenia cebul i liści.

Nigdy nie nad wodą

W przypadku tulipanów doniczkowych doniczkowych należy pamiętać o dwóch rzeczach: nie podlewać ich zbytnio i umieszczać w pobliżu nasłonecznionego okna, aby zapewnić prawidłowy wzrost.

Dlaczego powinieneś uprawiać rośliny w hobbystycznej szklarni?

Szklarnie zapewniają wiele korzyści dla twoich roślin, a oto niektóre z nich:

Chroń swoje rośliny przed owadami i większymi zwierzętami

Mszyce, gąsienice, wciornastki, przędziorków, a także gryzonie, krety, wiewiórki i jelenie z chęcią pogryzą twoje liście, kwiaty i produkty. Aby chronić swoje rośliny przed tymi stworzeniami, możesz umieścić je w szklarni hobbystycznej. Pomoże również dodać ekrany i pułapki, aby jeszcze bardziej uniemożliwić im przedostanie się do szklarni.

Stały dopływ dwutlenku węgla

Apolytunnel pozwala kontrolować ruch powietrza wewnątrz, dzięki czemu będziesz w stanie stale dostarczać dwutlenek węgla do swoich roślin. Podczas gdy rośliny uprawiane na zewnątrz otrzymują dużo dwutlenku węgla, ostrożne umieszczanie wachlarzy w tunelu foliowym dociska powietrze bliżej listowia, aby poprawić fotosyntezę. Jeśli twoje rośliny otrzymają wystarczającą ilość dwutlenku węgla, wytworzą większe liście, mocniejsze łodygi, a nawet wcześnie zakwitną i zaowocują.

Pamiętaj jednak, że podczas próby zwiększenia poziomu dwutlenku węgla powinna być wystarczająca wentylacja. W przeciwnym razie twoje rośliny będą wykorzystywać CO2 do przenoszenia tlenu do powietrza.

Kontroluj temperaturę

Temperatury na zewnątrz łatwo się zmieniają, narażając rośliny na stres, który może powstrzymać ich wzrost. Możesz dostosować swój tunel foliowy, dodając systemy ogrzewania i chłodzenia, wentylację powietrza i inny sprzęt, który może pomóc zmienić środowisko uprawy wewnątrz szklarni.

Chroń swoje rośliny przed złą pogodą

Apolytunnel chroni Twoje rośliny przed trudnymi warunkami pogodowymi, takimi jak burze, ulewne deszcze, silne wiatry i nadmierne ciepło. Zła pogoda może łatwo uszkodzić twoje rośliny, jeśli nie są chronione, zwłaszcza te najbardziej delikatne. Ściany tunelu foliowego mogą wygodnie chronić rośliny przed ekstremalnymi zmianami pogody.

Końcowe przemyślenia na temat utrzymania przy życiu doniczkowych tulipanów

Ważne jest, aby wiedzieć, jak utrzymać przy życiu tulipany doniczkowe, ponieważ te piękne kwiaty mogą z łatwością ożywić każdą przestrzeń. Te kwiaty dobrze reagują na zmuszanie – proces, który zachęca kwiaty do kwitnienia wcześniej niż zwykle lub do kwitnienia w cieplejszym klimacie, gdzie zimowe mrozy nie mogą przerwać spoczynku. Gdy twoje tulipany zakwitną, upewnij się, że zapewnisz im odpowiednią TLC, podlewając je, karmiąc i upewniając się, że mają wystarczającą ilość światła słonecznego.