Jak sprawić, by krzesło biurowe było wygodniejsze na 3 proste sposoby?

Ważne jest, aby wiedzieć, jak sprawić, by krzesło biurowe było wygodniejsze, ponieważ większość pracowników spędza dużo czasu w pozycji siedzącej. Często wystarczy dostosować krzesło, sprzęt biurowy i pozycję siedzącą, a poczujesz się swobodniej. Jeśli nie, dłuższe okresy siedzenia bez koniecznej regulacji mogą prowadzić do różnego rodzaju bólu.

Czy jesteś ciekaw, w jaki sposób możesz sprawić, że Twoje siedzenie w biurze będzie wygodniejsze i wydajniejsze? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się wszystkiego o zwiększeniu komfortu w fotelu biurowym!

Jak sprawić

Jak sprawić, by krzesło było wygodniejsze w biurze

Według ankiety ośmiu na dziesięciu pracowników spędza około czterech do dziewięciu godzin dziennie w pozycji siedzącej. Ponieważ prawdopodobnie spędzasz dłuższy czas na swoim siedzeniu, powinieneś zdecydować się na to, aby było bardziej znośne i zdrowsze – w przeciwnym razie grozi Ci ból szyi i pleców.

1. Dostosuj swoje krzesło

Pierwszą rzeczą, którą możesz spróbować, aby krzesło do pracy było wygodniejsze, jest wyregulowanie siedzenia. Upewnij się, że krzesło biurowe jest wystarczająco wysokie, aby kolana nie znajdowały się wyżej niż biodra. Jeśli tak się stanie, oznacza to, że krzesło jest ustawione bardzo nisko.

Jeśli masz wyższe kolana, zwiększ wysokość swojego krzesła. Możesz to zrobić, pociągając za gałkę lub obracając dźwignię pod siedzeniem. Możesz również dostosować nachylenie krzesła, aby czuć się bardziej zrelaksowanym.

Upewnij się, że twoje stopy nie zwisają, ale są idealnie płasko na podłodze. Jeśli masz problemy z dotarciem do podłogi, ponieważ stół jest zbyt wysoki, powinieneś zdecydować się na podnóżki.

W niektórych krzesłach biurowych można nawet wyregulować podłokietniki. Podnieś podłokietniki na tyle wysoko, aby klawiatura była na poziomie łokci, co pomaga utrzymać ramiona pod kątem 90 stopni.

Jeśli masz skłonność do bólu pleców, możesz zaopatrzyć się w poduszkę lędźwiową lub poduszkę do siedzenia. Te poduszki pomagają zmniejszyć ból pleców i promować prawidłową postawę.

2. Dostosuj swój sprzęt biurowy

Regulacja siedzenia może często sprawić, że krzesło będzie wygodniejsze. Jednak nadal możesz wprowadzać zmiany w sprzęcie biurowym i ulepszać wszystko.

Podnieś monitor komputera dokładnie na lub tuż poniżej poziomu oczu. Dokonanie tej regulacji zapewni, że twoja szyja nie będzie nadwyrężona przez częste patrzenie w dół. Powinieneś także czytać dokumenty na wysokości oczu.

Trzymaj klawiaturę w odpowiedniej odległości. Ustaw klawiaturę wystarczająco blisko, aby można było usiąść prosto i trzymać ręce pod kątem 90 stopni bez wysiłku. Jeśli Twoje nadgarstki bolą bez względu na tę regulację, możesz spróbować użyć podpórki pod nadgarstki i bezprzewodowej, ergonomicznej myszy.

Dla największego komfortu powinieneś również naprawić oświetlenie. Odblaski mogą powodować zmęczenie oczu i na pewno sprawią, że usiądziesz pod kątem, unikając jasnych świateł.

To światło może powodować złą postawę i ogólnie czuć się niekomfortowo. Najlepiej byłoby, gdybyś użył lampy z wieloma ustawieniami intensywności, dzięki czemu możesz znaleźć odpowiednią jasność.

3. Usiądź bardziej ergonomicznie

Jeśli dokonałeś wszelkich możliwych regulacji fotela i sprzętu, a nadal nie czujesz się komfortowo, to może powinieneś sprawdzić swoją postawę. O ile to możliwe, powinieneś unikać garbienia się.

Pochylanie się lub pochylanie do przodu zaokrągla kręgosłup, a robienie tego przez długie godziny spowoduje uszkodzenie dysków kręgosłupa. Aby tego uniknąć, usiądź w taki sposób, aby głowa, tułów i biodra znajdowały się w linii prostej. Najlepiej byłoby, gdybyś również uniósł podbródek, ponieważ długie patrzenie w dół powoduje zmęczenie szyi.

Trzymaj łokcie schowane i pod odpowiednim kątem. Nie powinieneś pracować ze zgiętym nadgarstkiem. Zginanie nadgarstków przez dłuższy czas będzie je obciążać, powodując ból i może prowadzić do zespołu cieśni nadgarstka.

Trzymaj kostki ustawione przed kolanami i trzymaj stopy na podłodze. Zwisanie stóp lub umieszczenie ich za kolanami nie tylko powoduje dyskomfort, ale także ogranicza dopływ krwi do nóg.

Oczywiście nadal najlepiej jest wstawać co 15 do 30 minut. Za każdym razem, gdy wstajesz, powinieneś rozprostować plecy, ręce, nadgarstki i nogi. Siedzenie przez długi czas jest szkodliwe dla zdrowia i może prowadzić do bardziej siedzącego trybu życia, więc przerwij to częstymi ćwiczeniami rozciągającymi i krótkimi spacerami po biurze.

Wniosek

Wiedza, jak sprawić, by krzesło biurowe było wygodniejsze, jest w dzisiejszych czasach niezbędną umiejętnością, ponieważ większość ludzi pracuje w pozycji siedzącej przez dłuższy czas. Czasami nawet po dokonaniu kilku zmian w krześle może to nie wystarczyć. W takim przypadku możesz poprawić swoją postawę i dostosować sprzęt biurowy.

Uczynienie fotela biurowego wygodniejszym nie tylko sprawi, że siedzenie stanie się bardziej znośne, ale także zmniejszy się ryzyko urazów szyi, pleców i kręgosłupa. W ten sposób zapewnisz sobie większą produktywność w pracy, siedząc w zdrowszy i bardziej zrównoważony sposób.