Jak prać koc z polaru bez szycia: łatwy przewodnik w 6 krokach

Wiedza o tym, jak prać koc z polaru bez szycia, pozwala uniknąć niepokoju związanego z przytulaniem się do brudnego. Koce polarowe wykonane z miękkiego materiału niezaprzeczalnie uspokajają, zwłaszcza zimą.

Jak każdy inny przedmiot gospodarstwa domowego, twoje ciało i inne produkty domowe mogą narazić twoje bezszyte koce z polaru na plamy. Jednak pranie w zwykły sposób może obniżyć jakość koca.

Jak prać koc z polaru bez szycia: łatwy przewodnik w 6 krokach

Koce z polaru mogą stać się szorstkie lub mechacić się, gdy są niewłaściwie czyszczone i suszone. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak sprawić, by koce polarowe były miękkie i wolne od brudu.

Czyszczenie koca z polaru bez szycia

Pranie bezszwowego koca z polaru wprowadza zamieszanie. Oto szczegółowe kroki, które pomogą Ci wyczyścić i zachować jakość polaru.

Krok 1. Oddzielne koce z polaru

Posortuj brudne ubrania według rodzaju tkaniny. Na przykład koce polarowe i koce obciążeniowe muszą być w różnych partiach.

Dzięki temu unikniesz ścierania koców polarowych z innych ubrań. Powinieneś także rozdzielić kolory, ponieważ niektóre ciężkie odcienie, takie jak czerwony i niebieski, mogą mieszać się z jaśniejszymi kocami.

Krok 2. Spójrz na tagi

Przede wszystkim koniecznie sprawdź instrukcję i sprawdź, czy koc ma konkretne instrukcje. Niektóre koce z polaru mają metki, których należy przestrzegać, aby zapewnić wysoką jakość koca. Jeśli nie ma etykiety na pranie, możesz przejść do następnego kroku.

Krok 3. Szukaj plam

Przyjrzyj się uważnie swojemu polarowi i sprawdź, czy nie ma plam. Jeśli ją znajdziesz, nałóż na nią trochę detergentu lub mydła do naczyń i pozostaw na chwilę przez co najmniej dziesięć do piętnastu minut.

Przyciśnij ręcznik do plamy i pozwól detergentowi wykonać swoje zadanie. Pamiętaj, aby nie pocierać tkaniny, ponieważ może to uszkodzić polar i utrudnić usunięcie brudnej smugi. Może nawet rozprowadzić plamę.

Następnie możesz spłukać i powtórzyć proces w razie potrzeby. W przypadku uporczywych zabrudzeń możesz użyć wybielacza bez chloru.

Krok 4. Rozpocznij pranie

Napełnij pralkę ciepłą wodą. Całkowicie rozcieńczyć łagodny detergent do prania przed dodaniem koców.

Ustaw pralkę na cykl prania ręcznego, ponieważ silniejsze mogą tworzyć supły na polarze. Jeśli nie masz tych opcji, możesz spróbować ręcznie wyprać koce.

Rozsądnie jest unikać środków zmiękczających do tkanin i wybielaczy podczas czyszczenia koców polarowych. Te rzeczy niszczą włókna twojego polaru i zmniejszają jego miękkość. Opłucz te koce pojedynczo.

Krok 5. Wysuszyć koc z polaru

Niektórzy producenci podają instrukcje suszenia na swoich kocach, chociaż nadal możesz wysuszyć swój, nawet jeśli nie masz pewności, co robić. Najlepszym sposobem na wysuszenie koców jest suszenie na powietrzu, wieszając je na wieszaku na ubrania. Może to zapewnić świeży zapach i szybko wyschnąć w słoneczny dzień.

Oczywiście nie każdy ma wieszak na ubrania i miejsce do wieszania naszych ubrań na zewnątrz. To dobra wiadomość dla Ciebie, ponieważ możesz suszyć je na powietrzu nawet na terenie swojego domu. Możesz również spróbować powiesić je na balustradach schodów, a nawet na drążkach prysznicowych.

W przypadku, gdy chcesz wysuszyć maszynę, użyj niskiej temperatury lub ustawienia braku ciepła i włóż rzecz do suszarki. Jest to szybszy sposób, który większość z nas może uznać za wygodny.

Wyjmij rzeczy natychmiast po wyschnięciu i złóż je, aby zapobiec zagnieceniu. Pamiętaj też, że nie powinieneś prasować koców z polaru, jeśli chcesz, aby zachowały jakość dźwięku.

Krok 6. Zachowaj i przechowuj

Przechowuj koce polarowe w czystej szafce. Złóż je starannie i ułóż tak, jak lubisz.

Możesz również spróbować spryskać je ulubionym zapachem lub położyć pachnący arkusz na dolnej części szafki.

Jak dbać o koc z polaru

Właściwa pielęgnacja i obchodzenie się z kocem polarowym gwarantuje lepszą jakość i zwiększa trwałość polaru. Oto kilka sposobów, aby to zrobić:

  • Od czasu do czasu pierz koce z polaru.
  • Unikaj używania gorącej wody lub ciepła podczas czyszczenia koców. Może to zniszczyć włókna polaru, w tym je wyprasować.
  • Jak sugerują badania, środki do zmiękczania tkanin mogą zwiększyć palność polaru, więc chciałbyś tego uniknąć.
  • Usuwacz meszków może leczyć rozdrabnianie, ale najlepiej jest najpierw zapoznać się z nim przed użyciem.

Jak zmiękczyć koc z polaru

Spójrzmy prawdzie w oczy, bez względu na to, jak bardzo pielęgnujesz i pielęgnujesz swoje koce polarowe, przyjdzie czas, kiedy stracą tę miękkość. Na szczęście istnieje wiele sposobów na odzyskanie jakości koca.

Możesz zmiękczyć swoje koce polarowe za pomocą sody oczyszczonej i destylowanego białego octu. Te dwa środki są dość popularne w rozwiązywaniu problemów domowych.

Wniosek

Być może nadal zastanawiasz się, jak prać koc z polaru bez szycia; doświadczenie może być do tego świetnym nauczycielem. Kocyk z polaru daje komfort w chłodne dni, a Ty też powinieneś czuć się komfortowo myśląc o jego czystości. Mamy nadzieję, że pranie tych koców za pomocą prostych kroków opisanych powyżej będzie mniej niespokojne.