Jak przechowywać materac nawierzchniowy z pianki memory w 2 prostych krokach!

Istnieją dwa kroki, aby zrozumieć, jak prawidłowo przechowywać nakładkę na materac z pianki z pamięcią kształtu. Omówimy obie te kwestie bardzo szczegółowo, aby pomóc Ci utrzymać nakładkę na materac w jej „wierzchołkowym” kształcie. Ale dlaczego właściwe przechowywanie jest konieczne?

Nakładki na materace są tym, co natychmiast odczuwa nacisk, gdy leżysz na łóżku. Dlatego nie należy zapominać o jego przechowywaniu, aby uniknąć deformacji konstrukcji. W ten sposób zachowa formę podtrzymującą aż do późniejszego użycia.

Jak przechowywać materac nawierzchniowy z pianki memory w 2 prostych krokach!

Jak przechowywać nakładkę na materac?

Krok 1. Najpierw wyczyść

Próżnia

Podobnie jak w przypadku przechowywania materaca, najpierw należy wyczyścić nakładkę na materac. Pomoże to wydłużyć jego żywotność podczas przechowywania i uniknąć gromadzenia się szkodników. Jeśli insekty, brud lub bakterie zostaną uwięzione w nakładce, może ona ulec uszkodzeniu.

Smakołyk

Usuń wszystko z nakładki i odkurz powierzchnię, aby wyeliminować gromadzenie się cząstek. Następnie możesz sprawdzić, czy nie ma plam i usunąć je szmatką nasączoną i wykręconą w łagodnym detergencie. Istnieje wiele domowych odplamiaczy, których możesz użyć do punktowego czyszczenia nakładki, więc sprawdź, czy ten idealny do plam, z którymi masz do czynienia.

Gdy delikatnie usuniesz plamy, zmyj nadmiar pozostałości i płynu innym czystym ręcznikiem. Pamiętaj, aby nie nasączyć materaca żadnym płynem, ponieważ wilgoć może sprzyjać rozwojowi pleśni. Musisz go dokładnie wysuszyć przed przechowywaniem.

Odświeżaj

Na koniec odśwież nawierzchnię materaca, posypując powierzchnię sodą oczyszczoną. Pozostaw sodę oczyszczoną na godzinę lub dwie, aby wchłonąć pozostałą wilgoć i zapach na nakładce materaca. Odkurz go i pozostaw topper do wyschnięcia na zewnątrz w słoneczny dzień.

Możesz przyspieszyć proces suszenia, ustawiając suszarkę bez nagrzewania lub umieścić nakładkę w miejscu wentylowanym z wentylatorami cyrkulacyjnymi. Ten ostatni proces powinien go jeszcze bardziej odświeżyć i zabić wszelkie pozostałe organizmy na topperze. Po zakończeniu sprawdź zalecenia producenta dotyczące zwijania lub składania nakładki.

Krok 2. Rzuć i przechowuj

Większość nakładek na materac umożliwia zwijanie, dzięki czemu jest bardziej kompaktowy i wygodniejszy w przechowywaniu. Należy jednak pamiętać o składaniu, ponieważ może to trwale odkształcić i pęknąć nakładkę. Po zwinięciu umieść go w torbie do przechowywania, która dobrze pasuje do rozmiaru nakładki na materac.

Idealna torba ochronna jest uszczelniona próżniowo, aby zapobiec gromadzeniu się płynów i innych zanieczyszczeń w nakładce. Możesz również użyć worka na materac i uszczelnić go wężem próżniowym. Następnie przyklej końce, aby zabezpieczyć torbę.

Na koniec umieść torbę w suchym miejscu, jak szafa. Nigdy nie używaj piwnicy, ponieważ robi się wilgotna i wilgotna, co może sprzyjać powstawaniu pleśni. Niektórzy użytkownicy przynoszą nawet schowek, ponieważ pozwala im łatwiej kontrolować wilgotność i temperaturę.

Jak długo należy trzymać nakładkę na materac?

Możesz przechowywać materac nawierzchniowy do sześciu miesięcy lub pozwolić mu oddychać dwa razy w roku, aby uniknąć uszkodzenia materiału. W końcu długie rolowanie może zmienić strukturę każdej pianki. Możesz również sprawdzić zalecenia producenta, aby mieć spokój.

Jak długo wystarcza nakładka na materac?

Toppery różnią się oczekiwaną żywotnością, w zależności od ich jakości. Niektóre mogą trwać do trzech lat, ale niektóre dłużej, pięć lat. Musisz zastanowić się, w jaki sposób go używasz lub jak gruby jest materiał, ponieważ wpływają one na żywotność nakładek na materac.

Kiedy wymienić nakładkę na materac

Możesz wymienić nakładkę na materac, jeśli poczujesz utratę komfortu lub podparcia. Możesz częściej rzucać się i obracać w nocy lub budzisz się z bólem ciała z powodu złej pozycji podczas snu. Możesz również sprawdzić, czy na topperze pojawiły się rozdarcia i dziury.

Innym znakiem, że nadszedł czas, aby kupić nowy materac nawierzchniowy, jest rozwój pleśni. Nie tylko jest to obrzydliwe, ale zarodniki mogą powodować alergie i podrażnienia. I wreszcie, stare i zużyte materace nawierzchniowe zwykle mają plamy i zapachy, które są trudne do usunięcia, niezależnie od tego, jak dobrze je czyścisz.

Czy musisz wypuszczać nakładkę na materac?

Najlepiej byłoby poczekać, aż nakładka na materac dokładnie przewietrzy się przed jej użyciem. Może to dotyczyć nowych nakładek na materac lub jeśli były przechowywane przez długi czas. Można go pozostawić w przewiewnym pomieszczeniu i używać po całkowitym rozprężeniu piany.

Sprawdź zalecany przez producenta czas przed użyciem nakładki na materac. Może to nastąpić po godzinie lub całym dniu. Przewietrzenie powinno również pomóc w odgazowaniu, aby zapach szybko się rozproszył.

Materac nawierzchniowy powinien być gotowy do użycia po zakończeniu odgazowywania i osiągnięciu zamierzonych wymiarów.

Wniosek

Właściwe przechowywanie nakładek na materace może pomóc im dłużej przetrwać. Wiedza o tym, jak przechowywać nakładkę na materac z pianką z pamięcią kształtu, uchroni również przed brudem, pleśnią i owadami. Na początek wyczyść nakładkę, odkurzając ją i usuwając plamy.

Posyp powierzchnię sodą oczyszczoną i odstaw na godzinę. Odkurz go ponownie i pozwól materacowi całkowicie wyschnąć przed włożeniem go do torby do przechowywania. Po zakończeniu umieść go w suchym miejscu, ponieważ wilgoć i wilgoć mogą sprzyjać powstawaniu pleśni.