Jak umyć poduszkę oparcia w 2 prostych krokach

Możesz uprościć naukę prania poduszki oparciowej w dwóch krokach. Pamiętaj, że ta poduszka zazwyczaj wykorzystuje piankę z pamięcią kształtu, co oznacza, że ​​musisz przestrzegać zasad czyszczenia tego materiału. W porównaniu do innych poduszek, należy uważać, aby prać, dotykać i suszyć poduszkę oparciową, aby nie uległa deformacji.

Powinien zachować swoją strukturę, aby zapewnić wsparcie i ulgę, gdy siedzisz prosto. Co więcej, unikalny kształt oznacza właściwe czyszczenie każdego obszaru, aby zapewnić higienę i czystość na dłuższą metę. Zawsze możesz samodzielnie wykonać poduszkę oparciową, ale zawsze staraj się przedłużyć jej żywotność.

Jak czyścić poduszkę oparcia: krótki przewodnik w dwóch krokach

Krok 1. Odkurzanie

Ze względu na unikalny kształt poduszki oparciowej czyszczenie będzie łatwiejsze, jeśli wcześniej użyjesz odkurzacza. Poduszkę oparcia można odkurzać przed praniem co miesiąc lub jako cotygodniową konserwację przy zmianie pościeli. Podczas siedzenia potrzebujemy dodatkowego wsparcia, a poduszka oparciowa skutecznie to zapewnia.

Jednak nie można go przypadkowo wyczyścić, ponieważ zrujnuje to jego kształt. Odkurzanie to dobra opcja, aby utrzymać ją w czystości co tydzień lub przed praniem, ponieważ jest wystarczająco delikatne, aby usunąć brud i inne zanieczyszczenia, które mogą być ukryte.

Krok 2. Pranie ręczne i suszenie na powietrzu

Odkurzanie usunie pozostałości i inne osady ukryte w szczelinach i powierzchni poduszki oparciowej. Następnie możesz umyć poduszkę, aby usunąć pot i inne zabrudzenia pozostałe po odkurzaniu. Należy jednak położyć nacisk na znajomość rodzaju materiału, z którego korzysta Twoja poduszka oparciowa.

Powszechnym materiałem na poduszki oparciowe jest pianka z pamięcią kształtu, co oznacza, że ​​podczas mycia poduszki oparciowej nie można używać ostrych środków czyszczących ani energicznego szorowania. Użyj delikatnych środków czyszczących zgodnie z instrukcją, aby ją rozcieńczyć, a następnie wypierz ręcznie poduszkę, ponieważ maszyna może uszkodzić piankę.

Po pozbyciu się mydlin wysusz poduszkę oparciową na powietrzu. Nie możesz używać suszarki do tego materiału, ponieważ może go odkształcić. Umieść poduszkę w suchym i ciepłym miejscu, aż całkowicie wyschnie, aby uniknąć gromadzenia się grzyba.

Wskazówki dotyczące czyszczenia poduszki oparcia

Możesz skorzystać z tego prostego, dwuetapowego przewodnika, aby utrzymać poduszkę oparcia w czystości. Jednak warto zapoznać się z instrukcją pielęgnacji poduszki, ponieważ producent może mieć specjalne instrukcje dotyczące jej prania. Pamiętaj, że na rynku dostępne są różne poduszki oparciowe i musisz upewnić się, że będziesz postępować zgodnie z zaleceniami dotyczącymi czyszczenia, aby były trwałe.

Co więcej, silny detergent i wybielacz generalnie niszczą wszystkie poduszki. Mogą zmienić dotyk i formę poduszki oparciowej, co jest sprzeczne z jej przeznaczeniem. Najlepiej byłoby również używać ciepłej wody do prania i unikać pralek i suszarek, ponieważ nie można kontrolować ich siły tak wygodnie, jak pranie ręczne i suszenie na powietrzu.

Co więcej, pamiętaj, aby natychmiast wyczyścić poduszkę, jeśli coś na nią rozlałeś, aby uniknąć plam. Możesz użyć wilgotnej i ciepłej szmatki do czyszczenia tkaniny, ale będziesz potrzebować łagodnego środka czyszczącego, jeśli zauważysz pleśń i pleśń. Konieczne będzie również szorowanie, ale pamiętaj o materiale poduszki.

Jak często należy prać poduszkę oparcia?

Jak wspomniano wcześniej, możesz zmieniać pościel i odkurzać poduszkę oparcia co tydzień. Jednak typowe zastosowanie poduszki oparciowej oznacza, że ​​trzeba ją prać co trzy do sześciu tygodni, aby zapewnić jej czystość. Pamiętaj, że higiena jest niezbędna w przypadku poduszek, ponieważ mogą one zawierać patogeny i wydzielać nieprzyjemny zapach oleju, a nawet martwych komórek skóry podczas codziennego używania.

W zależności od tego, jak często używasz poduszki oparcia, może być konieczne pranie jej co miesiąc, więc zawsze sprawdzaj, czy nie ma plam i zapachów, a jeśli to konieczne, szybko je wyczyść. Choć brzmi to obrzydliwie, każda używana poduszka stanowi idealne środowisko dla bakterii i patogenów. Należy o tym pamiętać, nawet jeśli dbasz o higienę, a Twoja poduszka wygląda na stosunkowo czystą.

Kiedy należy wymienić poduszkę oparcia

Prawidłowe mycie i czyszczenie poduszki oparciowej powinno zapewnić jej dobre działanie. Zauważysz jednak, że z czasem straci swoją formę i będziesz musiał ją wymienić. Przetestuj poduszkę, jeśli nadal zapewnia dobre wsparcie postawy kręgosłupa i rozważ jej wymianę, jeśli to się nie udaje.

Wniosek

Utrzymywanie wszystkich naszych poduszek w czystości jest bardzo ważne, ponieważ mogą one zawierać patogeny, które mogą wpływać na nasze zdrowie. Oznacza to naukę prawidłowego prania poduszki oparciowej i utrzymywania jej w nieskazitelnych warunkach. Pranie poduszek oparciowych jest nie tylko korzystne dla naszego zdrowia, ale także utrzymuje je w dobrej kondycji, zapewniając wsparcie, którego potrzebujemy dla prawidłowej postawy.

Zacznij od odkurzania poduszki, aby usunąć wszelkie pozostałości i brud ukryte w szczelinach i powierzchni. Następnie sprawdź etykietę swojej poduszki, aby uzyskać odpowiednie instrukcje dotyczące prania. Zazwyczaj poduszki oparciowe wykorzystują piankę z pamięcią kształtu, co oznacza, że ​​nie można używać ostrych środków czyszczących ani suszyć ich w suszarce. Zamiast tego delikatnie umyj ręcznie poduszkę oparcia i pozwól jej dokładnie wyschnąć.

Stosowanie się do tych wskazówek nie tylko pozwoli utrzymać poduszkę w czystości, ale także zapewni jej długowieczność. Możesz odkurzać poduszkę i zmieniać prześcieradła co tydzień, ale pranie może trwać od jednego do sześciu miesięcy, w zależności od tego, jak często jej używasz.