Jak stwierdzić, czy na materacu są pluskwy: 3 znaki

Jeśli chcesz wiedzieć, jak stwierdzić, czy materac ma pluskwy, masz trzy znaki do sprawdzenia. Najpierw omówimy, jakich plam szukać, a nawet jak wyglądają jaja i odchody pluskiew. Po drugie, omówimy również, jak wyglądają ukąszenia pluskiew.

Po potwierdzeniu zalecamy dodanie zakładki do tego przewodnika, jak przeprowadzić fumigację łóżka. Może ci to pomóc w wykupieniu materaca.

Jak stwierdzić

Jak sprawdzić, czy na Twoim materacu są pluskwy

Plamy na materacu

Wypatruj plam na materacu, głównie czerwonawych lub rdzawych plam na całym łóżku. Plamy te mogą wskazywać na pluskwy, ponieważ mogłeś je zmiażdżyć podczas korzystania z materaca. Prześcieradła mogą również mieć te zardzewiałe plamy i inne obszary łóżka, w których mogą się ukryć, na przykład pod poduszkami lub kołdrami.

Możesz nawet zobaczyć czerwone plamy na ubraniach, które nosiłeś tej nocy. Dlatego zawsze sprawdzaj wszystkie tkaniny, których używasz w nocy, pod kątem nietypowych czerwonych plam. Niektórzy zauważają nawet stęchły zapach podobny do kolendry.

Jaja, odchody i egzoszkielety na materacu

Może być trudno zobaczyć żywe pluskwy na łóżku, ale pozostawiają inne dowody, takie jak jaja, odchody i egzoszkielety. Choć wydaje się to obrzydliwe, poszukaj maleńkich jajek i skorupek na całym łóżku, a nawet na sprężynie pudełkowej. Z drugiej strony egzoszkielety pluskiew wyglądają na jasne do żółtawych odlewów skóry.

Jak wyglądają odchody pluskiew na materacu? Oprócz szukania plam w kolorze rdzy, które mogą oznaczać zmiażdżone pluskwy, powinieneś również poszukać plam podobnych do markerów na tkaninach i łóżkach. Te małe odchody pluskiew można łatwo pomylić z plamami z atramentu.

Ukąszenia pluskiew na skórze

Zapoznaj się z wyglądem ugryzień pluskiew. Mogą wyglądać jak inne znajome ukąszenie owada, ale częściej ukąszenia pluskiew są spuchnięte, swędzące i czerwone. Ponadto ukąszenia pluskiew są dość małe, ale różni ludzie reagują na te ukąszenia wyjątkowo, więc rozmiar ugryzienia przez pluskwę nie będzie taki sam dla wszystkich.

Możesz szukać ugryzień wokół twarzy, szyi, ramion, ramion, dłoni i nóg. Te części ciała są szybko odsłonięte, gdy śpimy na materacu. Należy jednak pamiętać, że reakcja organizmu na ugryzienie przez pluskiew może potrwać kilka dni, zanim pojawią się objawy.

Czy zobaczę pluskwy, jeśli je mam?

Pluskwy są małe, ale nie są niewidoczne dla ludzkiego oka. Powinieneś je łatwo zobaczyć, jeśli wiesz, jak rozpoznać pluskwę i masz pewność, że nie jest to kolejny owad. Niestety, niektórzy ludzie mogą łatwo pomylić pluskwę z małym karaluchem, wszy, kleszczem, a nawet pchłą.

Jak wyglądają pluskwy?

Pluskwy nie mają skrzydeł, a ich ciała są czerwonobrązowe. Są również płaskie i owalne, a w nocy jest bardziej prawdopodobne, że złapiesz je na materacu. Pamiętaj, że zazwyczaj karmią się raz w tygodniu, zwykle między 12 a 5 rano.

Czy pluskwy mogą żyć w materacu?

Pluskwy mogą żyć wewnątrz materaca, ponieważ zapewni im to łatwiejszy dostęp do pożywienia, zwłaszcza w przypadku pluskiew, która preferuje żerowanie na ludziach. Ale w przeciwieństwie do innych owadów, takich jak mrówki, pluskwy nie mają gniazd. Zamiast tego możesz znaleźć pluskwy wokół i wewnątrz łóżka, takie jak obszary wokół szwów materaca, lamówki, a nawet metki.

Ponadto sprężyna skrzynkowa, rama łóżka i zagłówek mają pęknięcia i szczeliny, które stanowią idealną kryjówkę dla pluskiew. Jak więc wyciągnąć pluskwy z ukrycia? Istnieją przynęty na pluskwy, ale możesz również zapewnić im ciepło, aby wyszły.

Czy można dostać pluskwy, dotykając materaca?

Jeśli dotkniesz zarażonego przez pluskwy materaca, siedząc lub śpiąc na nim, możliwe jest, że po powrocie do domu złapiesz i rozprzestrzenisz te stworzenia. Jednak pluskwy nie mogą przenosić się z jednej osoby na drugą jak wszy. Zamiast tego pluskwy mogą zahaczyć o twoje ubrania lub inne przedmioty, które dotknęły łóżka.

Jak szybko rozprzestrzeniają się pluskwy?

Pluskwy potrzebują tylko kilku minut, aby podróżować między powierzchniami, aby znaleźć nowe kryjówki. Dlatego wnoszenie do pokoju jakichkolwiek mebli lub przedmiotów, których dotyczy problem, może szybko doprowadzić do możliwej plagi pluskiew. Jednak pluskwy nie rozmnażają się tak szybko, ponieważ samica zazwyczaj składa tylko jedno jajo dziennie, a wyklucie z tego jaja zajmie dziesięć dni.

Wniosek

Czy podejrzewasz zwierzaki na łóżku? W tym artykule rozmawialiśmy o tym, jak sprawdzić, czy materac ma pluskwy i odkryliśmy trzy znaki. Są to zardzewiałe plamy i stęchły zapach zgniecionych owadów, podobne do długopisów plamy z ekskrementów, a nawet egzoszkielety i jajka.

Możesz również zauważyć ukąszenia pluskiew na skórze lub same pluskwy, szczególnie w wewnętrznych częściach łóżka. Gdy Twoje podejrzenia się potwierdzą, zalecamy załatwienie wszystkiego w pokoju lub nawet skontaktowanie się z profesjonalistą. Jeśli wszystko inne zawiedzie, naucz się, jak pozbyć się materaca pluskiew, aby zapobiec ponownej inwazji i sprawianiu kłopotów innym.